13 yaşındaki N.Ç için başlatılan uluslararası imza kampanyasına kimler katılır?

Arkadaşlar , 13 yaşındaki N.Ç hakkında verilen kararın değiştirilmesi için uluslararası imza kampanyası başlatılmış.

link

Destek olalım lütfen.

Yine sormak istiyorum ;

Bu kampanyanın başarı ile sonuçlanacağına inanan var mı ?

Güncellemeler:
tavsiye.

link

0|0
31|26

En İyi Kız Görüşü

• Olay 2002 yılın da geçiyor... yani o kız şimdi 20'li yaşlar da ve durumundan dolayı o KIZ ÇOCUĞU çoktan kötü yola düşmüştür... Şimdiki muhafazakar ve beyinsiz yargıtay anlayışına göre de sanırım bir fahişe için 26 aileyi yakmaya gerek yok... olmuştur...

O KIZ ÇOCUĞU 26 kez tecavüze uğramadı, 27.kez Yerel Mahkeme, 28.kez Kararı onayan Yargıtay tecevüz etti. ve 29. defa sessiz kalan toplum yani BİZLER tecavüz ettik...

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Başarılı olunmalıı.. :/

4|1
    0|0
    • =((((((( ...

• Kötü yolda değil yaa nerden çıkartıyorsunuz bunları.Güvendeymiş iyiymiş.Yalansa eğer habercilerin yalanı bu da.

Kızlar Ne Diyor 30

• Bir hitler de bu tarz düşünen insanlar için lazım diye düşünüyorum.Laf olsun torba dolsu diye mi konuşulur.Sizi ayaklarımla alkışlamak istiyorum.Şahsınıza üzülüyorum.Bu bi alma verme mesele değil bu büyük bi olay bu vicdansızlık bu kanı bozukluktur.Bu tarz insanlarla aynı havayı solumaktan iğreniyorum.Nasıl bi memleket ki küçücük bir kıza tecavüz eden 23 kişinin beratine karar verilip kendi rızasıyla yaptı ibaresiyle sonuçlandırılıyorsa korkmalıyım sizden herşey beklenir.Eyyy vicdansızsızlar siz kendinize müslüman mı diyorsunuz.Memleketin %99 islam değil ama %90 ı vicdansız.Ordaki acıyı paylaşmak varken ne diye nifak tohumlarını ekiyorsunuz.Bu hayat bitmeyecek mi yaşam sona ermeyecek mi hesap günü geldiğinde verecek bi hesabın olmayacak ama ödeyeceğin bedel bol olacak.Bu dünyada geçici bi sevinç yaşadın ama ebediyette ebedi bi ecir de seni bekliyor..Dedim ya üzülüyorum senin gibilere.İğreniyorum..

0|1
    0|0
  • bende katılıyorum destek oluyorum umarım başarılı olur.

0|1
    0|0
  • geç gelen adalet adalet değildir.. ne ceza alınırsa alınsın yeterli gelmeyecektir o kızın hayatı düzelmeyecek bu durum da başarı söz konusu değil

0|1
    0|0
  • imzaladım ve elbette ne yapılması gerekiyorsa yapmaya da hazırım yalnız benim aklım bu karara imzala atanlara almıyor nasıl olur böyle birşey? delirmemek içten değil hakkaten bu kadar olur mu diyor insan ama oluyor işte yazık!

0|1
    0|0
  • ben bu davanın değil N.Ç lehine insanlık adına hukuk adına sonuçlanacağına dahi inanmıyorum...

bizim mahkemelerimizden..yasalarımızda bir cacık olmaz...aihme gidilmeli.

0|1
    0|0
  • ya bende imzamı çakmak istiğyorum.ama filtre olduğundan site yasak diyo kapıyo :S yardımcı olurmusun lütfen?

0|1
    0|0

• Bende varım.Desteğimi esirgemem.İnşallah başarı ile sonuçlanır.

0|1
    0|0
  • bu gibi durumlarda tabi her zaman ...

kaç gündür bunlar konuşuluyor evde bile ...

mantığa sığcak bişey değil ya 13 yaşındaki bi kzın 26 kişiyle nasıl ilişkiye girmek istediğini düşünüyorlar anlamıyorum ...

Allah onları bildiği gibi yapsın...

bu gibi insanlar yüzünden ailelerimiz bile korkar oldu artık!..

