Güçlü kadın çalışan, topluma katkıda bulunan, toplumda birey olabilen kadın mıdır?

Bir arkadaşımız bir yorumda bulunmuştu benimde ilgimi çekti sizlerle paylaşmak istiyorum (NOT: hayatın gerçeği, ama çoğunuz bunu kabul etmeyecesiniz.) hepinizin ne aradığını biliyoruz erkekler olarak erkeklerin zaafı s.e.x iken sizin zaafınızda bu beklentileriniz ve sırf bu yüzden P.Ç diye tarif edilen erkekler tarafından eşiniz olmayaca inanlar tarafından kullanılıyorunuz. Aşağıdaki düşünceye yüzde yüz katılıyorum, katılmayan bayanlarda Yaşları 30'a geldikten sonra katılıyorlar ki kadına şiddetin sona ermesindede aşağıdaki düşüncenin kadınlar tarafından sindirilmesi çok önemli ...ALINTI: şahsen ben evlilik mevzusu olmayınca bile kadınların çalışmasını savunan biriyim...çünkü bu onun birey olmasını...toplum içinde statü sahibi olarak kendi ayakları üzerinde durması demektir...kendi sosyal güvenliği ve işi olan kadın yarın kocası onu boşadığı veya terkettiği zaman hayatına devam edebilir...bu onları iyiliği için önemli...daha nitelikli toplum için daha nitelikli kadınların olması gerekir...lümpen kadınları sevmemeleri gayet doğal...bu sorumluluk almamak veya korkmak değil...kusurada baksınlar ev geçindirmek tek maaşla olacak iş değil...ayriyetten hayatında para kazanmamış birisi...kıymet bilemez bence hayatı öğrenmemiş birisidir...babasının veya ailesinin kollarında el bebek gül bebek büyüyen bir kadınla yaşamak ona hayatı iktisadi tasarrufu anlatmak çok zor...ben kız arkadaşımada söylüyorum şuan okuyor..okul bitince hemen işe yok ben çalışmam dersen başkasını bul diyorum...ayriyetten güzellik bir yere kadar dünya güzeli olsa ne olur...

0|0
11

En İyi Kız Görüşü

• katılıyorum . güçlü olmak ve yeri geldiğinde haklarını koruyabilmek adına kadınları okuması ve iş hayatına karışması gerek . zaten daha kaliteli bir hayat sürmek istiyorsak çalışıp evin bütçesine katkıda bulunmamız lazım .

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• ''Okul bitince hemen işe yok ben çalışmam dersen başkasını bul diyorum...''

...

Dünyanın beşeri dengeleri ile oynamaya senin gücün yetmez.

Oynayabilsen dahi, tatsız bir hayatın olur.

Ayrıca, sıkıcı, yol-yordam yoksunu, itici ve kof bir adamsın..

İrdelenmekten parça pinçik edilmiş, şekli bozulmuş, oynanmış ve senin açından tek taraflı ''kof'' bir ''mantık'' yerine, ''orijinal ve doğal'' bir piçliği tercih etmekte haklılar aslında kadınlar..

''Kadın''ı bul da, sen..

Gerekirse kendi sırma saçını keser, spagetti yapar sana..

Çünkü, bir kadına ''yapacaksın'' diye bir şeyi dayatmak var..

Bir de, kendi hür iradesi dahilinde, isteyerek kendisinin yapması var..

O yüzden, sırf şu düşüncen nedeniyle resmen kadına ''kendin gibi davranma, kandır beni'' diyorsun bildiğin..

Düşünüp de, yaşayamamak böyle bir şey işte azizim..

0|0
    0|0
    • Bir de, kendi hür iradesi dahilinde, isteyerek kendisinin yapması var.. (KADıNLARıN DOĞASınDA YoK BÖYLE BİRŞEY,)

• konunu iyi niyetle okumuştum ama şu yorumunu okuduktan sonra sadece maddeye değer verdiğini anladım . disconun yorumuna harfiyen katılıyorum .seninle olacak kadına gerçekten yazık

• soran@: Marka değeri kıl-tüy anlamam ben arkadaşım..

Hayatına artık nasıl kadınları soktuysan, kendi ''doğrularını'' öyle bir şekillendirmiş ki, çok acayip olmuşsun..

Yükleniyor...