Laptopumun bunu yapmasının sebebi nedir?

Arkadaşlar benim pc kapanıyor özellikle çok fazla ısındığı anda kapatıyor kendini.Eskiden oyunları açabiliyordum şimdi belli bir süre sonra ısınıyor ve kendini kapatıyor. Sebebi nedir? Laptop pc acaba fanına elektrik süpürgesi tutsam etkisi olur mu?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Virüs filan yok millet saçmalıyor. Elektrikli süpürge değilde sen saç kurutma makinası tut ama soguk üflesiin :)

Fan çalışmıyor yada yada fan (soğutucu yetersiz kalıyor) .

Ekran kartı yakabilir bu durumda birde dizinin üstüne koyma masa , sehpa gibi birşeyi üstüne koy ki allttan hava alsın.

laptoplar için soğutucu var satılıyor altına koyuyorsun ondan al bende alacagım kısa sürede...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Fan krikeniyor yeterli olmuyor o yüzden.Bakım yapılamsı gerekli dediğin gibi süpürge tut fana.Artı tuşlarada tut süpürge.Tozlar tıkar çünkü.Bir de çok kullanıyprsan alta koyulan fanlardan al bir tane.

0|0
    0|0
  • Laptop fanına elektrik süpürgesi tutarsan tozları çekmiş olursun ki bu hep yapılması gereken birşey yoksa bir süre sonra bilgisayar tozlanmadan dolayı kafayı yiyebiliyo :) Sorununa gelince, bendede olmuştu aynısı ekran kartım bozulmuş çok fazla ısınıyormuş o yüzden kapatıyordu bilgisayar resetliyordu vs. Yenisini alınca düzeldi tabi. Bide virüs girme ihtimali var onuda göz önünde bulundurmak gerek. En iyisi bi servise götürmen olacaktır.

0|0
    0|0
    • virüs yok ona baktım büyük ihtimal fandan ötürü

• Virüs yoksa ya içerisindeki bir parça bozulmuştur, yada laptopun fanları laptopunuzu yeterince soğutabilecek güçte değildir.

• temilemek lyazim, pervanesini yaninda kucuk radiator varm ve bir metal cubuk islemcigin ustune gidiyor, islemcigin isisini o metal cibik aliyor ve pervane de o cubugu sogutuyor cubuk ta islemcigi, o pervaneyi temizlemen gerekiyor ve radiator kanallari tikanmistir kesin arkasinda acip guzel bir temizlik yapa bilirsin, okadar da zor bisey degil

0|0
    0|0
    • Bozulmasın ondan sonra :(

• dikatli ac zor bisey degil, ve onunla oynarken yumsak bir seyin ustune koyma mesel masanin uzerinde oldugu zaman ortu filan olmasin alttan pervane hava ceke bilmeli, ve evi temizlerken laptopun calismasin cunki o pervane cok toz cekiyor, dikatli acarsan bisey olmaz merak ettme, herseyi de ustaya goturecek degilsin, modelini yaz ve videosunu izle, nasil acildigini filan nelere dikatt etmen lyazim ve bukadar, bazi seyleri ogrenmen lyazim,

• garantisi bitmediyse garantiye gönder içini temizlerler fanını felan işte ve soğutucu al kaliteli birşey olsun

0|0
    0|0
  • bendede hp G62 var bendede sürekli kapanıyordu sebebi ise aşırı ısındığından dolayı windows kendisibi kapatıyor bunun çözümü olarak pc ni temizletmelisin hava çıkışının olduğu yerde mutlaka toz birikmiştir bu toz birikimi ise bir saç kılından yorgan yününden olabilir. tek çözüm bu...

0|0
    0|0
  • fan petekleri dolmuştur gerekliği soğuklugu işlemciye gönderemiyodur işlemcide kendini koruması için belli bir sıcaklıga gelince kendini kapatıyodur olay bu

0|0
    0|0
    • Çözümü nedir peki?

• sen yapamazsın bi bilgisayarcıya götür içini temizlerler fanın yeterli gelmiyorsa yeni bir fan takarlar fakat istersen laptop soğutucular var pc nin altına koyuyorsun fazla ısınmasını önlüyor ya bilgisayarcıya götür yada diğer şekilde yapabilirsin

• belkı tozlanmıştır belkıde vırus falan yada programlardan dolayı kasıyordun bende de aynısı oluyor oyle toz alınmaz onlar çok yapışmıştır oyle deneme açmadan olmaz :D Benım gıbı altına soğutucu takarsan sorun olmaz sabahtan akşama açık :D

0|0
    0|0
    • Hmm...Fiyatları ne kadar onların?

• 8-10 dan başlar artar oyle en ucuzu aldım bellı sure sonra kablosu yandı ama 4-6 ay gıttı şimdi bir tane aldım çıft fanlı bayagı sağlam ufluyor :D sıkıntı yok yanı :D

al en ucuzu link

• benımkıde bunun gıbı

link

• tozlanmış panpa ona bir ayar çek :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Fanlarda bir sorun var büyük ihtimalle ya tozlanmıştır ya da fabrika hatası birşeyler vardır.Benimde bilgisayarım hemen ısınıyor ama çok şükür kapanmıyor.Garantiye götürdüm sorun yok dediler temizlemişler şimdi yine aynı hemen ısınıyor.Garantisi varsa götür baksınlar.

0|0
    0|0
    • Benimde ısınıyordu laptop öyle ama şimdi kapanmaya başladı.

• çok ısındığı için kendini kapatır sen onun için laptop soğutucusu almalısın

0|0
    0|0
  • yok bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...