Ne kadar tekrar edebilirsin?

Merak ettim diyelim çevrenizdeki insanlara bir şeyler anlatıyorsunuz bu her şey olabilir karşıdakilerin sizi anlamadığını farkettiğinizde bir şeyler anlatmaya ne kadar devam edebilirsiniz tekrarlama sınırınız nedir? Kişiye göre sormuyorum sınırınızı merak ediyorum

0|0
11|30

En İyi Erkek Görüşü

• 2 yıl kadar facebookta yaklaşık 10.000 kişilik bir müslüman - ateist tartışma ortamında adminlik yaptım.. hemen hemen her gün farklı ve aynı kişilere benzer bilimsel gerçekleri kanıtları ve anlatımlarıyla uzun uzun yazarak anlattım, tartışmalara girdim vs vs.. bazen aynı kişiye 20 defadan fazla kere aynı şeyleri anlatmana rağmen seni hiç dinlememiş olsa gerek ki aynı, yanıtını vermiş olduğun soruları sorduğunu fark ediyorsun.. yani pek sınırım yok.. ama iq seviyesi çok düşük olanlarla pek uğraşmak istemiyor canım, algılama ve anlama yetileri düşük olunca boşa konuşuyor oluyorsun..

2|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 29

• anlamak istediğini düşünürsem anlatırım defalarca

1|1
    0|0
  • o konularda ben çok sabırlıyımdır devamlı söylerim sıkılmadan

1|1
    0|0
  • güzel bir soru. yola çıktığımda karşımdakini ikna ederim sanıyordum. ne de olsa mantıklıydı düşüncelerim ve iyi bir amaca hizmet ediyordu. ama sonra baktım ki olmuyor, vazgeçene kadar çok uğraştım sonunda vazgeçtim.

kişiye göre de değişir ve olaya göre de. işle ilgiliyse vazgeçemezsin. özel hayatsa ama karşındaki kişi benim için önemli değilse en fazla 2 kere kere tekrar ederim. önemli ise ikna etmek için çaba sarfederim bir süre, gerekirse 100 kere söylerim ama bu da tükenir bir süre sonra.

1|0
    0|0
  • benim de gözlemlediğim bir konu bu aslında ben tekrar etmem edenden de nefret ederim doğrusu birde böyle aynı konuyu farklı farklı zamanlarda anlatanlar vardır ya pehhh

1|0
    0|0
  • Çenem yorulana kadar tekrar ederim. Baktım anlamıyor konuyu değiştiririm.

1|0
    0|0
  • oyun oynarken kardeşim bir soru sormuştu saymış 7 kere tekrarlamışım. normalinde sinirlenirim ama.. bir şeyle meşgul olunca anlamıyor insan.

1|0
    0|0
  • O durumlarda karşımdakiyle konuşmayı bırakıyorum..

Bulunduğumuz noktada çakmak sigara paketi çay bardağı kahve fincanı nüfus kağıdı vs herhangi bi maddeyi elime alıp ona anlatıyorum..

1|1
    0|1
  • dıyorum alllah dagıtır ken sen nerdeydın D:

1|0
    0|0
  • işim gereği bazen bu sayı 20 yi buluyor inan...Karşındakinde ışık var ise 100 de olsa sorun yok..

2|0
    0|0
  • İkinci defa tekrarlatıyorsa konuyu onun gibi yapıp sallarım gider. İlk anlatışında seni anlamaya çalışan adamlar bile seni, senin kadar anlayamayacağı aşikârken, ikinci defa tekrarlatana fıkradan fazlası ziyan.

1|0
    0|0
  • Bir kere, ıkıncısı ayıp olur.. dsadas

1|0
    1|1
  • En fazla dört defa tekrarlarım,yine anlamazlarsa kalın kafalıların içinde olduğumu kabullenmem gerekir:)

1|0
    0|0
  • 2 defa 3. kere kafaları almazsa çıldırırımm

1|0
    0|0
  • 5 dakikalık bir şeyi 10 defa arka arkaya tekrar ettiğimi biliyorum. Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur.

