İşsizliğin temelin de yatan asıl sorun nedir?

TÜİK her geçen sene işsizliğin % 2 ila 5 oranın da azaldığını belirtiyor. Ama çevremize baktığımız zaman azalmak yerine arttığını görebiliyoruz. Bu rakamların gerçekleri yansıttığını düşünüyor musunuz?

Açlık sınırının 1000 tl civarında olduğu bir ülke de 800 küsür lira asgari ücret alan bir işçiyi çalışıyor olarak görmek ne kadar doğrudur?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• İşsizliğin temelinde siyasiler vardır. İşsizlik sorunu asla çözülmeyecektir. Herkes iş sahibi olup refaja kavuşursa gözleri açılır ve daha fazlasını isterler. Daha iyi yaşam koşulları isterler. Şimdi bir düşün bakalım çin i . Oradakilerin refah düzeyi iyi olsa hepsi bir adet araç sahibi olmak istese buna kalan petrol rezervleri yeter mi ?

Aç insan beyniyle dğeil midesiyle düşünür kömür ve makarna verenede oyunu verir. Bu işsizlik bitmez şekerim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• istihtam yaratılmıyor.olanak yaratılıyomuş gibi gösteriliyo ama icraat yok,laf çok.bu istatistik sonuçları doğru değil bence.işşizlik üretim yapmayan bir ülkede artar daha çok.kaynaklarımızı doğru kullanırsak sorun olmaz.

0|1
    0|1
    • Üretim kesinlikle şart, ithalat cenneti olduk.

• Biz de kısmende olsa yapılıyor ama biz diğer ülkelere göre faizi çok yüksekten ödüyoruz. Buradan gelen dövizler de hep o faizlere gidiyor (yetmiyor orası ayrı tabi) Ben asıl nedenin düşük kur yüksek faiz modelin de olduğunu düşünüyorum.

• doğrudur.

• alt üst ilişkisi, iş ahlakının kaybolması, illaki maaş durumu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Mezun çok istihdam edilecek yer yok, devlet heryeri özelleştiriyor özel sektörde ne olur ne olmaz diye girişimden uzak duruyor

Açlık sınırı olayına bişey diyemem, 500 lira ile geçinen de var 5000 lira ile geçinemeyen de

0|1
    0|0
Yükleniyor...