Hatam nerede? Lütfen okuyun ve fikir verin

Markette personele bir çocuk yaklaşıp domatesin fiyatını sordu. Fiyatı öğrenince elinde domates seçmek için açtığı poşete bir ikilemle baktı, baktı ve sonra almadan geri döndü. Hani bazılarının halinden anlarsınız ya, durumu olmayan bir çocuktu besbelli. İçim gitti. O reyonların arasındayken ben de domatesi alıp fırlasam, sonra fazla almışım bunu sana versem olur mu? diye sorsam diye düşündüm. Başka türlü parasını versem, bununla al desem kırılabilirdi belki. Aklıma o an başka bir fikir gelmedi. Sonra bir baktım ki gitmiş. Kaçırdım çocuğu :(

Çok kötü hissediyorum kendimi. Aklımdan çıkmadı hiç :( Böyle bir durumla bir daha karşılaşmamak için nasıl bir yol izlemeliyim? Siz olsanız napardınız? Bana bir fikir verin lütfen :(

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben olsaydım bir şekilde sorardım. Mesela;

+ Hey küçük adam, neden vazgeçtin?

- Blablabla... (sonucunda anlaşılırdı ve gereken yapılırdı)

Ama bazen olaylar bir anda gelişir hiçbir şey anlayamazsınız. Bazen ise o kadar meşgul oluyoruz ki bu tür insanları fark bile edemiyoruz. Oysa dikkat ederseniz göreceksiniz her zaman parasızlık nedeniyle kendine limit getirmek zorunda olan insanlar var.

Belki o an o çocuğa yardımcı olamadınız ama onu yardıma ihtiyacı olan biri olarak hissetmenizi gerektiren durumları kapitalist sistemlere karşı durarak önleyebilirsiniz. Önleyemesenizde hani önlemeyi isteyen insanların safında durmak sizi vicdanen rahatlatır.

2|0
    0|0
    • aslını söylemek gerekirse bir şey yapmadan sadece vicdanen karşı koymak rahatlatıcı bir etki değil bana göre. zaten orada amaç rahatlamak da değil. çocuğa sorabilirdim evet belki de o anı kaçırmam kötü oldu. fikir ve düşünceli yorum için teşekkür ediyorum

• Hayır siz anlamadınız. Vicdanen karşı koyun demedim. Çocuk gitmeseydi olurdu ancak o gittikten sonra hiçbir şekilde karşı duramazsınız. Gittikten sonra ise yapılabilecek en iyi şey bence yukarda yazdığım. Sisteme (genel olarak) karşı durmak. Yoksa her gün coca-cola içip, zaruri olmayan israil ürünlerini keyfi tüketip sonra da filistindeki ölen çocuklara üzülmek kadar saçma bir durum çıkar.

Erkekler Ne Diyor 14

• Vicdanın var ve vicdanını kullanmalısın. Allah vicdanı bize kullanalım diye verdi. Böylece hayat daha güzel olur. Anlik olaylarda yardimci olmak zor olur ama baska seyler yapabilirsin. Örneğin, fazla giysilerini, eski ayakkabı vs. bir poşete koy, bir yere bırak. İhtiyacı olan bulsun giysin. Kedi köpeğe su kabı koy, tavuk vs yediniz, yemediğiniz kısımları poşete koy sokakta bir köşeye bırak. Belki zaten yapıyorsundur. Yardım edilen durumda karşı taraf ego meselesi yapıp kırılabilir ama bazıları da kırılmaz, hatta sevinir. Kibarca sorabilirsin, şunları verecek birini tanıyor musun vs şeklinde. İhtiyacı varsa ve böyle şeyleri gurur meselesi yapacak biri değilse alacaktır.

