Bir canlıyı özellikle o canlı arasından insanı öldürmeme sebebiniz nedir?

Bi' sineği öldürebiliyoruz.Bizi rahatsız ediyor, canımızı yakıyor diye..

Ya insanlar? Canımızı yakan insanları öldüremiyoruz...Sebebi nedir?

Bi' sineğin küçük oluşu onun değersiz oluşu anlamına mı geliyor.Canlı olması yetmiyor mu değer vermek için.Hadi zararı var bize bunların.Ya zararı olmayanlar.Yerde gördüğü karıncanın üstüne acımasızca basanlar..Bi' videyo izlemiştim.Japon kızın biri tavşanı topuklu ayakkabısıyla öldürüyor tabi öncesinde işkence yapıyor hayvana...Nitekim zevk uğruna insan öldürenler var.Hiçbir canlının ölümüne neden olmak istemeyenler de var.

Bi' canlıyı öldürme ya da öldürmeme sebebiniz nedir? Özellikle bi' insanı öldürmeme sebebiniz nedir?

İnsan öldürmenizde sizi engelleyen şey nedir? Şu olmasaydı insan öldürürdüm dediğiniz şey var mı? Yoksa hiçbir şekilde bi' insana zarar veremem diyenlerden misiniz?

Not:Sorumu piskopatça bulabilirsiniz.Ama öğrenmek istediğim diğer canlıların hayatlarına daha kolay son verebilirken insanlar hakkında bu kadar rahat olamıyoruz...Bunun sebebi nedir? Yasalar mı? Eğer insan öldürmenin cezası olmasaydı ölüm sayıları artar mıydı? Ya da vicdanınız mı size engel olan? Yoksa dini inancınız mı? Yoksa başka bi' şey mi? Hangisi?

• Vicdanım
    29% (4)20% (1)26% (5)Oy Ver
  • Dini İnancım
    14% (2)40% (2)21% (4)Oy Ver
  • Yasalar
    29% (4)40% (2)32% (6)Oy Ver
  • Diğer
    28% (4)0% (0)21% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|11

En İyi Kız Görüşü

• Bunun nedeninde önce yasalar geliyor kimse karınca öldürdüğün için seni hapse atmaz.

--İNSANIN ÖNCE VİCDANI OLMALI ALLAHTAN KORKUSU OLMALI.

--Yasalara uymayanlar şuanda zaten hapiste yatıyor.

...ALLAH BİZİ ALLAH KORKUSU OLMAYAN İNSANLARDAN KORUSUN...

1|0
    0|0
    • Tşk ederim canım çok güzel bir soru sormuşsun.

• O canlı diğer dünyada hakkını sorarken daha kötü bir şekilde sorucak bunuda unutmamak gerekiyor.

• Eveet işte devreye zaten inanç giriyor en büyük etken...

Erkekler Ne Diyor 11

• Bence tüm yaşamlar kutsaldır ve bu nedenle bir insanın bir insana ya da başka bir canlıya acı vermesi inanılamayacak kadar feci bir şey. Bazen öfke ile herkesin aklından geçmiştir işte bu tam idamlık diye ve hala da benim aklımdan geçiyor. Sübyancılar, fok balıkğı katilleri, senin izlediğin videodaki insanımsı... İşte bunları gözümü kırpmadan öldürürüm diyorum ama laf işte. Gerçekte olsa sanırım yapamam. Yüreğim el vermez. Gel gör ki herkes böyle değil. Ama sorunun cevabı sanırım yasalar. Suç olmasa yüreği seve seve elveren bir sürü insan olurdu birilerini öldürecek ya da işkence yapacak. Unutmadan ekleyeyim; ben öldürmem ama bazıları eceli ile öldü diye üzülmediğim de olmuyor hani.

0|0
    0|0
  • Canıma kastetmeyen hiçbir canlıyı öldürmem yani yüzümde bir arı ile gezerken görebilirsin beni .

İnsanları öldürmüyor olmamın sebebi , o hala yaşıyorsa bunun bir sebebi vardır diye düşünüyor olmam , can vermek can almak benim haddime değil .

0|0
    0|0
  • İnsan öldürmenin cezası olmasaydı, Sabah ve Akşam trafikte emniyet şeridini kullanan tüm svil plakalı araçları kullanan O şerefsiz Osman Poyraz Çocuklarını öldürür üstüne fıstıklı helvadınıda ben yapmazdım...

