Ümmeti Müslüm bi yanıma yanaşın

Hayatının önemli bir bölümü baskı altında(aile baskısı işveren baskısı vs) kalan bir insanın bu yıllarının hesabı mahşer günü kime sorulur?

• Kendisine
    0% (0)17% (1)9% (1)Oy Ver
  • Baskı kurana
    100% (5)83% (5)91% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Soruyu kimse tam anlamadı sanırım, örnek verelim, bir insan askere gidene kadar hep ailesinin şiddetiyle aşağılaması ile hayatı yön bulmuş okuluna işine giyimine yemesine içmesine hep ailesi karar vermiş , bu insan şimdi yalnız yaşıyor ailesinden kopana kadar kısmın hesabı nasıl sorulur?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• baskı kurana ha bu kurdukları baskı senin iyiliğine ise sende onlara karşı çıkıyorsan senin üzerine

1|0
    0|0
    • ya bunun baskı ile ne alakası var arkadaş dini açıdan sormuş . bu yüzdende bu kesin bi çizgidir bence eğer aile vicdansızsa bu kesin bişeydir . ama niyeti farklı olupta arkadaş öyle hissetmişse bu kadar kesindir ve bunun hesapla bi alakası yoktur . bu ince çizgiyi biz çizemeyiz . arkadaş zamanı gelince anlayacaktır belki simdide haklıdır eğer gerçekten bizim düşündüklerimizin çok üstünde bişeyse zaten soruyu soran arkadaşımızda kendi vicdanı söyler neyin ne olduğunu .

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayat bir imtihan diyarı.Herkezin imtihanı başka şeylerden.Herkezde kendi hesabıni kendisi verecek.Eğer kötü bir fiile vesile olma varsa ise karışanda günaha ortak olacak.Ama herkezın eli var ayağı aklı var iradesi var. Iradesini netarafa kullanacağı insanın elinde. Hesabınıda kendisi verecek

0|0
    0|0
  • Allah akıl dağıtırken sen tuvalette miydin ?

0|0
    0|0
    • bliyorsan söyle aşağılamanın manası yok

• sorun değil ama dalga geçilecek bir kelime yazmadığımı düşünüyorum

• ben yanlış anladım kusura bakma buaralar tuhaflık var üzerimde zaten ama dediğim gibi yap ayrıca ben insanları kırmaktan hiç hoşlanmam normalde

Erkekler Ne Diyor 7

• Sence kime sorulur ?

0|1
    0|0
    • baskı kurana sorulur ama emin değilim

• baskıyı yapana.

Kuran'da sıklıkla en büyük günahın zulm olduğunu söyler.

0|0
    0|0
  • bu soruyu sorana sorulur ;) :D ailen senin için ne zaman yanlış karar vermiş ki şimdi yada daha sonra versin . şiddet demişsin ama sanmıyorum şiddet oldugunu .

0|0
    0|0
    • herkesin ailesi aynı olmuyor

• depresyonun süresi bellidir kardeş olayların farkına vardığımdan beri böyleyim ama yine de sağol

• eyw sende sağol ama inan fazla yıpratma kendini sonra yine üzülürsün bu seferde neden böyle davrandım diye . sen belki diyorsun oradan söylemesi kolay bi de içimi bilsen diye ;) . ve bir de bu dönemde insan sadece kendinin böyle olduğunu düşünür ;)

• mahşer gününde kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. anlayanaa

0|0
    0|0
  • herkeze bu anlar karşılıklı sorulur

0|0
    0|0
    • hacı öyle böyle değil insanı hayattan soğutan bir baskı

• :) benim kaç aydır bu baskı üstümde biliyormusun

• baskı kurana tabi ama bu tamamenn bi kaçış da değildir. nasılsa baskı altındaydım diye herşeyi oraya yıkamazsın.bakınız bu konuda büyük bir deneyim yaşadım ben.

normalde fazla dindar değilimdir,bildiğimin yarısını bile yapmam,iiçimden gelmezAllahla benim aramda, ama kula zararım yoktur. 2 yıl boyunca, güya dindar bi yerde çalıştım ben. zamanla benim de ısındığım oldu, hadi bi abdest alıp camiye gideyim, ne güzel herkes kılıyo,demek ki isteynce olabiliyomuş falan..

ve arkadaşlar, bu adamların öyle tavırları var ki.. sabaha kadar anlatmak lazım burda.. bu kadar kendilerin beğenmişlik, kibir, enaniyet...küçük dağları ben yarattım, büyüklerine ortağım havaları.. lan aq, alt tarafı bi tane fabrikan var.. kusura bakmayın, bu adamlar aklıma geldiikçe ana avrat brakmıyorum.. dışardan baksan hacı hoca,tamamm.. kalp kırmaya gelince önde giderler,pislik herifler.. ve ben dedim ki,bundan sonra hacı hocayla,müslüman adamla iş yapmak bi yana dursun..

ilk iş hayatına atıldığımda da tam tersi, solcu bi patronumuz vardı. kendisi de orucunu tutardı,hanımı bile kapalıydı hatta. işyerinde namaza izin verirdi. hoşgörülü, delikanlı adamdı.. sorunca da biri solcu öteki dindar güya..sokayım...///

kimse kusura bakmasın, ben alevileri,solcuları, bizim yeşil dindarlardan daha adam gördüm arkadaşlar.. her kim de burda aksini iddia edecekse alnını karışlarım..

böyle baskı kuranı da,Rabbim daha iyi bilir ama,işi zor.. ben hakkımı helaletmiyorum..

cevaptan tatmin olmayan varsa bazı hikayeleri analtabilirim özel olarak

0|0
    0|0
    • cevaptan tatmin olmak değil de aradığım sorunun cevabını bulamadım

• sağolasın kardeş

• eywallah

• Bana sorsunlar :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...