Spora başladım ama faydası olur mu ki?

Spora başladım artık 6 gündür 1 saat koşuyorum en az. 100den 86-87 de düştüm. Ama ben zaten bişi yiyince 100 yemeden önce 87 filan oluyodum :D spordan olmadı yani galiba. Belki 1 kilo vermişimdir. Devam edicem sürekli ama kesin faydası olcak mı? Ben şüpheleniyorum :D

Güncellemeler:
Bir iki ay hiç bırakmadan devam etsem yaklaşık olarak ne kadar veririm acaba?
Düzeltme yapayım 86-87 değil 96-97 olcak :D
Aman dikkatli olun arkadaşlar mide rahatsızlığı olan varsa sirke limon su diyeti yapmasın. Adam ölmüş link

0|0
16|14

En İyi Kız Görüşü

• Hem spor hem diyet yap. 15 kılo verırısın.

0|0
    0|0
    • Uff çok gaza geldim :D en iyi cevap seçim mi seni :D

• Yok tam tersi dana gibiyim :D çok kalın bileklerim. Ortaçağda yaşasam asker olurmuşum kesin.

• iri kemikli :)) Veririsin arkadaş sabret. Birayı falanda kess. Önce gidip bir hormon testi yaptırsan ..

Kızlar Ne Diyor 15

• çok iyi boğazıda kesmek lazım yoksa kar etmez:)))

devammmmmm:)))

0|0
    0|0
  • 1 ayı devirirsen artık o seni bırakmaz.sporun bağımlısı olursun.spor yapan insanlarda mutluluk hormonu salgılanıyor.birçok açıdan faydasını görünce kilo vermesende devam edersin.sabah aç karınına koşmak gece boyunca biriken yağları enerjiye dönüştümek için yakıyor.diyet yapamadığım için spora ağırlık verdim bende

0|1
    0|0
  • sporda istikrarlı ve azimli olmak çok önemli bence hemen zaten sonuç olamazsın daha da 6 gün olmuş bunun yanın da yemene içmenede dikkat edersen sonuça ulaşman kolay olur. düznli yapmaya çalış ve kendine inan

0|0
    0|0
    • Bi iki ay sora ne kadar veririm acaba?

• o senin azmine bağlı düzenli sporunu yap yemene içmene dikkat et 1 aydan sonra kilolar gitmeye başlar bi de ama sende bi araştır çörek otu al bir güzel ez yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı ye bu şekilde kilo vermiş insanlar tanıyorum

• tabi ki bak kac kilo vermissin. yemege gelince de zaten insan yemek yediginde sindirim sisteminde agirlik olustugu icin dogalolarak kilo alir ama ertesi gun zaten gider. ustelik zayiflamanin daha etkili olabilmesi icin un mamullerinden yagli yiyeceklerden ve tatlidan uzak duracaksin kosu yaninda dafarkli egzersizler yap gece yatmadan once agir seyler yememeye dikkat et.

0|0
    0|0
  • bak önceden dedim gene diyorum. eğer dediklerimi yaparsan sana garanti 2 ay sonra 10 kilo vermiş olacaksın hatta daha fazla... 0 yağ 0 şeker. tatlıyı bir kes önce sonra yemeklerde yağ kullanma. düzenli olarak koşunu sporunu yap, hareketsiz durma. ama kilo verecem diye aç kalırsan yada sporu durmadan yaparsan bünyen bozulur. önemli olan ölçülü yemek ve düzenli spor yapmak.

0|0
    0|0
  • bende yarın spor salonunda başlıyorum hadi bakalım hayırlısı acaba ben 15 kiloyu kaç ayda veririm.

0|0
    0|0
    • Sende devam et bırakma en az 1 ay sora devamı gelir zaten :D benimde 6 gün oldu işte :D

• 6 gündede az da olsa bi fark olmuştur bence 1 yada 1,5 kilo gitmiştir. allah yardımcımız olsun..

• bence sen kilo falan verme böyle çok kedi canını senin bişeysin yahu.

0|0
    0|0
  • sen istersen bir ayda 10 15 kilo verirsin rahat çünkü erkeksin günde 2 saat yürü hızlı tempoda bi de yediklerin 1000 kcalı geçmesin ohoo...

0|0
    0|0
  • sabırlı olucaksın biraz 6 günde olmaz bu iş :))

0|0
    0|0
  • sporu bırakma yediklerine de dikkat et

0|0
    0|0
  • 5 kılo

0|0
    0|0
  • sadece kilo vermek olarak düşünme sporu. sağlıklı yaşamak iyidir.

