Kapat

Hiç unutamadığınız çok kötü anılarınız ve bunları nasıl atlattınız?

Derinden etkileyen unutamadığınız kötü anılarınız taciz olur dayak olur ölüm ya da berbat bi olay olur hiç ujutamadığınız kötü bir anınızı ve buhu nasıl atlattığınızı paylaşır mısınız birbirimize en kötü günlerde bile nasıl ayakta kaldığımızı söyleyerek yardımcı olalım not gizli açıktır rahat yazın

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• küçükken apartmandan bir komşu misafirliğe çağırdı. oğlunun doğum günüymüş... bilmezdik biz böyle şeyleri. dışlanmış hissederdim gitsem de...annem elime bir çorap sarıp vermiş...gittim...çaldım kapıyı, kadın açtı öylece bana bakıyor. ne istiyorsun der gibi bir ifade vardı suratında...içeriden çocuklar görünüyordu. son ses müzikle dans ediyor, gülüşüyorlardı. gel içeri dedi, girdim. hemen hemen benle aynı yaştaki çocuklar, anneleri...bana baktılar. bir anda bir sessizlik oldu. zaman sanki durdu. sanki beynim kaynadı. ne yapacağımı bilemiyordum. elimdeki paketi çocuğun annesine uzattım. aldı, yüzüme baktı.

"geç şöyle otur, sana kola pasta vereyim" dedi. oturdum bir köşeye ezik ezik. çığlıklar atan, hoplayıp zıplayın, komik şapkalar takmış çocukları izliyordum. sanki oraya ait değildim. bir şeyler yanlıştı sanki...

kadın önüme tabağımı getirdi. elimi sürmeye korktum. sanki bir yanlış yapacakmışım gibi baskı vardı üzerimde... kalktım, kapıya yöneldim...nereye gidiyorsun diyen bile olmadı... bu dandik parti hayatın anlamını aramaya basladığım olaylar zincirinin ilk halkası oldu.

0|0
    0|0
    • başka bir gün, sokakta oynarken çocuklardan birisi benim ayağımda kendi eski ayakkabılarını görünce çığlık çığlığa bağırmaya, ağlamaya başlamıştı...yerlere yatıyordu resmen...annesi teselli etti. "onlar eskiydi oğlum zaten, giyilmez artık, sana yenisini alırız"... bunlar eskiyse neden benim ayağımdaydı? bunları düşünerek geçirdim o geceyi.

• sen cok mu fakırsın

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• Cane ne sen sor ne ben söyleyeyim 6 sene önce iflas ettik ev araba dükkan tonla para eş dost akraba herşeyden olduk ağır depresyona girdim hastalıgım ortaya cıktı 3-4 tane ilaç içer oldum Allaha sükür sağlıgım cok iyi nazar değmesin.Genek olarakda iyiyim toparladım. atlattık iyi kötü bi dükkan var geciniyoruz.Allah kimseyi düşürmesin.

Nasıl atlattıgımıza gelince 16 yasımda orda burda calısmaya basladım .18ime girdigimde üni ye gecmedim magazaya girdim 4.5 sene calıstım cabaladık ailecek birlik olduk sımsıkı sarıldık birbirimize gezme tozma tatile cıkma sosyal aktivite hiç birşey olmadan sadece calıstık.Rabbime isyan etmedim herzaman şükrettim halime halimize bizden beter olanlarda vardı.Ama ne olursa olsun

MUTLUYUM :)

inan bu konuda konusacak tonla şeyim var. yetmez yazmaya.

1|2
    0|0
  • Herkesin derdi dünyanın en büyük derdidir. Kimse yaşamadan bilmez. O yüzden her dertleşme ortamında duyarız "Yaşayan bilir" diye. Ben ise kendi dertlerim beni üzen, kıran, yaralayan vb. duyguların hepsini unutmadım unutamam da ama yaşadığım şuana yansıtırsam da kendimden bu anı çalmış olacağım. Kısaca kendi ömrümün hırsızı, katili, şeytanı olacağım. Bunun için kendinizin güçlü olduğuna ve bu hayatta dünyanın kendi etrafımızda dönmediğine inanmamız lazım. Doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatlarımız hep başkalarının hayatlarına bağlı. Aile ile başlar anne, baba, kardeş, eş, dost ve tanığımız diğer tüm insanlar. Herkes karşıdakine her istediğini veremeyebilir aksine istemediği şeyleri verir. Böyle başlar içimizdeki yaralar. Ben kendi gücüme inanıp kendimce zihnimde kara kutu yaptım. Tatsız anılarımın hepsini oraya atıyorum kendimi kandırmadan. Atmadan öncesinde de onlardan ders çıkartıp tecrübe ediniyorum ki ne ben başkalarını üzeyim ne de gelecekte bu tür olayları yaşatacak kişileri hayatıma alayım. Kısacası var olan savunma mekanizmamı geliştiriyorum ve gücüme güç katıyorum. Düştüğümde eskisinden daha enerjili ve güçlü ayağa kalkıyorum. Bunun püf noktası da kendini kandırmamaktan geliyor.

