Dışarıdan neler yenmeli neler yenmemeli sizce?

Biliyorsunuz at eti , eşek eti derken baya bir tereddüt yaşıyoruz dışardan yemek yerken. Sizce dışarıdan neler yenmeli neler yenmemeli

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• market ten alınan tavuk halıyle 30 35 gunde kesım halıne getırılıyor bı çoğunun organları bıle tam oluşmuyor ve onların yumurtaları,katı yoğurtlar,işlenmiş etler köfte içinde ne olduğnu bılmıyorsun sucukta aynı şekılde domuz at vs etı olmasa bıle atık etveyağlardan yapılıyor,ıngılızlerın bır atasozu vardır bır sıyasetı bırde sosısı halkın onunde yapmıcaksın yanı sosıste bazı yerlerde tavukların kemıklerının gerı toplatıldığnı bılırız bısuru şeyı oğuterek yapılıyor,hele adana falan hıç bulaşmıcaksın,karabıberı en sağlıklısı tane alıp öğütmek pul ve kırmızı tozbıberın içine kıremıt tozu karıştırıldığnı duymuştum onuda kurutup evde yapmak gerekıyor,besı balıklarıda şişirilip ucuza satılıyor onlarıda yememek gereklıdır dıye duşunuyorum,fastfootdan uzak durmak lazım çok zararlı ozellıkle yağları herturlu kızartmadan uzak durmak gerekır patates kızartması gıbı şeylerıde yememek gerekıyor ıyı yerde bıle yanmış yağlardan yapılıyor herseferınde yağ değiştirmıyorlar,cola kesınlıkle içilmemesi gerek ben ayran ve sodadan başka bışe içmem mesela meyvesularını bıle dımesın çuruk meyvelerden yaptığnı duymuştum netıcede hepsınde koruyucu bısuru malzeme var içiceksen sıkma olucak mıdye guzel ama ağır metaller var denızde fıltre görevı görür pisliği çeker,aklıma şimdilik bunlar gelıyor ve ben bunların hepsıne uyan bırıyım

0|0
    0|0
    • bırde ıthal etlere guvenemıyorum ne kadar kontrol edılıyor deselerde bıze neyın ıyısını gönderiyorlarkı etın ıyısını göndersinler herşeyı bıldığın yerden almak gerekır

• ve sütün raf ömrünü uzatmak için yapılan pastorızasyon uht ve homejenızasyon sütü zararlı hale getiriyor muş faydalı bakterılerde oluyor

• balı unutmuşum kılosu yırmıden karakovan falan dıye satıılanların hepsı hıkaye eskıden basarlardı şekerı arının onune artık dırek balın olduğu gıbı sahtesını yapıyorlar mutlaka tahlılleri yapılmış guvenılır ıyı yerden almak gerekır ve bılınen bır yanlış var ıyı bal şekerlenmez derler hayır ıyı bal krıstalleşir

Erkekler Ne Diyor 12

• Herşeyde bir tereddüt içinde olacak isek yemek yemek zor dışarıda :(

kaşarlı tost desek o kaşar nasıldı kimbilir diye sorgulamalıyız :(

ama 50 tanesi 3,5 tl diye satılan inegöl köftelere güvenememli :)

0|0
    0|0
  • bende nefret ettim valla dışarıda yemekten ismi olan belli başlı yerler dışından bi lokma yemem.özellikle fast foodculardan uzak dur bence

0|0
    0|0
  • bence dışardan et yenmemeli. kesinlikle et yenmemeli.hele ucuz yerlerde hiç yenilmemelibir şey ucuzsa bilin ki bir şey vardır işin içinde. en güzeli peynirli pide:D

0|0
    0|0
  • espresso içtim dün içmez olaydım

0|0
    0|0
  • ben evde hamur açıp mantı yapıyorum daha sağlıklıymış

0|1
    0|1
  • Dışarda et salam türü şeyler tüketme yumurtada bile oynanma var napaz biz ya

0|0
    0|0
  • at eti cildi güzelleştiriyomuş

0|0
    0|0
  • döner ve et yemekleri yemiyorum disarida, üc büyük firma aciga alindi domuz etinden dolayi...

0|0
    0|0
  • et ürünlerinden uzak durun :))

0|0
    0|0
  • herşey yenirr herşey de aynı hijyensizlik var

0|0
    0|1
  • Yemişizdir yiyeceğimiz kadar zaten

0|0
    0|1
  • Her türlü yerim.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• neler yerim neler yememden yola çıkarak şettirim konuyu..

dönerim her türlüsünü,urfa adana beyti,hamburger,sosisli,pizza yirim.

jelibona deli olurum

pamuk şekere ölürüm..

ama hiç bi güç ve kuvvet bana midye yedirtemez

o açıkda satılan köftelerden yedirtemez.

sokakdan simit yemem

cafe tarzı yerlerde asla bardakda gelen kola vs içmem

yaşasın sağlıksız beslenmek..

0|0
    0|0
  • zehirli değilse herşey yerim wöörrggaaağğh

0|0
    0|0
  • et yemiyorum zaten o yüzden sorun değil

0|0
    0|0
  • dışardan hiçbişey yenmemli annemın mis gibi tarhanası varken _'_