İkinci kadın olmanın eksileri nelerdir?

Yanlış olduğunu bildiğim halde evli ve benden 3 yaş küçük biriyle beraberim. Aslında ondan beklentim de yok sanırım o yüzden mutluyuz. Sizce 2. kadın ya da erkek olmak insana ne gibi eksiler getirir?

0|0
25|28

En İyi Erkek Görüşü

• herşeyden önce onunla göz önüne çıkamazsın...

ayrıca kim ne derse desin bir miktar suçluluk duygusunu içinde hissedersin...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• :DD bunu kabul edebilmen güzel, her zaman terkedilebilirsin, kimse sana bişey ifade etmek zorunda kalmaz, sadece cinsel ihtiyaç gidermeye yararsın, ne yemeğin, ne yuvan özlenir, adam her akşam ailesiyle mutlu mesut yatarken, sen onun aklına gelip gelmediğini düşünürsün, ha sorarsan mutlaka aklından hiç çıkmıyorsundur o ayrı:DD kutu kola makinası gibi, canı isteyince bozukluğu atar kolasını verirsin, eksi getirmez, çünkü zaten kendin bi eksiklik yaratmazsın, hiç bir zaman varlığında bilinmez, öyle altyazı misali yaşarsın, görevini yapınca çekilirsin. neyse... çekilebilirsin

7|1
    0|0
  • Biraz daha yüklenirseniz intihar ettireceksiniz kadını ha gayret toplum bir pislikten arınacak...

Konuşacak kimsesi olsa gelir burada zaten yazmazdı. Bu söylenilenlerin hepsini seninde kendine söylediğinin farkındayım.

Benliğin savcı egoların sanık vicdanında hakim olsun . Yargıla kendini ve adeletli bir karar ver

0|1
    0|1
  • Sen ondan beklentisiz yaşıyorsan. dost hayatı olarak yaşıyorsundur. Sadece cinsellikle yaşıyorsundr. Ama evli bir adamın karısını aldatması onu şerefsiz yapmaz mı ?

Ve bu olaya karışan kadın yani seni ne yapar acaba bilemiyorum.

Hayatın eksilerden ibaret olur ne olacak başka?Ayrıca adamın cocugu oldugunda ne yapacaksın? 2-3 tane cocugu olacak eee sonra. Dışlanıp kalacaksın tek başına.

Böyle tipleri zaten zavallı görüyorum

Biraz kadını düşün.

0|0
    0|0
  • Yaşına hürmeten saygısızlık etmek istemiyorum ama ;

O kadar mı acizsin ? Yani çevrende seninle birlikte olmak isteyen bir çok erkek vardır eminim.. Bana "aşığım ona " gibi basit bir gerekçe sunma bu konuda.. Bence 2. kadın olmak, hem o insanın eşine saygısızlıktır, ona yapılan günahtır, adice bir davranıştır hem de kendi benliğini ayaklar altına almak, onursuz olmaktır.. Empati kurman çok hayırlı olur..

Erkeğe göre burada bir şey yok.. Verirsen alır, vermezsen yürür.. Bu kadar basit..

İnsan, onuru için yaşamalı.. !

5|0
    0|0
  • Yazdıkların arasında dikkatimi en çok "ondan beklentim yok sanırım yüzden mutluyuz" cümlesi çekti. Belki de ilişkideki beklentiler, sorumluluklar, kurallar ve kısıtlamalar bizi mutsuz ediyordur? Öyleyse mutlu olmak için, hayaller ve beklentiler yerine, zamanı zamanında olduğu gibi yaşayıp, anın tadına varmak yatıyordur. Ki Merlot, bu konuyu iyi bilirdi; sanıyorum ki ilişkilerin yükü bizi zamanla ayrılığa götürüyor!..

Neyse ilişkindeki duruma bakalım. 2. erkek/kadın olmak pek de birşeyi değiştirmez. Olayın sadece ahlaki yönü var. Genelde maddi olarak bir kayıp kazanç olmaz. Gerçi sanki erkekler 'diğer' kadına daha çok maddi destek veriyormuş gibi geliyor bana. Doğru yada yanlış diyemiyorum; çünkü doğru yanlış neye göre belirlenmiştir, kesinliği mutlak mıdır bilemiyorum.

