Ciddi spordan anlayan arkadaşlarım cevaplarsa çok sevinirim?

arkadaşlar 3 yıldır yaklasık fıtness yapıyorum ve tabıkı su ana kadar karın kaslarım gozle gorulur ölçüdeydı son 1 aydır hacım olarak cıddı oranda kuculdu ve yedıklerıme cıddı anlamda dıkkat edıyorum benım tahmınım 2 soru aklıma takıldı cok fazla kardıo yapmıs olabılırmıyım ya da artık proteın ıhtıyacım dahada fazlalastı vucuduma yeterlı gelmıyor proteını arttırmalıyım yag oranım %16.4 kılom 55 arkadaslar cıdden bı yardımcı olursanız cok sevınırım

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kasların küçülme sebebi parçlayamamaktır. Yani hafif kilolar ile çalışırsan eğer kaslar şişer ve görünür olmaz. kışın bulk dönemi deriz yani ağır çalışmalar ile vücut kasları parçalar ve daha iyi verim alırsın yani karın kası çalışırken de ağırlıkla çalışmanı tavsiye ederim. Program olarak sağlam karın kası istiyorsan 4 x 15 set şeklinde 15 alt karın - 15 yan karın - 15 tam bölge - 15 ağırlıklı mekik ile durmakdan calısıp 4 set yapmanız ve şeker yağ ekmek un gibi ürünleri kesersen 1 1.5 ayda fazlasıyla geri kazanırsın. Bu sadece proteinlik bir olay değildir kreatin de gereklidir.

0|0
    0|0
    • anladım agırlıkmı arttırmam gerekıyor suanda calıstıgım aralık 10 15 o zaman 20 ve 25 e cıkmalıyım

• tesekkur ederım o zaman agırlıgı artırarak devam edıcem

• rica ederim başarılar :)

En İyi Kız Görüşü

• anlamadım karın kaslarını belirgin olmasını mı istiyosn?

0|0
    0|0
    • hayır karın kaslarım zaten belırgın cok uzun suredır spor yapıyorum sadece hacım olarak kuculme var kaslarımda ve gunde 120 gram proteı haftada 3 gun 45 dakıka kardıo 5 gun fıtness yapıyorum benım merak ettıgım neden bu hacım kuculmesı sebebını anlamıyorum normalde hacım oalrak buyume beklenırken

• son 9 ayda 3 kılo kaslardan gelen kılo dısında bır artıs olmadı daha belkıde kılo vermıs olabılırm tartılmadım en yakın zamanda ölçümlerimi yaptırmalıyım

• kilolarını ölç ve beslenme şeklini ona göre şekillendir. herkezin karbonhidrat, protein, yağ ihtiyacı kilosuna ve kan grubuna göre değişir

Erkekler Ne Diyor 2

• Ayne protein li besnleri arttır ve agırlık veya calısmanı yükseltmen gerekio

0|0
    0|0
  • Yeterli miktarda protein almıyorsan ve yeterli sekilde karin antremani yapmiyosan kaslar erir

0|0
    0|0
    • aslında aksıne cok sıkı bı spor programım var ben yeterlı besın alamadıgımı bıle dusunmeye basladım cunkı baska acıklama bulamıyorum gunde 120 gr proteın bıle az gelıyor demekkı

• Bu yaptigin sporun sabitlesmesi ilede alakali olabilir. Vucuda hep ayni ağırlığı yüklersen vucut buna alisir. Hep bir tik fazlasini zorlankayacagin sekilde vermen gerekir

• hmm haklısın belkıde benım programımda sabıt agırlık var fakat her zaman agırlık kullanmıyorum mesela 2 gunde agırlık var sonra yok mesela bı hafta sadece agırlık sonra yok dınlendırerek yapmaya ozen gosterıyorum

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...