0|0
    0|0
  • Issız bir yerde aşırı sürat yüzünden ve yola kontrolsüz çıkan bir sürücü yüzünden kaza yapmıştım. Saatlerce araçta sıkışık kaldım. Askerlikten sonra yaşadığım en berbat andı. Pek fazla anlatmam ama o anı hatırlamama yetitor. İnsan sadece o anda öleceğinden korkuyor ve anlatırkende ölümün bu kadar yakın olduğunu hissediyor.

0|1
    0|0
  • Öfke ile atlattım. Ama bunu çevreme/çevremdekilere ya da kendime zarar vererek değil. Bir zaman sonra umut öfkenin türevi oluyor. Öfke olmadan ''hırslı'' olamıyorsun. Ve bunu yaparken kendime karşı her zaman dürüst oldum.

Ne istediğine karar ver: hayattan istediğin şeyleri almak için vazgeçilmez ilk adım budur.

''Benjamin Jeremy''

0|0
    0|0
  • ben unutamadığım yada kötü anlarımı hep manevi gücümle tek başıma yenmişimdir ama unutmamışımdır çünkü unutmak aptallık olur unutma ki tecrüben olsun aynı tezgaha tekrar gelme yada geliyorsan ona göre davran ha nasıl yendim yada dayandım buna gelince elde olmayan istem dışı şeyler olmuşsa bunlar Allahtan ve kadere bağlı ve hepsi birer sınav güçlü olup isyan etmeden mücadele edip elinden geleni yapmak en güzel yol...

0|0
    0|0
  • Küçükken kuş yavrularını bir köpeğe canlı canlı vermiştim. Hayatımın en kötü anı bunu bastırmak için hayvanları daha çok seviyorum

0|0
    0|0
  • trafik kazası yaptım takla atan aractabn sağ çıktım ilk başlarda raba kullanmak bile istemiyordum korku oluyordu zamanla hepsi geçiyomuş yine eski benim

0|0
    0|0
  • Kalp yaralarım oldu zamanla atlattım işte

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cok sukur dediklerinden biri gelmedi basima ama gecmise dair kotu anilarim var.

Kolay atlatamiyor insan sadece zamanla geciyor ama ruhunun derinliklrinde her zaman izi kaliyor. En ufak bir olayda tekrar gun yuzune cikiyor. Yani unutulmuyor.

0|0
    0|0
  • dayımla yolda yürürken bi grup serseri laf atmıştı kavga çıktı dayım yaralandı ben çığlık çığlığa bağırdığımı hatırlıyorum en son üstünden yıllar geçti ama yazarken bile kötü oldum keşke böyle şeyler hiç olmasa

0|0
    0|0
  • dayak yemişliğim vardır ..zamanla atlatıyosun mecbursun ..ne olursa olsun yaşamak için çabalamak gerek pes etmemeli insan

0|1
    0|0
  • ölümler oldu.. nasıl atlatılır.. atlatılmaz dünya donar o an .. sen hala nefes alırsın. nefes aldıkca anlarsın dünya durmaz... uyursun acıdan acın gecmez yemek yersin bogazından gecmez su içer tıkanırsın ama sana gelmez ölüm o an.illa vakitli gelir .

0|0
    0|0
  • Kuaförde saçlarım yanmıştı, öyle alevli flamalı değilde bu değişik bi' berber tabiri. Dökülü dökülüverdiydi :( Hatırladıkça içim cız eder.

0|0
    0|0
  • Icime kapanik biriyim olumlu birsey olana kadar unutmam. Yasadigim olay ise bende kalsin...

0|0
    0|0
Yükleniyor...