Koşu bandında nasıl koşayım? Hızını sürekli arttırayım mı sabit mi kalsın?

Ben sürekli koşuyorum yazın günlük 8 km koşuyordum havalar soğuyuncada fitnısa başladım ama fitnısa başladığıma 74 kiloydum şimdi 78 kilo aldım yediğime de dikkat ediyorum 70 kiloya düşecem derken daha da aldım sizce neden bide koşu bandında nasıl koşayım hızını sürekli arttırayımmı sabit mi kalsın ? Sevgili KS deki sporcu kardeşlerim lütfen bakar mısınınız?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• yavas yavas basla sonra hizlan cunki vucudun isinmasi gerekiyor.
    isindiktan sonra belirli bir hizda sabit bir sekilde devam et

0|0
    0|0
    • ben sürekli koştuğumdan 12 den başlıom 20 dakka koşuyorum her 5 dakikada bir artıyorum 15 e kadar çıkıyorum

Erkekler Ne Diyor 1

• Hormonal bir sorunun yoksa, sağlıklı beslenerek yeterli kalori açığı oluşturabildiğin sürece kilo vermen kaçınılmaz. Günlük alman gereken total kalori miktarının 400-500 kalori altına iner ve sporla desteklersen kilo vermeye başlarsın.

Kişisel tavsiyem, kilo vermek için kendini koşu bandına hapsetme. Ağırlık çalışmalarına da özen göster. Kas kütlesi arttıkça, yağ yakımı hızlanır + ağırlık çalışmaları sonrası vücut gün içinde kalori yakmaya devam eder. Koşmayı seviyorsan eğer, HIIT antrenmanlarına google ve youtube'dan bir göz at. Haftanın 2 günü HIIT, geriye kalan günlerde ağırlık antrenmanları yapabilirsin. Böylece yağ kaybederken kas kazanımıyla daha fit görünürsün.

0|1
    0|0
Yükleniyor...