0|0
    0|0
  • a a a boyle yaparsan veremezsin, bıde yemegı tamamen kesme yag yerıne vucudundan su kaybedersın :)

0|0
    0|0
  • olur evet.sabırlı ol yaparsın sen

0|0
    0|0
  • olur tabi niye olmasın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• :) Sevgili kardesim kilo dediğin sey yagdır ve yagların yakımı sporda 45.ci dk dan sonra baslar o yüzden sana diyecegim sabırlı ol bak sana yazıcagam programı uygularsan fayda görürsün...30-35 dk kosu bandı (yürüyüs kosu karısık ama 35 dk yı geçme) 15 dk bisiklet normal tempoda ardından cesitli sekillerde mekik yap onların ayrı ayrı hareketleri vardır spor salonunda ve en önemlisi bel yaglarıı eline 7 ser kiloluk 2 adet dumbell al ayakta bi saga egil bi sola egil sag ve sol bel yaglarının yandıgını hisset 12 kez sag 12 kez sol bunuda 5 set yap günde..kilo erme programını haftada 5 gün calısman en ideali...bu birinci kısım dı 2 ci kısım diet yap..yag seker tuz ekmek ten uzak dur 3-4 ay bulgur lapasını öneririm yanında yogurt veya salat lapayı yagsız yap ..lapa yemende amac seni tok tutması bu programı uygularsan 2 ayda 13 -14 kg verirsinn..ideal kilona verdinmi bırakk sana kalmıs bişee..selametle ;)

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim, spora devam. Herşeyi şekersiz iç, makarna-pirinçten uzak dur, onun yerine spordan sonra tavuk-balık ızgara tarzı protein ağırlıklı beslenmelisin. Meyve ye, bol su iç ve uyu. Vitamin-mineral kompleksleri satılır sağlık merkezlerinde falan, bunlardan kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • Sen aynı ayarda devam et 2 3 aydan önce belli etmez kendini .

0|0
    0|0
  • elbette faydası olur. sonuçta enerji yakıyorsun. sabırla düzenli olarak yaparsan istediğin kiloya ulaşırsın.

0|0
    0|0
  • Şimdilik aralıksız koşmaya/spora odaklan, artık rutine bağla. Sonra spora alışınca ufaktan ekmeği birayı azaltırsın, Sakın gaza gelipte aynı anda hem spor hem diyet gibi seni çok zorlayacak bir uğraşa girme. Pursuit of Happiness filminde değiliz.

0|0
    0|0
  • Güncelleme ;

Kardeş şimdiden sen kafana süreyi takarsan bu işe başlama bence.. Bir sınır koyma kendine.. Ben-Q ne güzel söylemiş.. Sporu daha çok sağlıklı yaşam olarak düşün ve uygula.. Böylece hem sağlıklı hem fit bir vücuda sahip olursun.. Yok illa kafamda bir süre belirleyeyim diyorsan 3 ay sonra vücudunda ki değişimi görmeye başlarsın.. Güzel bir değişim olacak emin ol..

0|0
    0|0
    • Tamam bırakmıycam zaten 2 gün önce Conan the Barbarian izledim kas bile yaparım ben filmin gazıyla :D

• o kaslar için düzenli bir 2.5 seneyi çıkar gözden.. Bu yaklaşım seni boğuyor demi ? 2.5 sene.. İşte bu yüzden diyorum süreyi kafana takma.. Yorar seni bu.. Bence yapılabilir bir vücut sadece sabır işte.. O da herkeste olmuyor :D

• Vücut dirence geçer belli bir süre.. O direnci kırana kadar sabretmelisin.. Bir süre sonra kendinde inanamayacaksın olanlara.. Bu iş hakikaten sabır işi.. Bende başlamayı düşünüyorum 1 ay sonra.. Vücut yapmak farz oldu :D

Spora başladığın için 5 yıldız sana :D

0|0
    0|0
  • spor iştahını açabilir. 6 günde 12-13 kilo verdiğini söylüyorsun. olsa olas bu su kaybıdır. ama sporun kesiinnn faydası olur. yemekleri salata ve kepek ekmeğine çevirirsen.

0|0
    0|0
  • Sporu düzenli yaparsan faydasını görürsün.

0|0
    0|0
  • hiç hareket etmeden

1 kg kas günde 300 kcal harcar

1 kg yağ günder 5-6 kcal harcar

Yani spor yaptıkça kas yapacaksın , kas yaptıkçada günlük kalori yakışın artacak

ve kilo vereceksin

0|0
    0|0
    • Ayrıca hergün 1 saat koşuyorsan bu süreyi 2 günde bire çevir. Arada kasların dinlenmesi gerekiyor.

• Olmazmı Hocam olur tabi,birde sadece kilo açısından düşünme ilerde kireçlenme,bel fıtığı vs.. gibi riskleri azaltırsın.

0|0
    0|0
  • bende bi türlü kilo alamıyorum:)

0|0
    0|0
  • Sporu düzenli yaparsan faydasını görürsün.

0|0
    0|0
  • Sadece koşmak yeterli değil ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...