Vücut geliştirmek için besin takviyeleri şart mı?

Yaklaşık 5 aydır vücut geliştirme sporuna başladım ve en son ölçüm alındığında hocam bana " artık ek besin takviye kullanmalısın yoksa kasların daha fazla gelişmez " demişti. Buna katılıyor musunuz ? Gerçekten ek besin takviyesi bi yerden sonra şart mı ? (Kolum 28 idi şimdi 33 cm - herhangi bir besin takviyesi kullanmadan)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sana bir gerçeği vereyim bunu herkes bilmez.Bilse de (hocalar) işine gelmez. Sana 160 tl toz satmak varken niye gerçeği söyleyecek.

Çalışma bittikten sonra vücud kendi proteinleri ile zaten kasları onarmaya başlar. 15 dk içinde içmelisin falan bunlar şirketlerin ayağı. Cahilliğinden faydalanmak için bir tuzak

Ne yapacaksın ? : Çalışma bittikten 1- 1.5 saat sonra falan şöyle beslen atıyorum 3 tane yumurta çak sadece onu ye. Amaç tek çeşit yemek . Böyle yersen kana hızlı karışır. Onarıma DESTEK olursun.

Yumurta işine gelmezse konserve balık 80 g lıklardan . Tek çeşit beslenirsen ve ağızdayken çok çiğnersen 1 saat sonra kana karışmış olur.

Balık sevmiyorsun diyelim 30 gr protein değeri taşıyacak şekilde beyaz peynir ye. Alternatif bol.

Neden toz kullanma ? Toz aslında zararlı değil. Ancak sen 15 dk yalanına kandığın için her çalışmadan sonra içersen vücut ona alışıp bağımlılık yaratıyor. Yapay çünkü. Tozun amacı antrenmandan sonra yemek yiyemezsen 1 saat sonra onu tüketebilirsin.Acil ve zor durumlarda tüket. Şart değil yoksa.

Salonu evin yakınlarından seçmeni bu yüzden önerebilirim. Sporcu ürünlerinin sonu gelmez . 1 yıl sonra toz yetmicek hocana daha iyi olur diye amino asit haplarına sardırcak seni. Her hocanın taktiği aynı.

• Zaten her spor çıkışında en az iki tane yumurta yiyorum, ardından 3 saat sonra falan da tavuk eti yiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• besin takviyesi kullanmadan tabi vücudunu belli bi oranda geliştirebilirsin ama kasların beslenmeye ihtiyacı var vücudunda efor sarfettikce protein eksikliği oluyor bunu gidermen gerekiyor proteion artı aminoasit daha kısa sürede sana 5 ayda yaptığın kası vericektir. ayrıca spora gitmeden karbonhidrat almalısın peynir ekmek en iyisi. ayrıca ek besini kalp rahatsızlığın yoksa almanı tavsiye ederim sonuçta yorar kalbi ve karaciğeri bunun bilincinde ve ölçüsünde alman gerek

• hadi kolay gelsin sana başarılar ;)

• yarın bi olsun bakalım :)

• tam olarak bende şuan söyledğin fiyatları bilmiyorum uygun olan hangisiyse seçersin sen

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• şart tabiki

• Hocalar hep kullan yönünde tavsiyeler verir. Ben kullandım zarar gördüm Bir süre bırakmak zorunda kalırsan anında sarkmalar başlıyor ve kilo alıyorsun Bu kiloları da vermek zor oluyor. Kullanma her vücudun maksimum bir noktası vardır .Sen proteinli beslen doğal beslen kesinlikle ama kesinlikle o bitkisel olduğu söylenen protein tozlarını aminoasit haplarını alma

• hocan haklı çünkü bende bir hocayım

• Evet, şart..

Bilirsin ki, antrenman sonrası tavuk yemek, kasları hızlı bir biçimde besleyemez. Whey Proteini kullanmak şarttır..

Kendine bir adet Casein ve bir adet de Whey al.

Paşa paşa devam et..

Optimum iyidir bu arada, fiyat/performans açısından..

• arkadaşım, o daha sonraki saatlerdeki iş..

Çabuk emilebilen bir protein türü kullanman gerekir antrenmandan 15 dk. sonrasına kadar. O da sadece whey proteini ve amino tabletidir.. Çünkü, kaslar antrenmandan sonra yıkıma uğrarlar ve en kısa sürede beslemen gerekir..

Antrenmandan sonra whey alıp, daha sonra da tavuk-balık vs gibi protein türleri kullanacaksın sadece.

• Ama hocam antremandan sonra tavuk , yumurta , balık vs o tür şeyler ye diyor ?

• Protein tozu falan kullanman ne kadar sağlıklı bilemem.Doğal besinlerle beslendiğin sürece vücudun gelişmeye devam eder.

Yükleniyor...