0|1
    0|0
    • evet dışarı bakkala bile yollayamıyorlar artık kız çocuklarını bu hayvanlar yüzünden.

• bir çoğu ewt aynen öyle yapıyor..

hatta annem beni bile tembihliyor kızım dikkatli ol diye :)

• İmzaladım ymarım başarı ile sonuçlanır

0|1
    0|0
  • Paylaşım için çok teşekkürler fakat ismimi e-mail adresimi yazınca farklı bi sayfa açılıyor.Biri yardımcı olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Başarı ile sonuçlanır mı bilmem ama ses getirebileceğine inanıyorum.

0|1
    0|0
  • sanmıorum başarılı olacağına çünkü burası türkiye..hırant dinki öldüren ogun samastın çocuk olduğunu söyleyenler 13 yaşındaki n.ç nin kendi isteğiyle yaptığını ve çocuk olmadığını savunuyo insanın aklı almıo nasıl bir çifte sıtandarttır ya arkadaş

0|1
    0|0
  • imzaladım

:(

0|1
    0|0
  • imzaladım...

0|1
    0|0
  • destek oldum sosyal paylasım sayfamdada lınkı yayınladım.basarı ıle sonuçlanıp sonuçlanmayacagını bekleyecek kadar umutsuz bır toplumuz ama basarıyla sonuçlanmak zorunda bence umarımda basarılı olunur

1|1
    1|1
    • umutsuz oluyor insan doğal olarak..böyle bir düzene güvenmek mümkün değil..

desteğin için teşekkür ederim.

• tesekkurluk bısey yok insani degerlerını kaybetmeyen herkesın destek vermesı gereken bır durum zaten bu ayrıca doğru dıyosun bu düzene guvenılmıyor

• evt nye olmasın

0|1
    0|0
  • oldum.böyle bir duyarlılık örneğini neden herkes gösteremiyor cezaları tayin edenler mesela.bu dava sansasyon yarattığı için konuşuluyo ama düzeltilmesi gerek çok şey olduğuna inanıyorum..

0|1
    0|0
  • destek oldum işte insanlar gözünü açıp baksın susmaktan sıkılmayanlardan bıktım konuşulmadan bir şekilde gömülüyor olaylar ...istekmiş 13 yaşında istemek isteyerek yapmak adamım diye dolaşan zihniyetler kafanız biraz bunlara bassın

0|1
    0|0
  • gormemiştim ben bu yuzden bıraz gec oldu ama desteklerım tabıkı umarım basarı olur bu olay çok korkunç bi olay evde bıle bunu tartsıyorken duyarsız kalmak yakısmaz bıze

yanndayım doktor..

0|1
    0|0
  • Duyarlılığın için teşekkürler.Başarı ile sonuçlanacağına inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Tabiki destek olurum.

Ama ne kadar başarılı olur şüpeliyim.

0|1
    0|0
  • Böyle bir paylaşımda bulunduğun için teşekkür ederim. İmzaladım, umarım sonuç verir...

0|1
    0|0
  • inşallah başarıyla sonuçlar..

0|1
    0|0
  • umarım adalet yerini bulur...

0|1
    0|0
  • ben katılırım.fakat sonucun olumlu olacağına inanmıyorum.bağımsız yargı öldüğü için sonuç değişmez.bu ülkede karakola cezaevine ve mahkemeye düşmeyeceksin.ne acıdır ki üçüde birbiriyle ilişkili..yazık..

0|0
    0|0
  • bende katılıyorum böyle bir olaya sessiz kalınmamalı

0|1
    0|0
  • imzaladim.

Basariyla sonuclanmasini temenni ediyorum.

0|1
    0|0
  • imza atarken bağış diyor burası ne dolar falan anlamadım kime ne parası

0|1
    0|0
  • İmzaladım.

Bir sorum olacak. Bu dava eski yasaya göre görülmüştü. Yani olay gerçekleştiğinde yürütmede olan yasaya göre. Şu anki yasaya göre yargılanmadı diye biliyorum. Bu imzaların bu yüzden bir şey değiştireceğini düşünmüyorum. Zaten değişmiş olan bir şeyi değiştirmeye çalışıyor gibi hissettim kendimi.

0|1
    0|0
  • Yeni gördüm. İmzaladım.

