Ben çok utangaç bi kızım o kadar utangaç biriyim ki

sevdiğim kişinin yüzüne bakmaya bile utanıyorum yüzüne bakmak o kadar zor ki normalde ben konuşurken insanların gözlerinin içine bakamam . asla bakamam nasıl yenicem bu utangaçlığımı? kendimi bildim bileli böyleyim ama yakın arkadaşlarımın yanında açılıyorum asla göründüğüm gibi değilim insanların yanında rahat olmak istiyorum kendimi sevmek istiyorum şu 7 milyar insan içinde bir ben böyleyimdir kendime hiç değer vermiyorum nefret ediyorum kendimden özgüvenim yok.

en ufak hatamda kendimi eleştiriyorum suç benim değil -ailemi sevsem de - suç ailemin. küçükken yanlış bir şey yaptığımda "ayıp sen artık koca kız oldun " filan derlerdi. her hatamı yüzüme vururlardı dayak yediğmi bile hatırlarım o yaşlarda.

ne kadar örnek (!) bir ailem varmış. aman siz böyle olmayın ilerde çocuklarınız olursa en ufak hatasında azarlamayın lütfen sonra benim gibi oluyorlar.

utangaçlığımı nasıl yeneceğim?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bende öyleyim benim ailemde aynen seninki gibiydi,insanların içinde her lafı söylerlerdi.o yüzden kendimi ikinci sınıf insan gibi hissediyorum,özgüven sıfır zaten.psikolojik tedaviye gitmemiz lazım ikimizinde ama ben doktordan bile utanırım,gidemiyorum.sen git belki düzelirsin:((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• zamanla yenersin. özellikle bunun için çaba göstermelisin ama. hiç birşey yapmadan başarılı olamazsın. utanarakta olsa muhabbetlere katılmaya çalış. insanların yüzüne bakmaya çalış. zamanla düzelir.

0|0
    0|0
  • En iyi yöntem ästüne gitmektir. Zorla kendini. Konuşurken insanların göz bebeğinin içine bak. Tanımadığın insanlarla sohbet etmeye zorla kendini. Zor olabilir ama üstüne gitmezsen daha da zor olabilir senin için.

0|0
    0|0
  • Zamanla eser kalmaz olaylar ve insanlar büyük gözünde şuan zamanla küçülmeye başladıklarında eser kalmayacak

0|0
    0|0
  • Bak ben napıyorum bılıyor musun bakışları savaştırıyorum karsındakının gozlerının ıcıne bakarsan galip gelirsin o zaman rahat olursun dene bunu bence ;)

0|0
    0|0
  • Bende çok utangaçımdır takmıyorum bu durumu ;)

0|0
    0|0
  • bu bence çok güzel birşey.yenmeye felan uğraşma sakın

0|0
    0|0
  • Kaldımı senın gıbılerya

0|0
    0|0
  • karakter meselesi .ben de öyleyim .bence böyle olmak daha güzel.

0|0
    0|0
  • bende senin erkek versiyonunum aynı sorun bende de var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• biriyle konuşurken yüzüne bak yoksa onlar senn yüzünü incelerler hazır sen bakmıyoken dahada utanrsın hiç bakamzsn. her zaman dedğim bi laf var senden bi tane daha yok kendini kısıtlama

0|0
    0|0
  • bence bu çok güzel bir şeydir bir kız için. Böyle de olması lazım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...