Sadece birlikte olduğun erkeğin kadınının yerine koymanı isterim kendini. Erkek, ona farklılıklar sunduğun için seninle. Yine de o kadının yerinde olmak istemezdin değil mi? (Konudaki erkek için) aldatmak kişiliksiz bir davranış. Bir kadın olarak, hemcinsine böyle davranıyor olman beni rahatsız eden nokta. Yoksa bu davranışın bir artısı yok,eksisi yok. Mutluysan gerisi önemsizdir, en basit mantıkla ( biraz hedonist bir yaklaşım oldu gerçi bu).

Kadınlar olarak, aldatan erkeğin pisliğine dahil olmazsanız, aldatan erkek diye birşey kalmaz. Şimdi herkes sana atıp tutacaktır buradaki cevaplarında.

Neyse, şu ki ilişkide fazla beklenti olmayınca mutlu olunuyormuş. Yalnız böyle dengesiz dağılım olunca bazı erkekler açıkta kalıyor, yazık o gariplerime. Komşusu yalnızken 2 kadınla olan erkek bizden değildir :)

*Kafam bulandı benim ya, bana neler oluyor*

0|1
    1|0
  • yenisiniz sanırım. Bir süre sonra 2. kdın olmak seni çok gerekcek.

2.lik 1. lik gerlimi değil de..

istediğin zaman yanında olmaması

her istediğinde arayamamak vs..

bunlar zor.

şimdilik keyfini çıkar , nasılsa yakın zamanda yeteri kadar üzüleceksin

0|1
    0|0
  • Şerefsizlik .

4|0
    1|3
  • 30 yaşından sonra modern kadın aldatmaya meyilleniyor. Çünkü kocasından beklediği ilgiyi bulamıyor, çocuklarıda biraz büyüyor sorumluluğu azalıyor. Gençliğinde beğendiği bir erkek ya da ona benzeyen birisi karşısına çıkıncada kendi tutamıyor.

Sizde tipik böyle birisiniz gördüğüm kadarı ile. Erkeğin 3 yaş küçük olması önemsizde, evli olması ahlaksızlık. İkinizde ahlaksız bir ilişki içindesiniz. Şunu unutmayın birisinin kapısını çalarsanız, başka birisi de sizin evinizi kundaklar.

Seçim sizin..

0|0
    0|0
  • ya bu nasıl bir iş ya sen adamla beraber olurken bişe olmuyor

da ne oluyorsa eksiklerini merak ediyon bunun elle tutulur bir yanı yok her yeri pislik yani bulmuşsunuz birbirinizi ne demeli

0|0
    0|0
  • Sevgi yoktur, çünkü insan sevdiğini paylaşmaz, Saygı da yoktur, çünkü insan Saygı duyduğu kişinin gururunu yerlere sermez, Aşk hiç yok zaten, eee ne kaldı cinsellik/ sex yani yaşadığını ucuz yolu, madtafsız Sex, o da yoksa ne olduğunu burada sülemim şimdi...

0|0
    0|0
  • Beklentim yok ne demek ki...

Geceleri karısının yanına dönerken beklemen demek... Eşiyle sarılıp uyurken Gözü yaşlı beklemektir. Yuvasını yıkmasın benden de ayrılmasın..

Beklediğin her saniyen kendine yaptığn haksızlık.

Etrafımda hiç kimse bile olmasa başka birisinin Eşine göz dikmem.

Mutlu yada mutsuz yanında olsun.

Umutsuz Aşk değil Kendine Zulm !

0|1
    1|0
  • zevk için birlikte olmak ne kadar hoş geliyor sana. Madem zevk için birliktesin bekar birini bul kendine. Hiç olmazsa onun zevkini doyurmuş olursun.

