İlkokuldaki ilk gününüzü anlatır mısınız?

mahalleden tanıdığım bir arkadaşım çok ağlamış öğretmende susması için abaküs vermişti. bir zaman sonra çalışkan olduğu için aldığını anlatmaya başladı. ağladığı için verildiğini kabul etmedi. erkek ya :) benim ilk günüm de bunlar niye ağlıyorkiyle geçmişti.

0|0
20|20

En İyi Erkek Görüşü

• ilk gün sonunda okul bitti diye eve gitmiştim =D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• aay hiç unutmuyorum annem çok güzel bir önlük almıştı giymiştim. sınıftan içeri annem elimden tutup götürmüştü. bir kız vardı saçları sarı kıvırcık gidip yanına oturmuştum hiç ağlamamıştım yanımdaki kız da hiç ağlamıyordu. ama sınıfın çoğu ağlıyordu. kız da bana dönüp iğneci mi gelicek ağlıyorlar demişti o günden sonra hemşirelere karşı bir ilgim oldu bu zamana hemşirelik olkumamı sağlayan o arkadaşım olmuştu. Çünkü iğnecinin ne olduğunu anneme sormuştum eve gidince annem hemşire demişti ama onlardan korkma ağlama bir gün sizin sınıfa gelicek size iğne yapıcak siz hiç hasta olmucaksınız demişti. Ve ben o günden sonra bende hemşire olup kimseyi hasta etmicem diye düşünmüştüm..

1|2
    0|0
    • :-))) etkileyici bir hikaye :-))

• Evet ara sıra da olsa görüşüyoruz tabiki ama o şuan yurtdışında yaşıyor :)

• hımm eski arkadaşlarla bağların kopmaması iyidir sık görüşmesende bazen konuşmak da iyi gelir :) ilkokul 1. sınıf yılları ne masum yıllardı yaa :) dur ben de cevabımı vereyim bu soruya :D

• Ablamla aynı ilkokuldaydım onun artısını çok yaşadım ki fuzuli yere hiç rahatsız etmedim onu da... Bir de çok istiyordum okula gitmeyi... Herkes ağlarken ben uslu uslu oturmuştum... Bizimkiler de gitti sanmıştım çıkışta beklemişler... Mutlu ve şeker bir gündü... Sonra bir baktım 18 yılımı eğitime vermişim...

0|1
    0|0
  • Burada bir gelenek vardir ilkokula baslayan muhakak böyle link bir seyle okula gider bunlarin icide seker cikolata doludur :) ilk gün yanimda bir türk erkek oturuyordu bana dediki bütün sekerlerini yiyecem :((( annnneeeee sekerlerimi yiyecekmis deyip aglamistim :D

0|2
    0|0
  • sabahçıydım öğlencye yazdırılan mahalleden arkadaşım ben okulda durmadığım için bir hafta boyunca hem benle sabah geldi hemde öğleden sonra kendi sınıfına geçti. benim yüzümden çok yoruldu kuzum :)

0|1
    0|0
  • ben 5 buçuk yaşındaydım ilk okulda başladığımda tutturmuş okula gidecem diye derdime neyse.anneme yalvardım ağladım sızladım beni ablamın okuluna götürdü. müdür beni almadı tabi çok küçüğüm diye ben tepiniyorum gidecem diye :) sonra müdüre okuma yazma bildiğimi söyledim bana bişiler falan okuttu sorular sordu derken aldı okula hemen gir şimdi derse dedi ben sevinçten uçuyorum ama :) geldik sınıfa annem elimi bırakıp giderken danketti kafama napıyorum ben anneee gitme diye başladım ağlamaya tam dayaklıkmışım ha :))

0|0
    0|0
    • annen de okuma yazma bildiği için gitmesi sana tuhaf gelmiştir :)

• Teşekkürederim o halde :)

• benden de çok teşekkür. o ve diğer bütün hallerde:)

• annem seneyede giyersin diye aldığı önlüğü giymemek iiçin ben okumuycam diyip okula gitmek istememiştim:) annemde sevmediğim bi komşu vardı tamam o zamn sende onun gibi dantel örersin evde diyince koşa koşa okula gitmiştim :D

0|2
    0|0
  • Evet hatırlıyorum herkes ağlıyordu

Ben hep kreşlerde anaokullarında büyüdüğüm için çocukların neden ağladığını anlayamamıştım

Herkesin annesi yanındaydı benim kimsem yoktu

0|1
    0|0
  • ben öğretmenimi derse girmeden önce görmüştüm genç bi hocaydı keşke bu bizim öğretmenimiz olsa demiştim olmuştu güzeldi yaa özledim valla sınıf 1. si olmuştum ilk kırmızı kurdale bana takıldı diğerlerine 2 ders sonra hey yavrum hey :D:D

0|1
    0|0
  • hiç yabancılık çekmediğimi hatırlıyorum

0|1
    0|0
  • anasınıfında annemi istiyooooommm diye zırlardım. ilk günü de son günü de aynıydı :D

0|1
    0|0
    • :) toplam kaç gün zırladın?