1|0
    0|0
    • Bu durumu ben üzerime almıyım dmi..Pes konusunda yani ? .. :)

• Baştan yapacaktın böyle emeğe saygı diyorum sana en başından beri ancak yaz tarifesi uygulayacağım sana hangi ay da gelirsen o kadar gol atacağım sana yaz bunu bir kenara;)

• Yazdım arkadaşım...Sakin Ol :) Aslında bu yaz İstanbula gelemeyebilirim ben..

• Farklı yollar deneyerek, anladıgına emın olana kadar anlatırım... Bu gibi durumla hemen hemen hergun salonda karsılasıyorum.

1|0
    0|0
  • beni dinlemeyecek insan evladı henüz ana rahminden çıkış yapmadı

1|0
    0|0
  • Cehennem buz tutana kadar

1|0
    0|0
  • kişiye göre ve olaya göre değişir.

1|0
    0|0
  • Anlayabileceğini biliyorsam ya da eminsem hiç durmadan anlatırım.

Sonuçta öğretmenim.

Down sendromlu bir öğrencim vardı %80 zeka sıkıntısı vardı. Piyano dersleri veriyordum. 1. ve 2. parmağın arasındaki farkı ancak 1.5 ayda öğretebildim. Sonra 3. ve 4. parmaklar. diye devam etmiştik..

1|0
    0|0
  • Bir Antrenör olarak anlayana kadar anlatana kadar anlatıyorum :)

1|0
    0|0
  • bir sex de bir de tekrarda sınır tanımam

1|0
    0|0
  • 3 kere anlatırım, sonra o anlatır :D

1|0
    0|0
  • anlamıyorsa bir daha söylerim. su damlası bile damlaya damlaya kayaları parçalar.

1|0
    0|0
  • İki kere sakin bir kere sinirli son kez de çileden çıkmış şekilde tekrar ederim.

1|0
    0|0
  • sadece nihilist kadınlara birşey anlatmam çünkü onlara birşey anlatmak mümkün değildir...

1|0
    0|0
  • bunu anlamıycak insanlarsa en baştan ağzımı açmam zaten o ortamdan da çıkarım

1|0
    0|0
  • bugün 2 3 cümlelik bi konuyu 3 4 defa tekrar ettirdi arkadaş sagolsun

1|0
    0|0
  • bilmem... :)

1|0
    0|1
  • Söz konusu iş ise anlatırım anlamaz ise anlayan birini çağır derim. Yok söz konusu özel konular ise kendi problemlerimi anlatmam kendim çözerim. Tecrübeler bunu gerektiriyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• 2 taş çatlasın 3.Sonrasında kendi haline bırakırım söylediklerimi düşün derim.Düşünürse de düşünmese de kendi bilir.

3|1
    0|0
  • sınırsız. gıcık olsam da sınırsız..

4|2
    0|0
    • bu her konu için geçerli sanırım sabırlı olmak gerekir çok sabırlı birisin peki sen çok iyi değilsin diyelim manevi açıdan o anda yine aynı şekilde mi olur dinlenirmisin yoksa

• aslında çok sabırsızımdır ama konu açıklığa kavuşmalı illa. sinirliysem 'git bee' der, ben giderim :)

• anladım teşekkür ederim:)

• Aynı zaman diliminde anlattığım şey üçü geçiyorsa ve kişi aynıysa dururum orada... Ama başka zamanlar sorabilir anlatırım...

1|0
    0|0
  • anlayana kadar anlatmaya çalışırım hiç anlamayacak gibiyse susarım:)

1|1
    0|0
  • 2kez anlatırım o da anlasından çok ben hırs yaptığımdan anlatırım

1|0
    0|0
  • 2 kere anlatırım. Ikincisinde daha acık olmaya çalışırım baktım yine olmuyor konuyu değiştiririm. Çok fazla karşılaşmıyorum bu durumla, anlattığım şeyler genelde çok acık olur iletişim problemi çekmem.

1|0
    0|0
  • Anlayana kadar.

1|2
    0|0
  • anladınmı derım kesin anladim der bende pok anladin derim :) dahada anlatmam.

1|0
    0|0
  • 2-3 kez ama istisna durumlarda anlayana kadar

1|0
    0|0
  • eğer anlamaksa niyeti canımı yesin

1|0
    0|0
  • 3.de patlarım sanırım

1|0
    0|0
Yükleniyor...