Hayvanları sevmeyen yoktur.Peki hiç hayvanınızı sokaga terkettiniz mi?

Hayvanları cok severim hemen hemen her hayvanı beslemişimdir.Fakat en cok üzüldügüm civciv iken yetiştirdigim tavuklarım olmustu.Komşular rahatsız olunca onları sahiplendirmek için tanıdıgımıza vermiştik .İyi olduklarını söylüyorlardı.Birgün gittigimde köpegin tavuguma saldırmıs besledigim halinden eser yoktu üzülmüştüm ve birdahada hayvan almadım .Artık sokak hayvanlarını besliyorum.Onlara yedigimiz bi kap yemek ve su vermek inanının hiç zor degil .Onların aslında en cok sevgiye ac oldugunu gördüm.Toplum olarak onlara sahip cıkalım

link

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kedim var benim o var diye şehir dışına çıkamıyorum bırakamıyorum onu. Dışarıdaki hayvanlara da mümkün olduğunca yiyecek veririm kedilere kedimin mamasından köpeklere kemik varsa kemik ekmek falan veririm çöpe atmam bu tür şeyleri dışarıdaki hayvanlara veririm

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Askere giderken kaplumbağamı komşu çok istediği için emanet bırakmıştım. Ben yokken toprağa bırakıvrmişler hevesleri geçince. Şantiye alanı gibi tozun içine konar mı su kaplumbağası ya? Evlat gibi birşey bu. ben kendi karmından önce onu doyuruyordum:(

2|0
    0|0
  • ben bir k9 sahibiyim başka bir cins bile olsa bazen onlrı evladımız gibi severiz ben evladımı sokağa braksam bukadar üzlürdüm cami avlusuna brakılan bir bebek nekadar zor durumlar bekliyorsa bir kedi yada köpek yavrusubudaokadar ondan daha kötü zor durumlar bekliyor ben evladım gibi sahiplenmişsem onu asla brakmam...

1|0
    0|0
  • hiç bi kedi köpeğimi terketmedim şimdiye kadar. genelde ölüm bizi ayırana kadar sözleşmesi yaparım. insan evladını nasıl terk eder.

0|0
    0|0
  • içgüdümü saldım

mahalle boşaldı

nası bi orgazm yaşamışlarsa topluca

0|0
    2|0
  • bizimm eskiden bi kedimiz vardı. ben büyütmüştüm. onu başka bi köye bıraktık. torbaya koyduk. arabanın bagajına koyup yaklaşık 20 km uzaklıktaki başka bi köye bıraktık. aradan 1 ay geçmemiştiki baktık yine geri gelmiş. donduk kaldık. evi nasıl buldu o kedi halen anlamıyorum..

0|0
    0|0
  • Hayvanları terketmek mi? Dinle bak:

Yaş 9 : muhabbet kuşum önünde tül olmasına rağmen açık camdan kaçtı

yaş 15 : gri tavşanımı sabah yolun ortasında araba ezmiş bir halde buldum

yaş 20 : Av köpeğimi başka kapılara gidip terlik çaldığı için vurdukları haberiyle uynadım

Terkedilen benim insanlara yazık nedir bu hayvanlardan çektiğimiz be :)

0|0
    1|0
    • hacı yanlış anlama ama senin köpekte pantalığı nerden öğrenmiş merak ettim :)

• aynen senin sorumsuzluğun

tedbirini alacaksın ki bunlar başına gelmeyecek

muhabbet kuşunun kafesi demekki dandikmiş

tavşanı da kemirebileceği bir kutuya koydun sanırım

köpeği de her ihtimale karşı bağlı tutmalıydın veya evde bakmalıydın. köpek bu terlik çalmasa bile bir kedinin peşine takılıp arabanın altında kalabilir.

hayvan bakmak demek sorumluluk almak demek. başıboş bir şekilde bırakacaksan hiç bakma daha iyi.

• kesinle katılıyorum sorumsuz kişilerin hayvan bakamıyorlar

• bir hayvan besliyorsam eğer köpeğim var ne olursa olsun onu sokağa atmam ama evin içinde hayvan beslemeyi sevmem bahçeli evin olucak bahçende her şekilde besleyeceksin

0|0
    0|0
  • Evim de kuş köpek ve balım vardır. Sokağa terketmedim hiç terketmemde.Sokaktakilerede elimden geldiğince mama vs veririm.

0|0
    0|0
  • terkettim bir tane ufaktan aldığım timsahım var dı büyüdü saldım parktaki göle bilmiyorum şimdi nasıl hayvancağız

0|0
    0|0
  • hayır asla ama fazla bakım yuuznden bızımkıler oldurmustu kusumu cok kötu olmustum çok seviodum ya :(

0|0
    0|0
    • fazla bakım mı?