• ne tebriği annemden ayrılmayayım diye evde kalcam lsajdaslkdjnaosd :D

• kalmazsın daha çok gençsin:) anneni de bırakma.

• Ağlamişimdir hatrlamıyrm ama hatrladıgım tek şey ilk okul 2 deyken mert diye bicocuga asıktım :)

0|1
    0|0
  • Annem babam çalışıyor benim.. okulun açıldığı gün kaymakam geleceğinden belediyeye annem ve babam gelememişti .. çook kötü yağmur yağıyordu .. Herkes anne ve babası ile gelmişti.. ben tek gitmiştim ne üzülmüştüm yaa halada çook üzülürüm ..=)

0|1
    0|0
  • Herkes aglarken ben guluyordum 3-4 gun sonra herkes sustu ben aglamaya basladim o zamanda belliymis ne oldugum.

0|1
    0|0
  • Ilk gün ve sonraki günlerde kacip kacip eve gelmistim, annemle az kovalamaca oynamadik. :-)))

0|1
    0|0
  • benim ilk gunumde şimdi de yaptığım uzere boşboş oturup oturup gelmiştim :/ ağlama zırlama olmadı ya..

0|1
    0|0
  • çokk güzeldi :) ilk kırmzıı kurdeleyi almıştım :)

0|1
    0|0
  • hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • ben hatırlamıyom ya

0|1
    0|0
  • benm hatrladgm hiç konusmadgm annemde korkms şok falan geciriyormdr die 1hafta gitmemişim okula

0|1
    0|0
  • Söyle bi düşündümde hatırlayamadım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• istanbula taşınalı 1 ay anca olmuştu memur çocuğuyum onu da küçük bi anektot olarak belirteyim her neyse işte okula gideceğim için diğer çocukalrın aksine sevinçliydim okula gidelim hemen ders yapalım onun derdindeydim ilk gün babamla annemle gittim dışarda saatlerce bekledik kimse yok hatta sabahın köründe gittik 2-3 ortaokullu kız vardı en erken biz gitmişiz her neyse sorna saatlerce bekledik bekledik kimse yok sonra okul bahçesi kalabalıklaştı falan derken en sonunda sınıfımıza girdim tabi herkes ağlıyor annesi baabsı yanında bizimkilere ben dedim gidin ben gelebilirim dedim ama tabi yeni taşındığımız için güvenemediler sınıfın dışında beklediler sonrasını tam hatırlamıyorum ama en önemli noktayı demeyi unuttum dur şimdi sıradayken ben huysuzlandım ne zaman içeri giricez ders yapıcaz diye biraz huysuzlanıp ağlamaklı olmuşum bizimkiler de oğlum tamam bekle içeri girince öğretmen gelince ders yapıcaksınız demiş ilk günden ne dersi ulan deselermiş keşke :D hocamız görmüş niye ağlıyor demiş korkmasın falan demiş yok demiş bizimkiler içeri girip derse ne zaman başlıcaz diye ağlıyor demişler gerçi tam da ağlamıyordum mızmızlanıyordum işte şimdi düşünüyorum da benden başka hiç kimse bu nednele huysuzlanmadı ne tuhafmışım yav :D sonra işte annemle eve geldik öyle bi gün :D

0|1
    0|0
  • eylül 1994. çok korkmuştum. 3-4 gün geç gittim. babamın tayini yeni çıkmıştı oraya. herkes mahalleden arkadaştı. o gün öyle bir kabuğuma çekildim ki, belki de ilerki zamanlarda utangaç ve çekingen bir insan olmamın altında o günkü ruh halim yatmaktadır.

0|1
    0|0
  • kalemi sol elime alınca sağda kullanmam için ısrar eden veliler falan olmuştu. annemde bir süre baktı sonra nasıl rahat ediyorsa öyle kullansın deyip milleti savuşturdu. birde annem niye bekliyor ki demiştim. ağlamalı veli öğrenci muhabbetleri bizle yeni yeni başlıyormuş demek ki.

