Bir mantık sorusu arkadaşlar beyin fırtınasına ne dersiniz?

Karşınızda 2 kapı var. Sadece bir tanesi çıkış kapısını gösteriyor.

Kapıların önünde 1er tane bekçi var ve biri her ne olursa olsun doğru diğeri yalan söylüyor. Siz hangisi yalancı hangisi dürüst bilmiyorsunuz.

Tek soru hakkınız var ve doğru kapıyı bulmak zorundasınız.

Soracağınız soru ne olurdu? Sadece 1 tane doğru cevabı olan bi soru bu. Unutmayın hangisi doğru söylüyor hangisi yalan bilmiyorsunuz ve sadece 1 soru hakkı mevcut.

Bu soruyu kız arkadaşımın ünv. de hocası sınıfa sormuş. Gizlice bana cevap attı ve bende biraz düşünerek doğru cevabı yazdım. + puan aldı o dersten. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Güncellemeler:
15 dk sonra doğru cevabı yazacağım...
DecadenceOfOrpheus Arkadaşımız doğru cevabı bildi. Tebrikler...
Ve optumby arkadaşımız... Doğru cevabı bulan 2 arkadaşımı tebrik ediyorum.

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Bekçilerden birine 'öteki bekçiye doğru kapı hangisi diye sorsam ne der?' diye sorarım. Beyinleri çöker :-)

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bu sorunun aynısını sormuşlardı kral mahkuma ceza verecekken 2 kız kardeş var yalancı doğru söyleyen diye.. neyse ben olsam ordaki herhangi bir nesneyi sorardım yalan söyleyense ortaya çıkardı bu kadar basit .d

0|1
    0|0
    • oradaki herhangibir nesneyi sorarak 1 soru hakkını kullanıyorsun ama...

• kapıyı nasıl bulacaksın ? fail :D

• kapı görünmez diye eklememiş fail arkadaşım. :D o zamannn ikisini birbirine düşürecek soru sorardım. kavgada zaten anlaşılır diye düşünüyorum.

• hanginizin arkasında çıkış kapısı var diye sorarım

0|1
    0|0
  • what are you doing baby!?

0|1
    0|0
  • "şu arkadaş doğru mu konuşur"diye sormalı

0|1
    0|0
  • arkanizda olan kapimidir derdim ? :)

dogruyu diyen evet derdi, yalan soyleyen degil derdi

0|1
    0|0
  • kapilari acmdan oturmak

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• birini tutar şuna sorsam hangisi doğru diye ne der diye sorarım dediğinin tersine giderim. neden mi? yalancıysa beni aldatmak için söylemiştir, doğru söylüyorsa da zaten yalancının yalanını ifşa etmek için söylüyordur

0|2
    0|0
  • )arkadaşına sorarım)yalancıya sorsam felakete giderim..doğru olana sorsam yalancının yalan söylediğini bildiği için felaket yolunu gösterecektir..

Kısaca gösterilen yolun tersine gidilir

0|1
    0|0
  • 5 parmagımı gösterip bu kaç diye soru sorardım

nede olsa dogru söyleyen dogru kapıyı bekler diye düşürdüm

0|1
    0|0
  • '' Hangisi doğru la anan baban üzerine yemin ederek de bakam ''

0|1
    0|0
  • sperm resmi ne ayak

0|1
    0|0
  • Buradan nasıl çıkarım

0|1
    1|0
    • Doğru söyleyen doğru kapıyı gösterir yalan söyleyen yanlış kapıyı. Ve sen bilmiyorsun hangisi yalancı hangisi doğru...

• Kapı nolcak bro?

• adam doğru söylüyorsa onun beklediği kapı çıkış kapısı, yalan söylüyorsa diğeri çıkış kapısıdır

• keşke o resmindeki gibi kalsaydin hep :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...