• evet bokunu cıkardılarr ama tamamen sevdigimiz içindi ya bayılıodum ya poff çok tatlıydı

• ben bi kere sevgilimi bırakmıştım :)

0|0
    0|0
    • şopar memlekete bırakmıştım orda sokak köpekleriyle mi yaşattılar naaptılar bilemiyorum aradılar bigün köpek öldü diye nedenide yazdığım gibi :)

• tamam anlaşıldı sebebi :)

• :((((((((8888

0|0
    0|0
  • beni çöplük avlusuna bırakmışlar .. kader dedim.sıkılmış limonun davası olmazmış

0|0
    0|0
  • Terketmedim ama bir kuşum var kafese sokmak istemiyorum bu yaz salmak istiyorum

0|0
    0|0
    • O kuşa ne olacagını biliyormusun

• bak şurada çatışıyoruz olayı çözdüm sen büyük ihtimal benim kuşumu muhabbet veya papağan olduğunu düşündün :) hayır ben saka kuşu besliyorum serçe gibi çok hareketli ve insanlardan kaçıyor kafes kuşu değil onun için bırakmayı istiyorum muhabbet veya papağan gibi hareketsiz kuşlar olsaydı dediğin doğru

• ewt ben o tür bir kuş sandım anlatısından :)

• Evdeki kediyi bugün sokağa saldım. Mart sonunda geri alıcam

0|0
    0|0
    • Onu hiç söleme ztn geçen sabah bir dişi kediyi sıkıstırmıstı 3 kedi kovaladım ama yakaladılar tekrar

• Hayır, etmedim.

0|0
    0|0
  • benim balığım var :) hergün onla ilgileniyorum şuan 1.5 yıldır yaşıyor gerçekten hayvanların duyguları var bence bitkilerin bile duyguları var.

0|0
    0|0
  • sevgilimi terk ettim. otogarda ardımda bıraktım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• bende cok sewerım ama hıc bakamam civcimiz vardı kapının onunde guneslendırırken bı kedı ağzına alarak goturdu onu hıc bısy yapamadım cıyaklaya cıyaklya gıttı... be kedım vardı gözlerı bırı mavı bırı yesıl et peynır verıyorum dıye annem goturup bı yere bıraktı aradım buldum benı tanımadı uzaklastı balıklarım vardı ya aclıktan ya cok yemekten yda soğuk havalarda ustune sıcak su doktugum ıcın öldüler.. son olarak ta tavsanlarımız vardı bırı bahcede kayboldu bırınınde evde koku yapıyor dıye komurluge terk ettık boynundan ısırılmıs sekılde gordugumde cok üzülmüş ağlamıstımm...

0|0
    0|0
  • ben sokakta yatarım da bi canlıyı sokağa atmam. iyi bi insan değilimdir ama merhametliyim

1|0
    0|0
  • bende ördeklerimi bırakmak zorunda kalmıstım :S çok üzülmüştüm kısa sürede büyümeye başlamışlardı evi fazlaca pisletiyorlardı annem delirmek üzereydi mecbur kaldım:S

0|0
    0|0
  • Asla böyle bir şey yapmam bırakılmaz ki zaten insanın içi elvermez. Bırakanları da anlayamıyorum nasıl yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • Kendisi uçup gitti, onun dışında hiçbir hayvanımı zayi etmedim.

0|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar sahip çıkmaya çalışıyorum da beni engelleyen bir plastik toplayıcısı ve mama kabına yaprak sarma,barbunya pilaki gibi yemekler bırakan bir komşum var:(

0|0
    0|0
    • srninkiside ayrı bir dertmiş yemek olmayınca mama veriyorum ben

• mama da koysam üstünde yaprak sarma ve barbunya pilaki hoş olmuyo yani:))

• hayır terketmedim terketmem onlar benim bir parçam

0|0
    0|0
  • dogdugumdan buyana köpeğimz var. 3cins oldu hayatmda ölürüümm özellkle sonuncusu en yakın tanıdıgım onu sokaga bırakamam :(

0|0
    0|0
  • seni ultrahayvan sever olarak mujxxxx öpüyorum:D

0|0
    0|0
  • hayır asla yapmayacağım birşey

bakamıcaksam hiç eve alıp beslemem

0|0
    0|0
  • hayvanları sevmeyen yoktur diyosun onları terkettinizmi diyosun nasıl bir mantık ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...