FUTBOL SADECE FUTBOL MUDUR?

Son bir kaç yıldır şike ve benzeri bir sürü söylenti sayesinde futboldan soğudum resmen. Özellikle geçen sene süper final maçlarının tamamen düzmece olduğunu, yayıncı kuruluş ve iddia firmlarının isteklerine göre şekillendiğini düşünüyorum. Düğümün son maçta çözülmesini sağladılar. Bu sayede de inanılmaz paralar kazandılar.

Bu sene de benzer bir olay için uğraşıldığını düşünüyorum. FB-GS maçının anlamlı olabilmesi için manüpilasyon yapılmaya çalışılacak, hakem hataları artacak (belki de bir kaç yeni hakem kurban edilecek), ortam iyice gerilecek ve bazıları bu durumdan rant sağlayacak. Biz de futbol izlediğimizi zannedeceğiz..

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Futbolu takip ediyordum eskiden.Ama şike olayları falan çıktığından beri ilgilenmiyorum.Tadı kaçtı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bizim Ligi Galatasaray'm için izliyorum izlicem de.. Diğer Liglerin de en az bizimkiler kadar kirli olduğunu düşünüyorum.. Futbol bir aşk .. Gerçekleri görsem de kopamıyorum ben.

1|2
    0|0
    • Ben de GS taraftarıyım ve GS sevgisi futbol sevgisinden fazladır benim için. Ama futbolun sadece sahada oynanmadığını bildiğim için maçtan zevk alamamaya başladım. Bu durum herkesi fazlasıyla geriyor.

• Aynen dedim ya sırf takımım için izliyorum diye.. Ama değişmez bu böyle büyük işlerin altından illa bişeyler çıkar..

• Aynen renktaş bizim için GALATASARAY ve FUTBOL bir aşktır.

• futbolu bir kadın olarak severdim ama dediğinde yüzde yüz haklısın öyle bir hava yarattılarki soğuttular resmen futboldan;) 5yıldız soruna:)

0|0
    0|0
  • Ne yapalım peki nereleri takip edelim

0|0
    0|0
  • Ünlülerde ki gibi artık futbol=magazin

0|0
    0|0
  • şike bozuyor futbolu

0|0
    0|0
  • evet çok dogru katılıyorum sana

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• TFF güzel bir seneryo yazmış ve o nu başarılı bir şekilde işletiyor geçen sene Şampiyonluk maçının son haftaya kalması ve FB-GS maçının oynanması ne büyük tesadüf ama

0|1
    0|0
  • Futbol aslında içinde çok fazla şey barındırıyor..Siyaset,ekonomi, spor, rekabet, şike vs..

Geçen sezon Süper Final'in son maçından önce Cüneyt Çakır'ın iki hafta dinlendirilmesi mesela.O maçı şampiyonluk maçı olacağı nerden biliniyordu?

Ayrıca, o maç neden son maç oldu?

Bu sene neden F.Bahçe-G.Saray maçı 33. hafta?

Aziz Yıldırım şikeden ceza aldı, Fener neden küme düşmedi?

O sezonun şampiyonluğu ne oldu?

Fener, "namusumuz" dediği, CAS'a açtığı davayı neden geri çekti?

M.A.Aydınlşar neden federasyon başkanlığından istifa etti?

Bunları düşününce futboldan soğumamak mümkünn değil..

1|1
    0|0
  • bu hayatta bazıları şahtır bazıları piyon

0|0
    0|0
  • Galatasaray'ın hiçbir maçını kaçırmam.istediği kadar söylem olsun

ben otururum kekimi böreğimi yerim, çayımı içerim, oturur maçımı izlerim.

arada hamit yüzünden duvarları dövsemde izlerim

şike olayının çıkması iyi oldu, sırf bu yüzden insanları soğuması saçma

ya şike hiç ortaya çıkmasaydı yıllarca daha devam etseydi bizi ayakta uyutsalardı?

0|3
    0|0
  • Futbol sadece Futboldur bu şike nedeniyle futbol bozuldu diyenlerede katılmıyorum şike 2 senedir değil yıllardır var ozamanlar iyiydi de şimdimi bozuldu

0|0
    0|0
    • Şike her zaman vardı, yok diyen yalan söyler. Ancak son birkaç yıldır iyice ayyuka çıktı, saçma sapan (bence şikeyle de hiçbir alakası olmayan) bir dava süreci yaşandı. Ancak sonuçta da herkesin yaptığı (eski ve yeni) şike ve teşvik hadieseleri yanlarına kar kaldı. Futbol endüstrisi, maddi anlam bu kadar büyümüşken ve de iddia olayı yasaklanmadığı sürece bu tarz şeyler olmaya devam edecek. Bizler de spor müsabakası izlediğimizi sanarak kendimizi kandıracağız.

Yükleniyor...