2|0
    0|0
    • ben kimsenin zevk aracı değilim arkadaşım

• o zaman evli bir insana değil başka birine karşı sevgi besle ya da ne biliyim neyi paylaşıyosan onu paylaş bekar birini bul kendine. Onun karısı yerine kendini koy eminim cevabı kendine vermiş olursun. Yazık o adamın karısına da çünkü karaktersiz biriyle evli olduğunu bilmiyor.

• aslında tadını çıkar derim.Emin ol sana karısından daha çok saygı gösteriyordur.Daha çok arzuluyordur.Senin isteklerini daha çok önemsiyordur.Onunla bir gelecek düşünmüyorsan keyfini çıkar ama gelecek düşünüyorsan bence fazla hayallere kapılma.Bende aynısını yapmıştım çok iyi biliyorum bu durumu

0|1
    2|1
  • belki de 4.5. kadınsın?ne biliyorsun?ama doğru bir beklentin yok dimi.Hoş vicdanın da yok ki .böylede mutlusun 5 olsan ne olur 10 olsan ne olur.

1|0
    0|0
  • şimdi siz bunun adına aşk dersniz bunun adı asla aşk olmamalı sizde ikinci kadın olabilrsinz bu gün ona yapan yarında size yapar kendinze yapılmasını istemediğnz şeyleri başkasına yapmayın

0|0
    0|0
  • vicdanı ile surekli çatışmak haricinde bir eksisi yoktur.

0|0
    0|0
  • İkiniz de mutluysanız devam edin boşverin kim ne derse desin.

0|0
    0|0
  • Karaktersizlikten başka hiçbirşey.

0|0
    0|0
  • Kardeşim evli insanları rahat bırakın yahu.Memlekette seni tatmin edecek o kadar çok abaza var ki git onları bul, bırak evli adamın yakasını.Bu kadar ahlaksız olmayın...

0|0
    0|0
    • kusura bakma 9 aydır canımdan bezdim başımdan atacağım diye yüz vermediğim halde yapıştı.nerden biliyorsun benim onun yakasına yapıştığımı

• mesela ne buldun o adamda diğerlerinde olmayan ne?

0|0
    0|0
  • Üçüncü kadın ihtimali..

0|0
    0|0
  • bi atasözü var bilmem bilir misin, sen esek oldukça semer vuran çok olur.. kusura bakma

0|0
    0|0
  • bir beklenti olmadığı müddetçe iki taraftan da sorun olmaz mutlu gider.

0|0
    0|0
  • büyük şehirdeysen rahat bi durum da

küçükyetse yakında durum patlar.D

0|0
    0|0
  • Mutlu musun?

kulaklarını buradaki arkadaşlara tıka ve bildiğini yapmaya devam et

0|0
    0|0
  • iyi olmaz la

0|0
    0|0
  • kadına .ruspu derler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Toplum sana şerefsiz damgasını yapıştırıverir.Sürekli gizli kapaklı iş çevirmek zorundasın.Büyük ihtimalle seni cinsel açlığını tatmin etmek için buldu.Karşındakine asla güvenemezsin karısını aldatan seni de aldatır.Sana resmen 2. sınıf insan muamelesi yapmış oluyor ve sende bunu kabul ediyorsun yani sende de bi sorun var.Kadın olarak erkeğe göre daha fazla hışıma uğrama durumun var.(arkadan laf edilmesi,zaten adam 3 yaş küçüktü sübyancı vs vs) Herkes arkadandan türlü türlü laf eder,günah keçisi olmuşsun bir kere.

0|0
    0|0
  • ne zmana kadar beklentin olmayacak. Ağır gelecek sen üzüleceksin . baglancanacaksın o karının yanına gidince zır zır aglıyncan kafayı yıycen falan..

1|0
    0|0
  • "Karaktersizleşirsin" bu olabilecek en kötü şey zaten.Eksilerini sayacak olursak saymakla bitmez keşke bitse...

2|1
    2|0
  • Yanlış yoldasın ve bir gün gelir bu yaşadıkların karşına kara bir duvar gibi örülür ,yeni bir hayat kurmak istediğinde ... yol yakınken vazgeçmeli ve sana uygun bekar birini bulmalısın ..