Duyarsız kalmadığın ve bizlerle de paylaştığın için teşekkürler.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Tecavüzlerden dolayı oturamayan ve dört kere ameliyat olması gerekmiş bir zavallı kız , ve çocuğun oturamayacak hale gelene kadar tecavüze rıza gösterdiğini savunan yüce Türk Adaleti

Adı soyadı bile yok , kızın adı N.ç artık..Bu kararı verebilen, adaletin ve bu kafaların adı da, adalet olamaz artık. Bu toplum yargılayıp onlara da bir isim koysun.

Daha fazla yazmıyorum başım belaya girecek . Link e destek oldum ama bir sonuçta çıkmayacak.

0|1
    0|0
    • sonuç çıkacağını umuyorum ama seneler seneler sonra..iş işten geçtikten sonra.

• benım ıcın en sert ama en duygulandıgım cevaptı içimdekileri yazamıyorum :,(

• Kimseye umutsuzluk aşılamak istemiyorum bu en büyük hastalıklardan biri.

Lakin bu kararı verenler toplumun karardan tatmin olmayacaklarını bildikleri halde verdiler.

İmzalarım elbette ama çok düşük bir ihtimal bu ülkede halkın sesinin dinlenmesi.

Şöyle bişey olmuş olsaydı mesela, yarın (Allah korusun) yine böyle bi olay meydana geldiğinde güvenlik güçlerinin elinden alınan bir tecavüzcü vahşice ! (hakettikleri bu şekilde bir ölüm) halk tarafından parçalanırsa belki o zaman yargı makamında oturanlar kendilerine çeki düzen verir.

0|1
    0|0
  • destek oldum tabi ki olacağım.21 yaşındayım kendi rızamla her haltı yapabileceğim 8. yılım bu sonuçta.

kampanya başarıya ulaşır mı?ulaşadabilir ulaşmayadabilir.hüseyin üzmez davasını da unutmadık.bu herifler bundan 500-600 1000 yıl önceki gibi olsun istiyorlar.zengin ve güçlü erkek kendi zevkleri için 12-13 yaşındaki kızları "rızaları ile?sorsan kız anlamını bilmiyordur mk!" götürsün.

ne de olsa dinen sorun yok.nikahı kıy çak nikahı boz mk!he öyle kolaydı.herneyse dertleri bu işte.buna izin verilsin.dinimizce bunu serbest sanan uçkuruna sahip olamayan erkekler.ulan bide dinin arkasına sığınıyor onun güzel adını lekeliyorsunuz ya midem bulanıyor.

4 karı alırsın sen arkadaş dinen serbest ya.hüseyin üzmez davası sırasında gazeteye astıkları pankarta bak link bide zina serbest olsun diyen ahlaksızlar kısmı beni yardı attı.ulan 26 erkek ne yaptı hepsi tek tek nikahına mı aldı o kızı?

yok neymiş hüseyin üzmez masummuş ona ceza verilmesin onun gibilere ceza verilmesin.ha ama şöle bir çift aşık olur.birlikte olurlar aşkla hemen islami cezalar.hemen aq.hemen dinin arkasına geçin.zevkinin almak istediğinde al başkasına gelince ceza keselim.

hey yaradanım senden sabır diliyorum gece gece kafam attı.dediğim gibi destek oldum olacağımda.

0|1
    0|0
  • link

Başka bir şey söylemek istemiyorum. Duyarlı arkadaşlarım okumasıysanız henüz, lütfen okuyun bu yazıyı.

0|1
    0|0
  • doctor ne yapacan biliyon mu bu dava ya bakan yargıçlara soracağan tek soru sizin kızınız yarın bu şekil de basında haberi çıksa ne yapardınız tek bunu soracan daha olayı falan söylemeyecen şerefsizlik bu o kız haksız bile olsa hiç kimse hiç bi kadın bu işi zevk için yapmaz utanmazlık bu devletimizin acımasızlığı daha 13 yaşında lan o bu iş yapanların kız kardeşi yok mu acaba

1|1
    0|0
  • Öncelikle "başarıya ulaşmak" derken neyi düşündüğüne bağlı:

-imza kampanyasıyla daha fazla toplumun dikkatini çekip, bu konuda tepkisini arttırmak

-N.Ç davasındaki suçluların hakettikleri cezaları alması

-ayrıca imzadan sonra çıkan bağışların gerçekten ihtiyacı olan yerlerde kullanılması

*şimdi bu 3 maddeye baktığımızda başarı sadece "1. madde" yle sonuçlanır..Eğer gerçekten başarıya ulaşılmak istiyorsak yek vücut olarak gerekirse Mısır halkı gibi günlerce sokakta kalıp direnerek ülkedeki işlemeyen veya yanlı işleyen "adalet mekanizmasını" çalıştırmalıyız.

son olarak sadece 13 yaşındaki kız çocuğunun ırzına geçilmemiştir bu davayla ve hala sessiz kalan zihniyetle İnsanlığın ırzına geçilmiştir ..

