Anne sütü bankası açılacak. Sütünüzü verir misiniz?

sağlık bakanlığının açıklamasına göre süt bankası açılacak ve gerekli görülürse bebeklere verilecek. sizde sütünüz olursa verirmisiniz bankaya?

Güncellemeler:
Suudi Arabistan’da şeriat yasaları gereği araç kullanamayan ve ön koltuğa oturamayan kadınlar, istediklerini elde etmek için ilginç bir kampanya başlattı.

Kadınlar, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayınlanan Gulf News Gazetesi’nin haberine göre, “Bir kadının sütünü emen erkeğin, o kadının oğlu sayılacağını” bildiren fetvayı lehlerine çevirmek için harekete geçti. :))))

link

0|0
34|24

En İyi Kız Görüşü

• Fazlaysa, çocuğuma yetiyorsa tabi ki veririm.

0|1
    0|0
    • Çocuğuna bile yetmeyebilir bacım.

• Yetmezse zaten veremem de, çok fazla olursa da veririm sütümü. :)

Kızlar Ne Diyor 33

• Çocuğunun içebileceğinden fazla sütleri oluyor mu kadınların bilmiyorum. Aslında güzel birşey olurdu.

1|1
    0|0
  • vermezdim

1. cocugumun hakki bu

2. günah ilerde Allah korusun süt kardesine asik olursa bilmeden evlenirse vebalini nasil öderim.

3|2
    3|2
    • hay sizi yaa size göre adem le havva nın çocukaları da kardeşti hepimiz ensest bir ilişkinin mamülleriyiz siz süt kardeşten bahsediyorsunuz :F

• neresi cahilce ? herkesin düsünce tarzi baska saygi duymak gerekir ! sonucta o süt dedigim gibi benim bebegimin hakki .. ve ayrica cok dogru Allah her Bebegin riskini dogarken verir. Hem burda ben veririm ederim diyenlerde öyle burdan söylemesi kolay .. veririm ama almam diyorlar peki ya bu nedemek ? madem süt cok saf ve temiz birsey neden baska Annelerden siz almiyorsunuz ? Yemiyo dimi bilmediginiz bir kadinin sütünü kendi cocugunuza icirmek

• vermezdim ve uygulama cok sacma

2|0
    3|2
  • kafayı yemişler hangi gerzekten çıktı o fikir bilmem bi de kadınlarla ilgili bişiyi erkek sorun edip çözüyo nasıl işse ve de herkes süt kardeşi olcak birbiriyle insanlar memem sarkçak diye kendi bebesini emzirmezken ki sağılcak inek değil kadın milleti mamayla büyüyene bişi olduğu yok hem teknoloji niye gelişiyo niye var işte bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için ama hala tartışılcak konuyla bakılıyo insanlığın bu gibi şeyleri artık aşmış olması ütopyayı yakalaması gerekirken boş işlerle yoruyo kendini bence gündemdeki pkk sorunu felan tartışılmasın diye milleti bununla meşgul etmeye çalışıyolar kanmayın arkadaşlar sonuç: HAYIR

0|1
    2|0
  • Veririm de bunun dini bir kıstası var. İnsan süt kardeşiyle evlenemez. Kimin kimden süt içtiği belli mi? Sperm bankasına döndü.

0|0
    0|0
    • bunun için bir önlem alınacak deyular.

• benim 2 tane süt annem var.neyin ne olduğunu biliyorum.amma bakan önlem alacağız diyor.

• Yok ya, modern imaj endişesi ile iyice saçmaladılar, olmaz öyle şey.

• Kesinlikle veririm..

0|2
    0|0
  • Annne degilim ama vermezdim hangi bebegesut verdigini bilmiyorsun hadi cocugun ilerdeo bebege asikk olursa sut kardes oluyorlar ama onlar bunun farknda degil ..

3|1
    1|2
    • Kusura bakmayın ama bu çok saçma geldi bana..Aynı sütü içmek genetigini birleştirmiyor:) Süt kardeşi halk dilinde aynı sütü icmiş kişiler icin söylenen bi sözdür:)

• bi bitmediniz

• bizim dinimize göre süt kardeşler birbiri ile evlenemez. süt bankasından alınan verilen sütün kimlik bilgilerinin çok iyi tutulacağını düşünmüyorum. ayrıca bi bebek kimin sütünü emerse onun huyunu da alır. karakteristik özellikleri de benzer. velhasıl ben vermem, almam da etik bulmuyorum. allah muhtaç etmesin.

0|1
    0|0
    • bu süt kardeşlerin evlenememesi sanırım en çok benim işime yaramıştır :D bana süt verdiklerine binpişmanlar ama oh olsun :D

• veririm tabiki sütüm olsa, yazık yavrucaklar anasız babasız kimsesiz. doya doya içsinler

0|4
    0|0
  • veririm tabiki:)

0|3
    1|0
  • herkesin sütü yok herkes devam sütünde yada mamada millete var mı ki vericek sütünü

2|0
    0|0
  • veriridim tabi seve seve, zaten buna yönelik bi internet sitesi var diye biliyorum çok güzel bi uygulama olur

0|0
    0|0
    • türkiyedemi bu site?

• evet gülben ergenin sabah programına çıkmışlardı kurucuları ama ismini hatırlamıyorum

• Eşim ve çocuğuma yeter.

1|1
    6|1
  • fazla olursa verirdim evet

0|1
    0|0
  • sütüm olsa verirdim.

1|2
    0|0
  • vermezdim.