1|0
    1|0
  • vicdanın rahat mı

1|1
    1|0
  • haberi olmadan 2.kişi olmayı anlarım hatta oldum da kendimi iğrenç hissettim hala da hissediyorum.evet onun yaptığı iğrençti ikimizi de kandırmıştı üstelik evli değillerdi ama olsun.insan kendini 2 kere aldatılmış gibi hissediyor.

düşünsene o varken beni gördü, beni istedi benle de oldu ama hala bir başkası da var aklında.

ne malum yeni birinin de olmayacağı?

kısacası 2.kişi olmak berbat birşey ama bunu kendi isteğinizle yapıyorsanız diyebileceğim tek şey var.onun sadece zevk makınasısınız.

1|0
    0|0
  • duyucaklarına hazırlıklı ol...

1|0
    1|0
  • durum envanter hesabına girilemeyecek kadar bireysel bence .

benim için gizli saklı olmak artıdır ,senin için eksi ,

hayatında kısmı gönüllü bir parça olmak benim için eksidir , senin için artı ,

paylaşmak zorunda olmamak benim için artıdır senin için eksi

.

.

.

.

0|2
    0|0
  • Ne için birliktesiniz bu adamla? Beklentisiz bir ilişki olmaz, elbet bir beklentiniz vardır..

seks mi? para mı ? şefkat mı..

1|0
    0|0
  • bravo hakkaten bravo

evli bi erkekle olma amacın nedir cok merak ettm yani

yuva yıkanın yuvası olmaz

ilerde evlenir de başka bi kadın kocanı elineden alırsa anlarsın o kadının ne yaşadığını ve benim ne demek istediğmi

nefret edyorum senin gibi kadınlardan

yaptığının vebali cok buyuk yol yakınken dön

0|0
    1|0
  • Eksillerini aslinda sen fark ediyorsundur...tam onunla bisey konusmak istedin vakit yoktur gibi düsünüyorum ama o ise seninle aslinda iyi ama bi eksikligi yasadigi evliligilinde biseyi tamamliyorsun yoksa niye sen 2ci kadinsin?

0|0
    0|0
  • yuh diyorum baska bisey demiyorum! ya baska erkek mi kalmadi evli erkekle birliktesin ustune bir de senden kucuk? bol parasi mi var? gonlunu mu eglendiriyorsun? ya vazgec su egenceden koskoca 30 yas ustu kadinsin sen! yol yakinken vazgec diyorum aileyi yikiyorsun. bil ki bu iliskinin gelecegi yok o eninde sonunda seni birakir baska kadina gider emin ol! bu bile 2. kadin olmanin eksisi olabilir

0|0
    0|0
  • adı ustunde 2. ve asla 1.nın degerını sahıp olamayacak kadar kendıne deger vermeyen 2. olmayı goze alan karakterı zayıf bırı.kızmayın kırılmayın ama baskasının koynundan cıkıp sıze gelıyor sonuçta ve bır ılıskınız varsa hıç beklentınız olmasa dahi bır saygı cercevesı olması lazım

0|0
    0|0
  • Ahlaksız damgası yemişsin.Yazık bide etrafındakileri aileni düşün bunlar bu kadar ağır konuşuyorsa kmbilir yakın çevren neler söyler.Bak bende evli birinden hoşlandım o kişide benden ama biz biliyorduk yaşıyacaklarımızı o yüzden gözlerimizle konuşurduk o bana bakar ve konuşmadan gözleriyle anlatırdı gerçekleri hiç bir zaman dile getirmedik bişeyler yaşamadık yaşamakta istemezdik.Şimdi ben başka birine aşık oldum bekar çok mutluyum umarım aklın başına gelir ve ayrılır yepyeni bir yol çizersin :)

0|0
    0|0
  • bu adam boşansa ve gel evlenelim dese evlenir misin onunla?

0|0
    0|0
  • hiçbir artısı yok üzülüyorum böyle seyler olunca sen evlenince kocan böyle bi ilişkisi olsa yazık coook yazık

1|0
    1|0
  • hep sıranı beklemek zorunda kalacaksın en büyük eksisi bu.

