Kendi dilini doğru yazmaktan, doğru konuşmaktan aciz milliyetçi arkadaşlar size de komik geliyor mu ?

Dışarıda, internette görünce bana komik geliyor nedense. Savunduğu dilin nasıl yazıldığından, nasıl konuşulduğundan habersiz.

Kendi dilini doğru yazmaktan, doğru konuşmaktan aciz milliyetçi arkadaşlar size de komik geliyor mu ? Ne düşünüyorsunuz ?

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Ohooo bu örnekler o kadar çoğaltılabilir ki.

Asıl temel sorun bizim insanımızın sürü psikolojisi.

Emin ol bir çok insan neyi savunduğunun farkında değil.

Bana "oy kullanmak günah yanaceksıııınnn" diyen adam namaz kılmıyordu.

Bir gün "cihat cihat lazım bu ülkeye asıp keseceksin" derken şap diye "sen önce bi namaz kıl da" dedim öyle kaldı.

Yani ben insanları gerçekten anlamıyorum, kendilerine hiç mi bakmıyor bu insanlar :S

Gerçekten garip.

İnandığı şeyin hakkını vermeden fanatizm yapan herkes acizdir gözümde.

1|1
    0|0
    • Son cümle tam yerinde oldu. Katılıyorum.

• Teşekkür ediyorum efenim. Saygılar :)

• Tesekkur ederim <3

Kızlar Ne Diyor 12

• milliyetçilik onların nezdinde türk olmaktan geçiyor.. dilinin değişmesi, kültürünün değişmesi gibi şeyler önemli değil.. varsa yoksa türklük ve din.. ne önemi var dilin

0|1
    0|0
    • Doğru diyorsun.

• bu konuda en güzel örnek benim gözümde hep irlanda olmuştur.. dillerine kaybettikleri için ingilterenin hükmüne girmişlerdir.. Oysa ne güzel ülke..

• bence de beybim <3333333333333

0|0
    0|0
  • Gülemiyorum bile kendilerine...

0|0
    0|0
  • anlamıyorlar ki yazsınlar

0|0
    0|0
    • O da ayrı bir durum. Üç-beş kelime ile hayatı çözüyorlar. Saf tutuyorlar.

• bu konuda kımseyle tartısamam

0|1
    0|0
  • Bilerek yapmayanlar arasindayim.

0|0
    0|0
  • Çok umursamaz biri oldum neden =/

0|0
    0|0
    • Anlam yükleme çabasından kurtulmuş olabilirsin. Ben hormonları dengede tutmak içinde arada umursuyorum :)

• Güzel sohbetti :)

• Sağ olasın, bilmukabele :)

• Cokkkkk komik hemde pol.

0|0
    0|0
  • sesli harflerim yok..inceltmelerim yok ...bide Y yok bide Ş bide Ç ... :((

0|0
    0|0
  • üstelik eğitimli insanlar da bunu yapıyor.. ve ben bu duruma çok sinirleniyorum..

0|0
    0|0
  • milliyetçilik bozdu yeea :(

0|0
    0|0
  • Çok şık ve keyifli şeysiler düşünüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Onların g ye q yazan emolarla piknikleri vardı o ne oldu ya

2|1
    0|0
  • Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak söylüyorum,Orhun Abide'lerini aç oku şuan sana yanlış gelen her kelimenin %99'u doğrudur.Şuan kullandığımız latin alfabesi öz alfabemiz mi de sen bununla milliyetçilik fikri hakkında yorum yapıyorsun.Lütfen biraz daha bilgilen

0|2
    0|0
    • Hocam iki dakika mantık yürütüp söyler misin, bahsettiğim tipler bunu bilerek mi öyle konuşuyor ? Kaldı ki o zamanın kelimeleriyle konuşmuyoruz. Söylediğim gayet açık.

• Evet o konuda haklısın,mesela ben kardeş demem bilirim çünkü gardaş öz Türkçedir,ya da geliyorum demem de gelivereyom diyebilirim.Teşekkürler,iyi forumlar

• Sağ ol.

• Aman milliyetçilik deme mîrim.Malum milliyetçilik ayaklarımızın altında artık.Onlara gelince;onlar farkında mı acaba dünyanın?Bir beyne sahip olup onu kullanamadıklarının farkındalar mı acaba?Günlük hayatta 50 kelime kullanmakla olmaz bu işler.

0|0
    0|0
    • Doğru diyorsun. Nedense anlatamıyoruz, anlamıyorlar. Kavgayla kültürlerini ayakta tutacaklarını zannediyorlar. Dertleri anadil değil; uzun saç, küpe olmuş.

• O ülkücülük de yarın bir gün kavga olursa dövdürmek için adam olsun anlayışı.

• Aynen. Komik arkadaşlar.

• Burda yazmaya niye boyle taktiniz ki.ben nasil konusuyosam oyle yaziyorum.ki bazen tembellikten bazi harfleri yazmiyorum.

0|1
    0|0
    • Sadece burada değil. Dışarıda da aynı durum söz konusu. Rahatsız olduğum şeye takarım tabi.

• Bahsettiğim şey gelişim değil.

• Demek istedigini anladim o konuda haklisn.

• nesi komik onu anlamadım Türkçeyi düzgün yazamıyo olması milliyetçi olamaz anlamına nasıl gelir

0|1
    0|0
    • Gayet komik.

• Milliyetçi geçinen adamın, anadiline gereken özeni göstermemesi komiktir. Nasıl anlıyorsan anla artık.

• ne diyim şimdi sana neyse

• paradoks onlar zaten

0|0
    0|0
    • Ortalıkta görünmeseler, kendine paradoks olsalar pek bi tatlı olucak.

• Evet, gülünç geliyor biraderim.

0|0
    0|0
  • Dile turist şimdi ki zamaneler

0|0
    0|0
  • akşam olsada bira içsem diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...