Vücut geliştirmeden anlayanlar bir detaya gelin be?

Şimdi
Kardesım 15 yaşında fıtness yapıyor. Fıtness dediğim evde şınav mekık felan birde 2 kg lık 2 tane dambılı var. 5-6 Aydır yapıyor. Gayet kaslı karın kası vs kanat felan hepsi var. 15 yasında 1.70 boyu var. Sizce bu spor onun boyunun uzamasına engel olurmu.

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Çok ağırlık kaldirmadigi taktirde bişey olmaz

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum bu soruya fitness antrenörü olarak cevap veriyorum, boy uzaması çoğunlukla genetikdir, Fitness ın hiçbir zararı olmaz ki kardeşininde evde yaptığı tam anlamıyla fitness değil...

Amerika Sağlık Ensitütüsü nın yaptığı açıklamaya göre 15 yaşına kadar vücut ağırlığıyla 15 yaşından sonra ise ağırlıkla çalışılmasını tavsiye etmiştir Kİ, kardeşinin kullandığı o 2 kg dambıllar a ağırlık denmez...

Ben bir sürü sporcu gördüm, şahsen kendimde yıllardır yapıyorum bu sporu, 100kg ile military pres yapan bile gördüm boy uzamasına engel olmaz

0|1
    0|0
    • Şunuda sorayım hazur antrenör bulduk :) Karın kasıda yapıyor o engel olurmu? Ben oyle bikac soylentı duymustum o yuzden dogrumu?

• Eig için sağol dostum

Karın kası ABS dediğimiz kaslardan oluşur bunların omurilik de başta olmak üzere vücudun iskelet sistemine hiçbir zararı olmaz, bunlar sadece söylentidir, kanıtlanmamıştır

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak simdi kendimden ornek veriyim
    Yaklasik bu yilin 2 ayinda spora basladim boyum 1.81 di simdi 1 83 e yakin
    Ayrica bu alet boyu kisaltir dedikleri tum hareketleri yapmama ragmen

0|1
    0|0
  • spor boyunun uzamasina yardimci olur neden engel olsun. kaslari ve kemikleri daha hizli gelisir.. dokular nefes alir daha saglikli yetisir

0|1
    0|0
    • hayir fitnes kaslari guclu hale getiriyor o kotu kas ne kadar yumusak olursa boy o kadar hizli artir

• hayir hic bir spor boyu engellemez gules agirlik kaldirmadan baska

0|1
    0|0
  • Hicbir sekilde olmaz. Cok agir kilolarin altina girmedigi surece bisey olmaz. Ayakta yapilan agirlik hareketlerinde 60 70 kiloyu gecmedigi surece sorun yok

0|0
    0|0
    • Endıselınıyorum onun için cunku evde gelısmesıne rağmen vucudu gerçekten kaslı sankı fıtness e gıtmıs gibi :) Yorumun ıcın saol.

• Bence kiskaniyosun kankam

Yükleniyor...