Ben hariç çoğu kişi gereksiz varlıklarmış gibi geliyor...

Türkiyede iyi bir okulda mühendislik öğrencisiyim.

Çok çalıştım çok araştırdım mesela neden yaşayıp neden öleceğimi dünyanın durumunu felsefeyi yani bir amacı sürekli sorguluyorum. Bu bir süre sonra müthiş bir egoya neden oldu.

İnsanlar bunlarla ilgilenmiyorlar onların hayatlarında erkekler ve kadınlar var değer verdikleriyse sadece para ve sonunda ölecek gidecekler bi işe yaramadan neden yaşadıklarını merak etmeden sadece kazanmak için çalışan herkese mal apral ve yaşayan parazit gözüyle bakıp sürekli dalga geçiyorum. Ve bundan büyük haz duyuyorum. Niye böyleyim bilmiyorum herkese bir birey gibi bakamıyorum. Yani çoğunuz bana göre amaçsız yaşıyorsunuz varlığınız ölümünüz hiç bir şey ifade etmiyor.

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Psikologa gitmeyi dene bunları ona anlat eminim bi analizde bulunup teşhis koyacaktır. Narsizime doğru gidiyormuşsun gibi bir hal var.

Söylediğin türde amaçsız insanlar da var enerjilerini daha faydalı şeylere harcayanlarda.

Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir.

0|0
    0|0
    • Ben büyüğüm. Çoğuna göre çok büyüğüm. Narsizim değil sadece herkesin sorgulamasını istiyorum hayat para çocuk sevgi özlem değil daha büyük bir şey olmalı. uzaya bir bak uzaydan dünyaya bak kimsenin umrunda değiliz. Tek amacımız koşuşturmak biri dur demeli ve düşünmeliyiz. Bence yukardan çok aptal görünüyoruz.

• sende evrensel canlılar gibi yaşıyorsundur. farkın olsa kelimelerden bunu anlardım

• bişey anlayabildiğini sanmıyorum

kendini övmekten başka öyle akıl ve zeka dolu bi cümlenide göremedik

Kızlar Ne Diyor 7

• Ego ego olalı böyle bir tavan görmedi.

1|0
    0|0
    • Haklısın :)) Egoyla ilgili kitaplar okudum hepsi egoyu yıkmak içindi tüm yöntemlerin tersi buna yol açtı.

• Ne diyim ki ya düşüncelerine fikirlerine saygım var.

• evet öyle .çoğumuz amaçsız yasıyoruz ve sen bunu burda geçirdiğin 2 saat gibi sürelerde bunu algılayabliyosun.. algına sağlık ..,

1|0
    0|0
  • Hiç birşey boşuna Yaratılmadı!

1|0
    0|0
    • Kur an dan dimi bu Kaç kere okudun Kur anı hiç bir kez biri demiş Allah bizi yarattı inanıp gidiyorsunuz ne biliyorsun ki hiç bir şey. İşte nefret ettiğimde bu.

• Öyle olsun:) ama Kuran okumuş olmanı gözüme sokmanı anlayamadım neyse

• Yani biliyorum öyle konuşuyorum.

• Kral sensin. Tamam.:D

0|0
    1|0
    • Çokta şeyimde istersen pisliksin de. Kimseye indexli değilim.

• hayatında kimse yok. bir tek annen. kimseye ihtiyacım yok dedin.

sen insanlığı, arkadaşlığı, sevgiliyi, eşi doğacakçocuğunu anı kurtarmak olarak tanımlıyorsu

senin ciddi problemlerin var bence. herkese bir birey gibi bakamıyorsun ? gereksiz görüyorsun.

bu düşünceler asla normal değil !

1|0
    0|0
    • Herkes gibi olmadım diye mi anormalim. Hepiniz birer koyun gibi aynı şeyi yaşıyorsunuz bende sizi seyreden üstün bir varlığım ve acıyıp düzelmeniz için uğraşıyorum.

• koyun sensin salak herif. sen delisin deliii deliii

bokunla oyna sen

• BEndede aynı problem var sanırım. Etrafa bakıyorum herkes gerizekalı gibi görünüyor gözüme hareketleri tavırları. Durum böyle olunca hiçbiriyle konuşmak istemiyorum. Asosyal pis bir şey oldum çıktım.

