Vücut geliştirmek için besin takviyeleri şart mı?

Yaklaşık 5 aydır vücut geliştirme sporuna başladım ve en son ölçüm alındığında hocam bana " artık ek besin takviye kullanmalısın yoksa kasların daha fazla gelişmez " demişti. Buna katılıyor musunuz ? Gerçekten ek besin takviyesi bi yerden sonra şart mı ? (Kolum 28 idi şimdi 33 cm - herhangi bir besin takviyesi kullanmadan)


0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

 • Sana bir gerçeği vereyim bunu herkes bilmez.Bilse de (hocalar) işine gelmez. Sana 160 tl toz satmak varken niye gerçeği söyleyecek.

  Çalışma bittikten sonra vücud kendi proteinleri ile zaten kasları onarmaya başlar. 15 dk içinde içmelisin falan bunlar şirketlerin ayağı. Cahilliğinden faydalanmak için bir tuzak

  Ne yapacaksın ? : Çalışma bittikten 1- 1.5 saat sonra falan şöyle beslen atıyorum 3 tane yumurta çak sadece onu ye. Amaç tek çeşit yemek . Böyle yersen kana hızlı karışır. Onarıma DESTEK olursun.

  Yumurta işine gelmezse konserve balık 80 g lıklardan . Tek çeşit beslenirsen ve ağızdayken çok çiğnersen 1 saat sonra kana karışmış olur.

  Balık sevmiyorsun diyelim 30 gr protein değeri taşıyacak şekilde beyaz peynir ye. Alternatif bol.

  Neden toz kullanma ? Toz aslında zararlı değil. Ancak sen 15 dk yalanına kandığın için her çalışmadan sonra içersen vücut ona alışıp bağımlılık yaratıyor. Yapay çünkü. Tozun amacı antrenmandan sonra yemek yiyemezsen 1 saat sonra onu tüketebilirsin.Acil ve zor durumlarda tüket. Şart değil yoksa.

  Salonu evin yakınlarından seçmeni bu yüzden önerebilirim. Sporcu ürünlerinin sonu gelmez . 1 yıl sonra toz yetmicek hocana daha iyi olur diye amino asit haplarına sardırcak seni. Her hocanın taktiği aynı.

  0|0
  • Şikayet

   Zaten her spor çıkışında en az iki tane yumurta yiyorum, ardından 3 saat sonra falan da tavuk eti yiyorum