Protein tozu aldım ama arkadaşım bana "içersen geberirsin kanki" sizce doğru mudur? Zararı var mı protein tozlarının?

Spora yeni başladım 1 gün gidiyorum iyi de besleniyorum ama çok ağrım oluyor ve 3 gün gidemiyorum daha iyi sonuçlar almak için protein tozu aldım çoğu kişi en fazla karaciğerde yağlanma yapar diyor ama arkadaşım yakın zamanda ölen boksörü örnek verdi. Sizce ne yapmalıyım?

0|0
3|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış yapmışsın.
    Spora yeni başlayan hırslı arkadaşlar genel de bu hataya düşerler. yeni başladım ağrılarım var kesmek için napmalıyım diye düşünürken ağrı kesici protein tozu ve ya kimyasallar alarak zinde kalmak isterler ki tehlikelidir. Sporun amacı sağlıktır bunun için sağlığından olma.

Yapman gereken basit; yeni başladıysan çalışma programını abartma. İlk zamanlar ağrıların olur ki bu normaldir yeni başlayan herkeste olur (ileride de programı ağırlaştırdığında olur) Bu gibi durumlarda iyi beslenmeli, dinlenmeli, lifli gıdalar ve bol su tüketmelisin. Sabırlı ol. Extra birşey kullanma sakın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yahu sacmalamayin. Abim vucut calisiyo kac senedir 3 gunde bir protein tozu kullaniyo ölse simdiye kadar ölürdü ki zaten bu toz alinmak zorunda her duyduguna inanma

0|0
    0|0
    • spora her gittiğin de mi kullanıyor abin?

• Evet oyle biliyorum ama son zamanlarda azaltmisti yerine süt yulaf karisimi yapip yiyodu

• Haha hayir birsey olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• protein tozları görüldüğü kadar masum değil arkadaşlar
    Gecen senelerde bazı markalarda anabolik steroidler bulundu
    Aynı zamanda protein tozları ani sindirildiği için kanınıza aminoasit salınmasına sebep oluyor. Kanınızdaki bu aminoasitler kanınızın ph değerini düşürüyor ve vucudunuz doğal dengesini koruyabilmek için kemiklerinizden kalsiyum çekiyor sonuç:osteoporoz kullanmadan önce mutlaka doktora danışmakta fayda var. Ayrıca spora yeni baslayan bir insanın protein tozuna ihtiyacı yok beden ağırlığının 2.2 si kadar protein alman yeterli

0|0
    0|0
  • Kardeşim bu tür şeyleri kafana takma, bu sporun %60'ı beslenme %30'u antreman %10'u devamlılık. Beslenmenı saglam yaparsan antremanıda saglam yaparsın, proteın tozunu antremandan 10 dk sonra alabılırsın yanı hıc bı zararı yoktur. Proteın tozunun zararlı oldugunu söyleyenlerde gunluk yedıklerının lıstesını ıste karsılastırın hangısı zararlı onlar gorsun , yılma devam et =)

0|0
    0|0
  • İçmemelisin. Sağlığa zararlıdır.

0|0
    0|0
  • İç bakalım ölürsen doğru söylüyorlar ölmezsen yalan :) Bu arada Sinan Şamil Sam Anabolik steriodden öldü protein tozundan değil bende kullanıyorum daha ölmedim hatta sabah yine içececeğim :D

0|0
    0|0
  • Protein tozu vücudun protein ihtiyacını karşılamak için vardır, eğer haftada 3 ve daha fazla spor yapıyorsanız kullanabilirsiniz daha az ise kullanmanıza gerek yok yemek düzeni ile gayet sağlıklı bir şekilde devam edersiniz , protein tozunun doğru kullanimi ile zarar gelmez

0|0
    0|0
  • bir diyetisyen kontrolunda kullanmani tavsiye ederim. Karaciğer yaglanmasindan ziyadede böbreklerine zarar verdiğini belirteyim.

0|0
    0|0
  • la miden blanıyor zamanla , kavrulmuş fıstık ve tavuk daha faydalı denedim abisi 10 kılo fazlanm oldu ve 3 gen vucut

0|0
    0|0
    • Spora gittikten sonra mı kullanmalıyım önce mi? Sadece spor yaptığım zamanlar kullanmalıyım değil mi?

• la spor yapıyosan yediklerine dikkat et o tozlar ananı ağlatır tavuk ve fıstık ye fit ol , tozlar aldatıcı kutuyu bitirebilen görmedim kım aldıysa yarıya gelmeden çöpe attı ;)

• ilk aşamada almasan daha iyi olur bence protein takviyesi almak için en az 6 ay yapmış olmak gerekiyor ilk başlarda vücut karşılayabiliyor. ağrıların olması çok normal ağırlıkları biraz azaltabilirsin vücudun alışana kadar çok yakında ağrıların geçecektir

0|0
    0|0
  • bizim spor hocası söylediydi çok zayıfsan ya da yeterli beslenemiyorsan kullan diye dedim zararlı mı evet zararlı dedi zararlarını internetten araştır bul

0|0
    0|0
  • Sağlığa zararlı olmasa bile senin 3 ay kullanmaman lazım. Karaciğerini seviyorsan kullanma

0|0
    0|0
  • Hiçbir zararı yok inanma onlara

0|0
    0|0
  • ARGI kullan.

0|0
    0|0
  • mesela günde 2 ölçek yazıyorsa 3 ölçek kullanırsan karaciğerde yağlanma yapıyor sivilce çıkarıyor ama 3 gün gitmez 1 gün gidersen ağrıların geçmez. fitnessa başladığında normal olarak en fazla 1 hafta ağrıyor sonrasında ağrı kalmıyor

0|0
    0|0
  • Tıp okuyorum kardeşim , peder de nefrolog. Protein tozu kullanmak zararlı, pederin kaç hastası var böbreği iflas eden. Ha amatörce kullanıyordur diyen arkadaşlar olur bu hastalardan birtanesi de profesyonel sporcu. Protein alıcaksan tavuk göğsü ye, yumurta ye, süt iç, peynir ye doğal yollarla gider ihtiyacını. Protein tozu işine hiç girme benden sana tavsiye

0|0
    0|0
  • İdmandan sonraki ilk yatım saat içinde veya soğuma egzersizleri esnasında alman daha doğru olur, öyle ağrı kesmek için değil o. Kaslarını yoruyorsan onlarında besine ihtiyacı var gelişmek için ve en ihtiyaç duydukları zaman da ağır idman sonrası.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler abi

• Ne demek, ayrıca ağrılar zamanla azalır yeterki bırakma bir de mutlaka bir uzman program hazırlasın bence

• Ben kendim hazırlarım programı ya

Yükleniyor...