Spor & beslenme programındaki yanlışım nerede?

Merhaba arkadaşlar
Eski halime göre kilo aldım ve kilo vermeye çalışıyorum. Sabah sporu olarak
Jumping Jacks (50)
Squat (30)
Lunges (30)
Push ups (30)
Bicycles crunch (50)
Lying heel touches (30)
Crunches (30)
yapiyorum. Aksamda eliptik bisiklet, ip atlama, ya da hiit kardiyo. Duruma göre yapıyorum. Beslenmemde eskisine göre daha az salata, yulaf ezmesi, tavuk köfte meyve falan öyle. Aksam 6dan sonra yemiyorum. Spordan sonra da Torku kakaolu süt içiyorum. (21gr karbonhidrat - 7gr protein) Ama hem kilo aldım hemde şiştim resmen. Daha önce bu egzersizleri yapmıyor ve l-carnitine içerek diger calismalari yapip kilo veriyordum. Simdi neden boyle oldu :D spora boyle devam etsem elbet kilom azalir mi yoksa kilo verme sureci icin yanlis bir program mi?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• kilo vermek istiyorsan yer hareketlerin daha az olacak olacaksa da.
    dağa tırmanma tarzı hareketler olacak ki jumping jacks da ki gibi kan pompalamaya devam.
    ama sana önerim bunları süreyle yap o süre icinde ne kadar yapabilirsen zorla örneğin 30 sn. 2veya3 set

0|0
    0|0
    • Yani bu crunches falan yapma mi diyorsun. Ya da lunges, squat. ? Daha cok ip atlayim, eliptik bisiklete mi yukleneyim?

• Çok teşekkürler :) öyle programlicam artik :)

• Teşekkürler.
      Favori hareketlerim
      Zıplamalı squat
      Dizleri çekerek yerinde koşu.
      Zıplamalı (koşar adımlı) lunge
      Ayakları karna çekerek zıplama
      Plank koşu (dağa tırmanma da olur)
      Dizleri hafif kırarak jumping jack.

İyi sporlar :)

En İyi Kız Görüşü

• aslında yaptığın program doğru sayılır bence sen muhtemelen şu an kaz kazanıyorsun ondan kilo alıyorsun kasların arttıkça yağ yakımın sağlanacak şu an kilo almış olsanda zamanla istediğin vücuda kavuşacaksın merak etme. 6 dan sonra birşey yememen olmaz kilo vermede en önemli şey sık sık ve az yemektir mesela şu an birşeyler atıştır aradan biraz zaman geçsin yine atıştır yani aniden çok yemek yiyip sonra 2 saat aç durma ara ara atıştır sürekli. acıkmazsın dediğim umarım anlaşılmıştır bol şans :)

0|0
    0|0
    • kas kazanıyorsun yazcaktım :d

• çok teşekkürler. önerilerinizi keeeesinlikle dikkate alicam :) :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Kardeşim insan tek bir şekilde kilo alır oda harcadığı kaloriden fazla kalori almak :) Birincisi O sütü ağzıma sürmem ben şekerli hiçbirşey tüketmiyorum meyve ayda yılda bir yiyiyorum sabah kahvaltıda yulaf tüketmiyorum sadece öglen ve ya akşam yemeğinde bulgur , esmer pirinç , esmer makarna tüketiyorum yanlış giden şey harcadığından fazla kalori alman :)

https://www.youtube.com/watch?v=g1_XXw9ZnXM

https://www.youtube.com/watch?v=dv0czIyKV30

0|0
    0|0
    • günlerdir seyrediyorum ya :P haklı olabilirsiniz. ben az yedim diye düşünüyorum belki ama yediklerimin kalori yüksekliğinden yanlış bir algı oluşuyor herhalde bende. birde yine youtube kanalında GençveFit takip ediyorum. Açıkçası bu süt olayında gerçekten ikna olduğum için yapıyorum. :) biraz daha değişikliğe gideyim dediğiniz gibi :)

• Estağfurullah kardeşim benim dediğim önemli değil araştırın harcadığınız kalori hesabını yapın kalorisi yüksek ve bağımlılık yapan ürünleri , hazır paketlenmiş ürünleri tüketmeyin. Bu link te kalori hesabı yazıyor aşşağı yukarı doğru

http://www.calculator.net/calorie-calculator.html

• şimdi ne durumda kilolar:)

kilo vermek ve almak benim uzmanlık alanım. bilinçli olarak kilo vermek hele

0|0
    0|0
    • vallahi gayet iyi şuanda bir sorun yok :D ağırlık çalışmalarına başladım. bir de dans ediyorum hoşuma gidiyor :D tabii bu ara aşırı oburluğumu saymazsam :D

• ooo o sıkıntı:D

• Doğru ama sen fazla yiyorsun (:

0|0
    0|0
    • Fazla mı? :D sadece su iceyim o zaman. Spor yapip şişmek istemiyorum ya o yuzden bu yaptiklarim kalori harcamama yeter mi yoksa agir mi? Eliptik bisikleti falan da 3de yapiyorum mesela digeri hafif kaliyor cok. :D

• Cok seker mi tuketiyorsun eti. Yaglimi yiyorsun cardio kac dk yapiyosun

0|0
    0|0
    • açıkçası sabah kahvaltıda yumurta, peynir, domates... böyle ekmeksiz normal kahvaltı yapıyorum zamanım yoksa bir elma-süt ya da muz ve sütle yanıma alıp işe gidiyorum :D onun dışında meyve akşam yemiyorum aklıma gelmiyor. eti genelde yağsız kıymadan köfte olarak yiyiyorum. ya da tavuk eti -göğüs- onuda fırında falan yapıyorum. bazen biraz makarna ve yoğurt yiyiyorum. ya da salata böyle yeşil mercimekli ya da ton balıklı. salep falan içiyorum bazen ya da latte -belki onlardan bilmeden şeker alıyorum :D
      Eliptik bisiklette en az 20dk falan çalışıyorum ağırlığı 2-3 arası değişiyor. eğer enerjim çoksa bazen 50dkya çıkıyor. Eliptik az dk yaptıysam ip atlıyorum devamında. gücüm bitene kadar hızlı hızlı. ardından bıraz durup tekrar baslıyorum. diğer egzersizlerden ekliyorum bazen (jumping jack, high kicks, burpee, butt kicks) açıkçası düzensiz ya da yanlış bir spor planım olabilir. 6bin nufuslu bir yerde görevdeyim ve kendimce hareket etme çabam bu :D

• olayı çözemedim bende. bu sefer böyle oldu. bir cm incelmişim sadece o da iç bacak ve göbek sadece. :) bu yaptığım spor ve hareketler yağ yakımı, kilo verme konusunda yeterli midir? :)

• Yaptigin harekerler guzel benim sana onerim. Kardiyo gunun ile agir calisma gunun ayri olsun daha verim alirisn

• güzel çalışmaya devam

0|0
    0|0
  • Bu dedıklerın hepsini yapıyomusun 😝😝

0|0
    0|0
    • Evet. :) aksam ya hiit kardiyo yapiyorum. Ya da ip atliyorum. Ya da eliptii bisiklet ve ip atmayi ayni aksam yapiyorum. :D sabah olanlari kesin yapiyorum.

• :D dünyada baska insan kalmazsa soyle diye musait olurum belki. Tesekkurler :D

• Ezdın ya sımdı sen benıı 😂😂😂

• Diyetin normal ama spora gitmelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...