1|0
    0|0
  • aşık değilsin sanırım. aşık olmadığın için beklentin az. ama doğru birşey değil. sen sevgilinin eşinin yeirne koy kendini. o duruma düşmek ister miydin?

0|0
    0|0
  • Eksıler getırecegının farkındasın zaten baska bısı demeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • başta kimse hiç birşey için büyük konuşmasın! allah da kimseyi şaşırtmasın! başka bi diyeceğim yok ..

0|0
    2|0
  • yanlış , tamamen olmasa da yanlış.

0|1
    1|0
    • ne olsa tamamen yanlış olur:D mesea hamile kalırsa yanlış mı olur? tubiş alemsin, hıh sana

• tubimm senle neden bu kadar uğraşıyorlar_?

• ah bir bilsem yavrum birbilsem :(

• Bana bir tek artı söyle.

1|0
    1|0
    • KAHOLDAN ALINTI

-Sorumluluk almak zorunda değilsindir.

-Nedensiz kıskançlık yapmaya hakkı yoktur.

-İlişkimizin geleceği ne olacak diye kafanı yormazsın. Zaten geleceği yoktur.

-Zırt pırt arayamayacağını bildiğin için neden telefonuna bakmıyor derdin olmaz.

-Bekar erkekler bir süre sonra evlilik, gelecek planları yapmaya başlarken, onlar yapmaz. Kafan rahat olur.

-Ailenle, arkadaşlarınla tanıştırmak zorunda kalmazsın.

• Ne gibi artısı var ki eksileri soruyorsun.

1|0
    0|0
  • Vicdanın rahatsa pek bir eksisi yoktur. Çok üstüne gelmişler artılarını yazayım.

-Sorumluluk almak zorunda değilsindir.

-Nedensiz kıskançlık yapmaya hakkı yoktur.

-İlişkimizin geleceği ne olacak diye kafanı yormazsın. Zaten geleceği yoktur.

-Zırt pırt arayamayacağını bildiğin için neden telefonuna bakmıyor derdin olmaz.

-Bekar erkekler bir süre sonra evlilik, gelecek planları yapmaya başlarken, onlar yapmaz. Kafan rahat olur.

-Ailenle, arkadaşlarınla tanıştırmak zorunda kalmazsın.

bıla bıla.

Bir sürü artı sayabilirim aslında. Kime göre artı buna sen karar vereceksin.

0|0
    1|0
    • teşekkür ederim.İyi geldi

• "Bekar erkekler bir süre sonra evlilik, gelecek planları yapmaya başlarken, onlar yapmaz. Kafan rahat olur."

ben de mi bir anaormallik var :)) benim bildiğim evlilik planlarını kızlar yapıyor

• Anne figürünü yerleştirmeye görsün. Gayet yapıyorlar :).

• Öncelikle o kadın aldatılıyor ki,erkegin eksiklikleri var...Bu eksiklikleride sen gideriyorsun...Sence sen 2. kisi olacak kadar basit birisi misin? Eger oyleysen devam et..ama bir düsün bu adam ya da böyle adamlarla (tabi adam denilirse) gelecek düsünülmez...Tabiki de bugünü yasamalısın ama bir gelecegin oldugunuda unutma...Gün gelip devran döner,evlenirsin,aynı şey senin başınada gelir...Kimsenin ahını almaya gerek yok...Dısarda bir sürü bekar erkek var...Evlilerle işin olmasın...Birbirimize asıgız dersen anlarım seni evliler asık olamaz diye bir kanun yok...eger sana asıksa karısından ayrılır...daha fazla seni de karısını da üzmez...Böyle erkekler maymun iştahlı olanlardır...her gece aynı yemegi yemek istemeyenler...insanlar böyle kisileri hayatından atmak isterken sen hayatına sokmussun...zararın neresinden dönülürse kardır...yol yakınken dön..aşağılık bir kadın olmaya lüzüm yok...toplumu düsün demiyorum sana cünkü insan önce kendi gururunu haysiyetini düsünmeli

0|0
    1|0
Yükleniyor...