2|0
    0|0
  • kadınlar göğüsleri sarkıcak diye 3.ayda kesiyo devamı devam sütü mama bende kesinlikle vermem

0|0
    0|0
    • sırf sarkmasın diyemi ama kartal kalkar dal sarkar?

• sarkmasın diye mama diye bir şey var yesinler büyüsünler annemde beni üç ay emzirmiş sağlıklıyım sağlık problemim yok

• verirsim tabki ama fazla olursa :)

0|1
    0|0
  • Verirdim tabi ki

0|1
    0|0
  • verirdim niye vermeyim ?

0|1
    0|0
  • Verirdim ama almak istemezdim. :)

0|0
    0|1
  • o benim cocugumun hakki tabi ki hayir

1|0
    0|1
  • Hayatta vermem

0|0
    0|0
  • sütüm bebeğime yeterse verirdim..

0|0
    0|0
  • Vermem .Sağmak çok can yakıyormuş.

0|0
    0|0
  • ne işim olur biri bana kola alsın:))

0|0
    1|2
  • Sutumu verirdim ama evladima oradan sut almazdim

0|0
    0|0
    • neden veriyorsunda almıyorsun?

• millette seninkini almasın bence.

• Almama hakkına sahipler tabi ki benim düşündüklerimi de düşünebilir karsımda ki... Fakat annesi olmayan kimsesiz yavruyu seve seve emziririm

• Du bi' sağıyım.

0|0
    0|0
    • öyle herkesin sütünü almıyorlar.

• bilirim.

• iyi bakalım

• islam açısından günah AÇILMASIN

1|1
    1|1
  • kendimi sağdırmam.:D

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 24

• Ya siz nasıl insansınız.

Süt kardeş konusuna gelmişsiniz. Dini karıştırıyorsunuz.

Biri de ayet atmış.

Diyanet Vakfi : Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Peygambere helal ? Ve siz buna inanacak kadar zekisiniz.

Bir tanrının bir peygamber seçip istediğini al deyip evrensel olduğu denilen bir kitaba onun sex hayatıyla ilgili ayet yazması...

Ne deyim ki..

0|2
    0|0
  • 50 yıla kalmaz lab ortamında o süt üretilir herkes rahatlar. Annelerin sütü kendi bebeklerine çok zor yeterken hadi olsun olsun o diğer bebeği bir kaç gün doyuracak kadar süt bağışlasın. Bu çocuk sütten kesilene kadar böyle böyle en az 20 süt anneye sahip olmayacak mı? Hem acaba bir kaç farklı kadından süt içen bir bebeğin ileride sağlığına veya henüz bilmediğimiz biçimde başka şeylere etkisini biliyor muyuz? Bir bebek kaç farklı kişi tarafından emzirilebilir? Detaycıyım ben sunun gibi daha çok soru çıkar.

0|0
    0|0

• devlette herkesi Sağıyor arkadaş :D

0|1
    0|0
  • Sütümü helal etmeeem!

0|0
    0|0
  • dinimize göre süt kardeşler evlenemez ama ademle havvanın çocukları birbirini öpebilir onda sorun yok yaratan ol deyip 4 kişi daha yaratmaya üşenmiş bi bitmediniz ...

0|0
    0|1
  • Esim olsa verditmezdim. Cocugum likir likir icsin hepsini. Somursun anasinin memislerini. Buyusun. Ne guzel kizlar cikip cocgumun hakkini vermem demis. Saygi duydum uzun sureden sonra burada kizlara.

0|0
    0|0
  • aferim o kadınlara bende süt yok olsa veriridim valla niye vermeyim

0|0
    0|0
  • İşte bunlar hep yapay gündem...

0|0
    0|0
  • süt kardeşliği diye bişey var nasıl hayasız bir ülke oldu burası biraz makul ve mantıklı olun ey iktidar partisi ne yapmaya çalışıyorsunuz ?

1|0
    0|0
  • çok iyi takip edilmeli. oradan süt alanlar özellikle takip etmeliki ileride bacvıyla yada erkek kardeşiyle evliliğe gitmesinler.

0|0
    0|0
  • başkalarının sağlığını kurtaracaksa neden olmasın evli olsaydım eşimin vermesini siterdim kesinlikle

0|0
    0|0
  • annelerimizin sütü kendi bebeklerine yetmiyo ki zaten

0|0
    0|0
  • pastorize sut veririm.

0|0
    0|0
  • o nasıl işmiş öyle :D

0|0
    0|0
  • Orayı yıkarlar.

0|1
    0|0
  • ben olsam vermezdim, su katar milleti kandırırlar

0|0
    0|0
  • ibretlik bir haber. Beyler Türk kızları gibisi yok baksana millet sapıtmış :D

0|0
    0|0
  • Açıkçası benim çocuğum olsa karım süt veremese bile ordan süt alıp getirip vermem.

0|0
    0|0
  • çok çelişkili bi durum ...

0|0
    0|0
  • verdirmem...fazla varsa ben içerim

0|0
    0|0
  • verin gitsin :)

0|0
    0|0
  • Çok da mantıklı olduğu söylenemez.

0|0
    0|0
  • Eyvah yakında çiftlik de kurarlar

0|0
    0|0
  • Boş işler boş düşünceler kime verilecek o sütler herkes kendi annesini emer annesi yok ise veya sütü satılan sütlerden falan içerler ben babaannemle büyüdüm ve anne sütü içmedim hiç sağlığım da yerinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...