Futbolu sevmenize neden olan şey ne.. ??

Futbolu sevmenize neden olan şey ne.. ?

0|0
21|59

En İyi Erkek Görüşü

• Genler ve DNA ve RNA mın Fosfodiester bağlarla bağlanıp şu şekli çıkarması

G ♥ A ♥ L ♥ A ♥ T ♥ A ♥ S ♥ A - ♥ R ♥ A ♥ Y

:)

2|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 58

• futbol (çoklukla erkekler tarafından) icra edilebilen bir spor olduğu için, yaşanacak dinamiklerde empati kurması en kolay spor olduğu için bu kadar seviliyor bence mantık olarak. halı sahalar var bunun için veya sokaklar... karşılıklı ikişer taş- kale algısı- olması yeter. bunun dışındaki 'sihirli' kısmı ise ayakla icra edilmesindeki sihir. insanoğlu olarak 'ayağımızla' ne yapabiliyoruz ki yürümek, koşmak, araba kullanmak vb. 'ihtiyaç'larımız dışında? oyun oynayabiliyormuşuz ve kuralları 1800'lerden beri güzel evrimler geçirmiş, heyecanı artmıştır; bir de brezilya, arjantin gibi ülkelerde bambaşka bir algı kazanıyor, doğuştan yetenek de giriyor işin içine; aslında her ülkeden veya bölgeden kendine has çeşniler katılıyor. en can alıcı olarak da: 'taraftar' olma algısının futbolun icadıyla aynı 'an'da olması... ki bu, yapılan sporluğun 'kolay'lığının yanında, küçük nüanslar içeriyor olması da en büyük zevklerden biridir, futbolsever olan bilir. çünkü 'takım tutmak' gibi, olayın felsefesi de 'bireysel'dir, kitlelerin olduğu kadar. mesela bu yüzden hiçbir zaman bilim olmayacak, oyunun matematiği her zaman 'doğaçlama' ve 'insana özgü'lüğü kazanacak.

1|0
    0|0
    • yani aslında tuhaf cümle ve tabirler anlatmaya çalışıyor ki şu sesin fonetiği yeter: "goal"

normal hayatta bile durup dururken goooaaooaool diye bağırsan morali düzelir insanın. yanaklarına allık gelir... dertleri çözülür.

• tabii ki galatasaraylıyım.

• :) Helal olsun+++

• Boş vakitleri çok eee boş vakitte çok olunca, insanın meşgalesi olmayınca ne yapacak futbola adıycak kendini bir diğer ifade ile aslında iki kelime sohbet edecek kadar bilgi birikimleri olmadığı için kendilerineböyle bir konu bulurlar. Bir de şunu anlamam tamam futbol oyna spor olsunda izlemenin neyi spor?

1|0
    0|0
  • Geriye düştükten sonra ki o çırpınma ve hırs insanların kazanma ugruna neler yapabileceğini görmek futbolu sevmeme neden oluyo sanırım :)

1|0
    0|0
  • 90 dakikalık rekabet ne olcağını kestiremezsin önde olabilirsin ama durumlar ters olabilir ve rakip beraberliği sağlayabilir bu heyecan yeter

1|0
    0|0
  • Fenerbahçe

1|1
    0|0
    • çok şükür koçu yolladılarda takım toparlanır artık çok geç kaldılar ama zararın neresinden dönersen kardır ligi alabiliriz hala

• Alamazsınız inşallah :D

• Öncelikle Hırs geliyor ve birde Galatasaray

1|0
    0|1
  • Ben küçükken külübe gitmeye başladım.Sahaya çıktığımda herkesin gözünün bende olduğunu bilmek bile beni heyecanlandırırdı.

Tribünde birkere maç seyretmek anlamaya yetecek ve artacaktır. tanımadıgınız insanlarla omuz omuza şarkı söylemek, üzüntüyü sevinci paylaşmak, aitlik duygusunu hissetmek bu atmosferi yaşamayanlara anlatılamayacak bir duygudur. ama yaşamadan, bilmeden atıp tutanlar, ''kafaları birtek buna bile basmayacak'' kadar sığ olanlar gelmesin, gidip bize çay koysunlar.*

1|0
    0|1
  • bir çok nedeni var bence..

bir kaçı şu olabilir;

hayat boyu uğranılan başarısılığı takımın galibiyetiyle unutmak..

karısına kocasına sevgilisine sinirini rakip takıma küfrederek çıkartmak

90 dakika boyunca kıllı bacakları izleyip onu reddeden sutun bacaklıyı unutabilmek..

1|1
    1|0
  • 20 tane herifin bir topun peşinde koşmasını izlemek benim hiç ilgimi çekmiyor nedense. ha mili maç olur, arkadaslarla denk geliriz izlerim ara sıra. başka da bir ilgim yok futbolla. erkeklerin yüz karasıyım galiba.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Merhaba esila19,

C.Ronaldo, Messi, Neymar.

1|0
    0|0
  • FENERBAHÇE...

2|0
    0|0
  • dizi sevmenıze nden olan sey le aynı D:

1|0
    0|0
  • Ne zaman skorun ne olucağını kestiremememiz benim için bu böyle :)

1|0
    0|0
  • Tanju nun rovesatasi Beşiktaş'a , Samsun'da oynardı o zamanlar

1|0
    0|0
  • topun yuvarlak olması

1|0
    0|0
  • futbol oynamam

1|0
    0|0
  • o atmosferi o hevesi anlayamaz kimse ya futbol yaşam biçimim. maç mı okumak deseler yemın olsun okumam..

1|0
    0|0
  • rıdvan

2|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük taraftarının bir parçası olmak. link

1|0
    0|0
  • Bazıları için rekabet.

Bazıları için tribün.

Bazırları için oynamanın zevk verdiği bir oyun olması.

Bazıları için tuttukları takım.

Bazıları için Barcelona gibi takımlar.

Bazıları için Q7 gibi futbolcular :)

1|0
    0|0
    • Beni anlattın sen :) Q7 <3

• Fikret Ormanın gelmişine geçmişine trivela.

• :) Hşşt sakin ol tamam ..

• Ana karnında çok tekme atmışız doğarken ilk gördüğüm renkler sarı-kırmızıymış

1|1
    0|0
  • bazen nedensizce seversin

1|1
    0|0
  • çünkü Futbol çünkü ***Galatasaray***

1|0
    0|2
  • nedeni tek kelimeyle ''tutku''

1|0
    0|0
  • İyi oynuyor olmak.

Basketbolu hiç sevmem,hep steps diye bağırıyolar :D

1|0
    0|0
  • verdiği heyecan ve zevkten olsa gerek

1|0
    0|0
  • BeşiktAŞK Başka bi sebebi yok

1|0
    0|0
  • Futbolu sevmeme sebep olan şey GALATASARAY'dır.

1|0
    0|0
  • tribünde meme açan kadınlar :D şaka len şaka siyahına beyazına vurgunum ben kartalımın

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 21

Yükleniyor...