0|1
    0|0
  • annem çalıştığı için beni babannem götürmüşü...robocop gibiydim mataram..beslenme çantam boynuma asılı...sırtımda çanta...kafamda şapka...kısada şort...mavi önlük...beyaz yaka...saçlar o zamanda uzundu... statükoyla ilk tanışmamda o gündü ve red edişimde hemen saçlarımı kestirdiler...ağlamıştım hatırlıyorum berbere götürdüklerinde...bir çocuğun saçına tahammül edemeyen yamyam sürüsü...gerçi okuldan çok kışla gibiydik herkes aynı üniforma aynı tarz saç...o andımız törenleri çok komikti ilk gün sıkıldım ondan sonra hiç gitmedim annem babam babannem benden çok okula geldi...insana istemediği şeyi nasılda yaptırıyorlar inanılmaz bi zihniyet...gerçi bu davranışım liseye kadar sürdü hiçbi törene katılmadım üniversiteye kadar rahat bırakmadıklar lan ne vandalist tipler insan o günlere bakınca hem gurur duyuyor kendiyle dik durduğu için hemde üzülüyor...okulun o ilkgünü nefret ettirdikler şu ülkeden...

0|1
    0|1
  • İlk günümü hatırlamıyorumda ilk okulda ilk aşımı olurken hatırlıyorum :D Hoca zorla yakalamıştı :))) sıradan sıraya sektim resmen

0|1
    0|0
  • İlk ders sonunda herkes tenefüse çıkarken ben ev zili sanıp, eve gitmiştim. İkinci gün yanlış yaptığım için öğretmenimden özür diledim. Ama aynı gün öğretmen deftere 1 sayfa A harfi yapmamızı söyledi. Bende kocaman bir sayfayı kaplayan A harfi yapıp öğretmene gösterdim. Acı acı suratıma bakmasını bugün bile hatırlarım. Yaptığım gariplikler nedeniyle daha okulun 3. günü velisini çağırtan öğrenci olarak tarihe geçtim.

0|1
    0|0
  • ağlardım yıne ağlardım sonra yıne ağlardım mızmızdım yanı

0|1
    0|0
  • sınıftan kaçtım zırıl zırıl ağladım.kandırmak için dondurma aldılar yedikten sonra yine ellerinden kaçtım amaaaaa acı son .bitmek bilmeyen bi yola girdim...:)

0|1
    0|0
  • bende niye ağlıyor ki bunlar diye düşünüyordum yanımda babam vardı ne güzel çiz oğlum yaz oğlum diyordu...neden ağladıklarını babam giderken farkettim :D meğer boşuna ağlamıyorlarmış :D

0|1
    0|0
  • heya biimkiler elimden tutmuş götürüyorlardı ağlıyodum bırakmayın diye pufff hala aklımda ya :( ama 1 hafta sonra fenaydım :D

0|1
    0|0
  • ilk günüm kavgayla geçti

üstüm yırtıklar içinde

eve geldim annem böyle kavga edeceksen gitme dedi

ben okulu çok sevdim dedim

şaşırmıştı

0|1
    0|0
  • Ben tek başıma gittim okula demiştim bizimkilere size ihtiyacım yok sınıfa girdim diğer çocukların yüzlerine baktım saf temiz duygu besleyen hiç içinde kötülük olmayan minik ama büyük kalpli insanlardı

0|1
    0|0
  • Ben daha ilk günden geç kalmıştım. Okul müdürü babamın yakın arkadaşıydı. Tüm okulu ıstiklâl marşı okunacak diye ben gelene kadar bekletmisti :) :)

0|1
    0|1
  • ilk gün herkes ağlarken ben öyle sankı kırk yıllık öğrenciymiş gibi rahat takılıyodum

1|1
    0|0
  • tuvaleti sormaya/izin istemeye çekinip altıma işemiştim

1|1
    0|0
  • Hiç bir anını hatırlamıyorum ki

0|1
    0|0
  • ben aralarında uzaylı gibidim :(

0|1
    0|0
  • Yaşın 45 üstü ve hatırlayabiliyorsun ? Senarist olsana sen.

0|1
    0|0
    • yaş ilerledikçe geçmiş daha net hatırlanır. ilmen bilmen böyledir. evde büyükanne, büyükbaba varsa sor bak çocukluklarını çok net hatırlarlar ancak bir kaç gün içinde yaşadıklarınıysa zor hatırlarlar.

• O günü hatırlamayan tek ben varım galiba..

0|1
    0|0
Yükleniyor...