Can almak zor bi durumdur... özellikle öldürürken gözünün içine bakıldığında... Hayvanlar beyinsiz olduklarından o kadar koymuyor.. artı gıdasal olarak da ihtiyaçtır.. Diğer bir açıdan, bakacak olursak , doğada hiç bir canlı kendi cinsini öldürmemekte, dövüşse bile ( ki bu da yine Eş durumu için oluyor) öldürmüyor... Sanırım bazı istisnalar hariç vijdani ve dini bir engel sözkonusu... Benim için farketmez.. alayını öldürürüm valla...

0|0
    0|0
  • herkesin bi hakkı var elbette ama,eğerki onların yaptıkları benim yaşayışmı kısıtlıyorsa yda bna engel oluyorsa ve yahtta bşka bi nedenle üzüyorsa buna engel olurum,herşeyin bi sınırı ve nedeni var,

şu dünyada herkes adam olsa,otursalar götlerinin üzerine hiçkimse keyfinden bişey yapmaz,yapanlarda sonu bellidr zaten,saygılar hakimim :)

0|0
    0|0
  • Alışkanlık yapar gibime geliyor

0|0
    0|0
  • tek sebebi hukuk kurallarının olmasıdır.hukuk kurallarını kaldır 6 ay içinde en mülayim adam bile adam öldürmüş olur.

0|0
    0|0
  • valla anlattıklarını yapanlar piskopat olanlar heralde. Şimdi sinek olayına gelelim abi o vızıltı yemin ediyorum bir işkence yaa. Birine işkence edinceksen koy sivri sineklerini odaya tamam yani kafayı yersin. İnsan öldürmek düşüncesi bile tüyleri kaldırıyor ama belki tüylerimin kalkmadan öldürebileceğim insanlar teröristler olur. Onda vicdanen rahat olabilirim ama diğer türlüsünü düşünmek bile istemiyorum.

0|0
    0|0
  • vicdan

0|0
    0|0
  • Benim için yasalar ! Canımı yakanın her zaman canını yaktım ama yasalar çerçevesinde...

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce vicdanım elvermez.

0|0
    0|0
  • Özellikle o canlı arasından insanı öldürmemem insan olmam :P

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• En önemlisi vicdanım. İkinci sırada ise dini inancım gelir,yalnız ben ruhların gücüne inanırım öldürdüğüm sırf beden olduğu için tırsarım.

1|0
    0|0
  • ben cana kıyamam.sınek bile öldüremem..yanlışlıkla helıkopter böcegne vurdum.öldü.ama kazaydı o.suçsuzdum.vıcdanım hala rahat degil.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle vicdanım.

1|0
    0|0
  • Vicdanım ve dini inancım

1|0
    0|0
  • yani tavşan olsam tavşanları öldüremezdim

kendi cinsim ondan heralde

0|0
    0|0
  • herhangi bir kara sinek gibi evime dalip sürekli rahatsiz etseydi beni, hani sinek burnuna konar yüzüne konar kovalarsin geri gelir vs vs vs

aynisini bir insan yapsa sürekli dokunma eyleminde bulunsaydi o insani öldürmeyecegimin garantisini veremem.

cocukken karincalar takiktim. ama artik dokunmuyorum onlara. böcek takintim hala devam ediyor.

böcek gibi yasayan insanlardan da hoslanmam.

durduran sey vicdanimdan cok zorlgudur.

böcek öldürmek gayet basit cezasi yok zahmeti yok ortadan kaldirman gereken bir ceseti yok vs vs.

0|0
    0|0
  • canlı varlıklara zarar vermem hayat görüşüm

1|0
    0|0
  • hem vıcdanım rahat bırakmaz hemde onu oldureyım derken ben de olurum ya korkudan

1|0
    0|0
  • bir canlıya fiziksel hiç bir zararım dokunmaz

1|0
    0|0
  • Ben böcekleri bile öldürmem canlıları seviyorum kıyamam , herkesin yaşama hakkı ve özgürlüğü var buna engel olmaksa benim haddin değil.

0|0
    0|0

• Vicdanım

0|0
    0|0
  • Yasalar.

0|0
    0|0

• Vicdanım

0|0
    0|0
  • İzlediğin video animal crush. Bırak izleme boşver.

0|0
    0|0
Yükleniyor...