0|1
    0|0
  • Ey yargıçlar! Ahşap çekiçten vazgeçip, refleks çekici kullanmaya başlayın. Göreceksiniz ki bacak aranıza bu toplumdan fazlasıyla tekme yiyeceksiniz.

0|1
    0|0
  • iyi ettin ben bunu gunun sorusu yapin diye yonetime bildirdim puani benden kesin dedim yapmamislardi. tebrik ederim.

imzami atmistim :)

0|1
    0|0
  • daha once de katilmistim bu imzaya, ancak ne yazik ki bu davanin degismeyen hukuk sistemine bir tepki olmasi icin bu kadar alcakca sonuclandirilip da daha da magdur edildi kurban. bazi duzenlemeler gelecek ancak yine birileri isine geldigi gibi cevirecektir bu duzenlemeleri de.

0|1
    0|0
  • İmzaladım, sonuç çıkacağını bilsem keşke. Ciğeri beş kuruş etmez şerefsizlerin daha da değersiz makamlarını onlara veren it sürüsünü kim peydah ettiyse çoluğu çocuğu gözlerinin önünde parça parça edilsin, anası babası gözünün önünde yansın. Hepsinden ölesiye nefret ediyorum, suratlarından pislik akıyor oluk oluk.

0|1
    0|0
  • Duyarlı tavırlarını çok taktir ediyorum..

Bu konuyla ilgili hiç bir umudum olmasa da, imzalamaktan geri durmayacağım.. İmza, eylem vb. gibi protest yaklaşımlar maalesef bu ülkede hiç bir karşılık bulamamıştır..

Karşılık görene kadar bu tarz eylemlere devam etmek ümidiyle..

0|1
    0|0
    • sonuç çıkacağını umuyorum ama seneler seneler sonra..iş işten geçtikten sonra.

• destek vermesı gereken bır durum

0|1
    0|0
  • Bu yobazlara oy verende siz değilmiydiniz :)

bu işin altında bu yobazların mantığı olduğunu da biliyorsunuz '' küçük bir fahişe için yakmayalım bu kadar can'' demiyorlarmı

bu adamlara oy verenler daha beterini hak ediyor

0|1
    0|0
  • Bu ülkede adalet bazıları için hızlı işliyor bazıları için yavaş.Adalet mülkün temeli ise o mülk yıkılmak üzere

0|1
    0|0
  • Sonuç vereceğini sanmıyorum ama, çaktım imzayı.

0|1
    0|0
  • Yeni gördüm ve imzaladım. Böyle adaleti kınıyorum.

0|1
    0|0
  • Ya bunu yapanları bence tek tek basına vermeli isimleri ile resimleride dahil kimmiş herkes görsün. Gerçi böyle insanlarda utanma olmaz.

0|1
    0|0
  • Katıldım ..

0|1
    0|0
  • bu dünyada olmasada ahirette adelet yerini bulur en azından.. inanıyorum..

0|1
    0|0
  • bu sistem kokuşmuş

0|1
    0|0
  • olabılır

0|1
    0|0
  • Tamamdır kardeşim...

0|1
    0|0
  • burdayım doctor..

0|1
    0|0
  • ben katılırım..

1|0
    0|0
  • 18 yasından kucuk bırıyle rızası ıle bırlıkte olmak dahi tecavuz sucu sayılırken nasıl olurda hakımlerımız 13 yasında kız istegiyle birlikte olmus tecavuz yok diye karar verebiliyor? bu karar hukuka aykırıdır. kampanyayı destekliyorum

0|1
    0|0
    • ''hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukuku''

• çünkü bunu yapanlar dışardaki serseriler değil..makam sahibi insanlar..

• Er yada Geç Adalet tecelli edecektir. Bu T.C. nin adaleti değil Allahın adaleti olsun İnşallah. Yaşasın zalimler için cehennem.

1|1
    0|0
    • son sözün sahibini tanıyorum ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM :(

Yükleniyor...