Spor denilince neden akla ilk gelen kilo vermek oluyor?

Türkiyede spor denilince ilk akla gelen kilo vermek olmasının nedeni nedir oysaki sağlıklı yaşam için spor yapılmalı ideal kiloya ulaşana kadar spor yapılıyor sonra yine eskiye dönüyor.

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• dünyada insanlar hayatları boyunca rutin bir şekilde spor yapıyorlar bizde öyle bir durum yok 50 yaşında bir almanla bir türkü yan yana koyun ne demek istediğimi anlarsın. bunun sebebi yaşam şartlarının ülkemizde kötü olması bence insanlar yaşamlarını sürdürebilmenin derdine düşmüş onların her türlü sosyal hakları var devlet insanları teşvik ediyor bizde ise tam tersi.

2|0
    0|0
    • bugun otobusde bir teyzeyle tanıstım kesınlıkle duydugumda sok oldum hic abartma yapmıyorum teyze 90yasında oldugunu soyledı ve elınde bastonla daga yuruyuse gıdecegını söyledı ve bugunku saglıgını genc ken yaptıgı spora bagladı ve aklıma gelen ilk soru bu oldu. (Turkıye degil bu arada 90 yasındakı teyze)

• aynen öyle bende küçüklüğümden beri spor yaparım kiloluyum biraz ama bunun sebebi abur cubur çok yemem :) yinede sporun bir çok yararını gördüm vücudum iyi durumda çoğu yaşıtıma göre bazen yürüyüm bazen koşarım her yere bisikletle giderim ne kadar uzak olursa olsun. ağırlık çalışırım. sadece sağlık için değil psikolojik olarakta insan spor yaptığında mutlu oluyor spor yapan insanları görünce bende mutlu oluyorum.

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü kicimizi kanepeden sandalyeden vs. Kaldiramiyoruz yemek yemeyi seviyoruz ulkece sporla ilgili bir şey paylaşıyorum yorumların yarısı etli butlu kız seviyorum kız dediğin kaslı ki olur vs oluyor yanı..

2|0
    0|0
    • etli butlu kızlarıseverler ama digerlerinede agızları suyu aka aka bakarlar

• Ayrıca kızlar şunu söyleyeyim sporu güzel gözükmek çekici gözükmek için yapmak yerine sağlığınız için yapın inanın daha mutlu oluyorsunuz ( bu arada kaslı mi* olur olacaktı yanlış yazmisim)

Erkekler Ne Diyor 14

• Çünkü tüccar zihniyetli, belirgin bir karşılığı olmayan herşeyi gereksiz gören sığ bir toplumuz.

1|0
    0|0
  • spor denilince neden akla hep futbol geliyor voleybolda spordur okçulukta ata binmekte ralli izlemekte peki bunu açıkla açıklayamazsın çünkü insanlarımız sığ beyinli düşüncelidir kapalıdır o yüzden hemen kilo mu vereceksin sağlıklı adam spor mu yapar spor denince futbol denir gibi sığ düşüncelere sahiptirler

1|0
    0|0
  • Sporu kilo için yapıyor bizim memlekettekiler zaten.
    Hele birde iyisin işte bence abartma niye sürekli spor yapıyorsun derler.

1|0
    0|0
  • benim aklıma ilk karate geliyor

1|0
    0|0
  • Spor sadece kilo vermek degil ki. Kuvvetlenmek, saglik, kaslanmak

1|0
    0|0
  • Benim aklıma kas geliyo

1|0
    0|0
  • futbol geliyor bende

1|0
    0|0
  • Ben şahsen six packlerimi korumak için spor yapıyorum :))

1|0
    0|0
  • Yoo, spor denince aklıma ilk boks geliyor. Nerden bakarsan çoğu spor ekstrem yapıldığında kilo kaybına neden olur

0|0
    0|0
  • Sebebi ülkenin genelinin obeze yakın kilolarda olması ve amacın çoğunluk t-shirt gömlek vb elbiseler içinde zayıf görünmek olması.

0|0
    0|0
  • spor hayat biçimi olmalı

0|0
    0|0
  • çünkü herkes boğazına düşkünde ondan:)

0|0
    0|0
  • Yoo benim kilo almak 😂

0|0
    0|0
  • Benim aklıma kilo vermek gelmez

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Aynen öyle haklısın, bende ilk geldiğimde şoke olmuştum bazen koşuya çıktığımda hanımlar senin ihtiyacın yok neden kosuyorsun demezlermi 😉😂

1|0
    0|0
  • ben sporu var olan fiziği korumak için yapıyorum ki böyle olmalı bence :)

1|0
    0|0
  • Benim futbol geldi.

1|0
    0|0
  • Haklisin

1|0
    0|0
  • Bugüne dek öyle bilindi öyle de sürüp gidiyor

0|0
    0|0
  • Cunku herkes sisko