0|0
    1|0
    • Bu asasyallik demek değildir. Üstünlüğünü ilan etmişsin daha ne istiyorsun ;)

• 2-3 kere okudum mesajını beni düşündüren tek mesaj bu oldu sanırım. Ben büyük bir hastayım zaten ölüyorum. Ama gücüme gitmiyor çünkü herkes ölecek ben 6 ay sonra sen 60 sene sonra ikimizde aynı yere gideceğiz zaman kavramım yok oldu ve insanların ölümü düşünmemesi beni şaşırtıyor.

• çünkü insanlar ölümü düşünmeden mutlulular ve bunu istiyorlar. ne kadar hayatta kalacağın mühim değil zaten nasıl geçirdiğin ne işe yaradığın önemli. ölümü düşünerek ot gibi yaşayan insanlar var bunu düşünerek nasıl daha iyi yaşayabilirim diyenler var. Herkes tercihleri üzerine yaşıyor. Senin için geçen 6 ay belkide şu dünyada ölümsüzlüğü yakalayabileceğin şeyler katacak sana kim bilir.

• bende diyorum bu uçang*tkimin.

sen kimsinde insanları aşağılıyorsun. varlığımız seni ne kadaaann gerdiiii ...

ailemiz için sevenlermizi için çocuklarımız için biz çok şeyiz. sağlık çalışanıyım. hasta olup geberdiğinde bize düşüyor ama işin naberrr ? seni egoist küçük beyin senii

0|0
    0|0
    • Sağlık çalışanları egolarıyla meşhurdur ama benden fazla değil ben ölümden korkmam onun için benden herhangi bir sana acıma mı bekleme. Ve hastaneye gittiğimde sana para veriyorsam tedavi etmeye mecbursun. Etmessen kapı dışarı olursun senin vicdanına göre değil cebimdeki parayla tedavi oluyorum. Eğer mesai saatleri dışında ölüyorsam tedavi etme umrumda değilsin.

• ŞİZOFRENSİNNNN

ŞİZOFRENNNN

• ne alakası var ? daha şizorfrenin ne olduğunu bilmiyorsun.

Erkekler Ne Diyor 6

• sen ölümü düşünüyosun biz ölmeden mutlu geçirelecek dakikaları ben sevabımla cennete girmeyi yaşayarak kazanmayı sen dürek ölümü sorguluyosun

1|0
    0|0
    • Sevap mı tüğlerim ürperiyor. Küfrediyor musun mini eteki kıza bakıyor musun alkol var mı yada hiç yattın mı dostum ? Bunları veya bir kaçını yapıp adam öldürmeyip Allah a şirk koşmadın diye müslüman mısın sen şimdi ?

• dostum işte bu yüzden inanmıyorsun eğer gerçekten ateşte yanacağına inansan bunları yapamazdın. işine gelen günahları işliyor gelmeyenleri sallıyorsun. bu inanmak mı ha ?

• onu ne sen bilirsin ne ben bilirm Yaradan bilir peki sen ne için yaşıyosun

• Dini konuları da çok araştırırsan egodan kurtulabilirsin

2|0
    0|0
    • Dini konular beni bu hale soktu desem yeri. Onlar egonu at ezil diyor buna şuan hazır değilim. Ezilerek iyi hissetmek çok zor.

• inanan bi insan mısın değil misin bilmiyorum inanmıyorsan tartışmanın anlamı yok ama inanıyorsan şunu bil ilim güzel bişeydir ama ilmin kaynağını unutmadığın müddetçe ilmin kaynağını hatırlarsan ego mego da kalmaz

• ee benım eğitim durumum senden daha iyi maddi manevi olarakta senden daha iyidirim o zaman türkiyenin yarısından iyiyim ego ego ego şeytanı cennetten atan kin vs

1|0
    0|0
    • MAddi durumum orda yazmıyor eğitimin de sana ait bir şey ben kafamı iyi kullanıyorum farkettiysen zekiyim demedim.

• Amacsiz bir yasamim yok aslinda ama sana bunu fark ettirmek zorunda da degilim sanki.Yani beni uada baskasini amacsiz gormen normal sanki.

0|0
    0|0
  • "20 yaşındaki her genç dünyayı değiştirmek ister"

Jean Luc Mayaud

Lyon Üniversitesi Rektörü

1|0
    0|0
  • Kültürlü biri daha

0|0
    0|0
Yükleniyor...