Süt bankası görüşleriniz.

İzmirde kurulacak, sağlık bakanlığının hummalı olarak çalışmalarını sürdürdüğü bir proje ve hayata geçmek üzere. Anneler sütlerini sağıp bu bankalara bağış yapacak buradan da süte ihtiyacı olan yeni doğan bebeklere verilecek. Aklıma şu soru geliyor. Acaba başbakan nüfus artışı istiyor da bazı kadınları himayesi altına alıp düzünelerce çocuk yaptıracak ve bu kurulacak süt bankalarındaki sütleri alıp o bebekler için mi kullanacaklar? O bebekleri de özel bir eğitimden geçirip istedikleri gibi bir nesil mi yetiştirecekler uzun vadede? Ayrıca süt kardeşliği dinimizce haram bunu nasıl çözebilirler? Kimin hangi anneden süt içtiğinin kaydı olması lazım ki ileride bir sorunla karşılaşılmasın.

Güncellemeler:
bağış olarak alıp paralı satma fikride çok mantıklıymış daha neler yatıyor bunun altında kimbilir.

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Süt kardeşleri aynı sütü içtikleri için genetikleri aynı olmuyor , evlenmelerinde de bir sakınca olmamalı diye düşünüyorum , neymiş kız doğuran kızı , erkek doğuran erkek bebeği emzirecekmiş , 5 yılda bir " la siz sütkardeşsiniz evlenmeyin " diye bilgilendirme mesajı atacakarmış .Ya ben ikinci kez erkek doğurursam ve erkek bebeği emzirirsem ne olacak bu karmaşa , mantıksız düzen nasıl çözülecek. Böyle saçmalık olmaz sütünü bağışlarsın ihtiyacı olan bebeğe temin edilir hepsi bu ...

0|1
    0|0
    • Anne sütü bildiğimiz besin kaynağından başka birşey değil haklısın. Başka şeyler yatıyor altında işte bariz belli.

Kızlar Ne Diyor 4

• Herşey çözüldüde şimdide süt bankasını öne sürüyolar. yok sicil nosu verilcekmiş yok ayırt edilcekmiş. saçma bi düşünce. tamam ihtiyacı olan insanlarımız oluyo anası olmayp büyüyen niceeee çocuklarımız var amaa saçma bi yapıt sonu iyi değil düşüncenin.

0|1
    0|0
    • okumuş cahilleirimiz devlet adamlarımız çok fazla..

• Süt bankasından önce kan bankasını sağlamlaştırsınlar. Bağışla yapılan kanı bile bulamıyor insan. Twitterdan facebookdan ilan veriliyor ihtiyac olan kan anca öyle temin ediliyor. Çok düzensiz bir gelişme var ülkede. Herşey çıkarlar düşünülerek kuruluyor.

• çok sçma bende.şu yönden bakın brde sütü veren kadın hangi bebegn alcağını bilemez dinimizcede süt kardeşlerin evlenmesi günah ve yasak e o zaman bu günahı kim üstlenecek

1|0
    0|0
  • süt kardeşi dinimizce haram mı?

süt kardeşinle evlenmen haram süt kardeşinin olması değil diye biliyorum ben.

0|0
    0|0
    • Aynı anneden emen (aynı sütten içen) insanlar evlenemez yazıyor kuranda. Hoş adem ile havvanın çocukları birbiriyle ilişki yaşayarak ürediler. E niye değişti bu kanun? Devre göre din de değişiyor gibi algılanıyor mantıksız.

• bende dini açıdan uygun bulmuyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• herşeyi geçtik yarın açılır bu süt bankası milletin sütünü toplarlar( gerçi türkiyede kimse gidipte süt falan vermezde) herhangi bir ücret vermeden toplayıp ücretli olarak sütü olmayan annelere satarlar. demişti dersiniz. yeni taraflara ekmek kapısı

0|1
    0|0
  • Bu iş dinen uygun değil.

1|1
    0|0
  • başbakan kendine oy verenlere verecek sütü diğerlerine ölsün diyecek. ayrıca anne sütünün ilk salgılananı bol vitamin içerdiği için çok pahalı onun ticaretini bile yapabilirler

0|1
    0|0

• ne b.k yiyeceklerini şaşırdılar:)

1|0
    0|0
Yükleniyor...