0|0
    0|0
  • öyle durumda hiç bir şey yapma..Canım dersin canın çıksın derler..Teklif etsen hakaret görürsün.. Sadece uzaktan izle..Beş yıl önce istanbulda bir belediye otobüsü önüne fırlayan adama çarpmamak için çok sert fren yaptı. Yanımda ayakta dikilen bir kadın olduğu yerde ters döndü takla atacak...Hemen kolundan tuttum.oda can havliyle elini tutacaktan tuttu yere kapaklanmadı...Sonrası bana ağzına geleni saydı.Ben kimmişim nasıl dokunuyormuşum...Ne hayvanlığım kaldı ne insanlığım..Dondum kaldım..ilk durakta otobüsten indim ağladım..

0|0
    0|0
    • senin deneyimin de ayrı bir tuhafmış

• Sen ona iyilik yapacağım derken o sana bir sürü hakaret laf sayıyor rezil perişan olup kalıyorsun..Merhametten maraz doğar..

• bence genellemesek daha mantıklı olur. herkes aynı tepkiyi vermez

• karsılasmamak ıcın tv ızleme evden de dısarı cıkma aksi drumda karsılasmak zaten senın elınde degıl. bundan yıllar once bır avmde arkadsın bıryle kahvemızı yudumlarken carsı ızınıne cıkmıs askerlerı ızlıyorduk o gun soguk bır kıs gunuydu orada gordugum bır askerı hala daha unutamadım adam kumas pantalon gıymıs ıncecık ve uzerıne basıt ucuz cokta kalın olmayan bır kazak gıymıs ayagına baktıgımda yırtık spor ayakkabılarını farkettım o an basımdan asagı kaynar sular dokuldu ınsanlıgımdan utandım bır ara senın gıbı ıkılemde kaldım ne yapsam acaa dıye onu alıp bır magazaya sokmayı cok ıstedım bılyor musun amalarmla dusunrken cocuk cektı gıttı ve ben hıc unutmadım o da br ananın evladı ve ınsandı sonucta cok luks olmasada br kabanı yada br ayakkabası olmasını ısterdım ayagnda bazen dunyanın duzenı bu derler ya gercekten dogru yavru bır ceylanı aslan yakalr ıstesen kurtarabılırsın ama bırsey yapmadan olacakları ızlersın cunku o ceylanı aslan yemezse kendı yavruları ac kalacak bu ınsanlara Allah her zaman yardım etsın dıyorum bu bızım kabul etmedıgımız ayıplarımızdan bır tanesı

0|0
    0|0
    • doğrudur. sen de ne yapacağını bilemeden o anı kaçırmışsın. düzenin böyle olduğunu bilmek bir yana, bir şey yapabilecek durumdayken yapmamak ya da kaçırmak çok koyuyor insana

• cok uzuluyor ınsan

• Ypamak istediğini takdirle karşıladım , Ancak bu konularda hassas olunması gerekir . Bazen yapacağın hayır yerine yapmaman daha iyi olur .. Ben çok yakın zamanda babasına almak istediği bir ürünü pahalı bulduğu için almayan birine , Ya bende ... alacam ama kampanya ile yanında senin istediğin ... veriyorlar benimde ihtiyacım yok , senide bakarken gördüm almak istersen kaç para verirsin konuşması sonrasında istediği fiyata almasını sağlamıştım ...

0|0
    0|0
  • Böyle durumlarla insan hayatı boyunca çok karşılaşır.Bana böyle çok denk gelir ona yardım edebilmek için çırpınırım bazen ederim bazen edemem,ortam müsait olmaz yada başka nedenlerden.Ama şunu unutma ki niyet çok önemli ona yardım etmeyi düşünmen bile yeter.

0|0
    0|0
  • bunu düşünmeniz bile bi hayır canınızı sıkmayın başka bi sefer böyle bi durumda elinizden geleni yaparsınız ama bunu düşünerekte hayır yaptınız.

0|0
    0|0
  • 1 poşet yap: 1 kaç kğ. marketten çıkınca böyle biri, yanına git ve samimi olarak bak, bunu sana aldım de. bırak sepetine ve oradan uzaklaş.

0|0
    0|0
  • ilk dediğini yapar ''fazla almışım bunu sana versem olurmu ?'' derdim, böylece rencide olmazdı sanırım

0|0
    0|0
  • karşılaşmamak senin elinde değil.

eğer senden küçükse al parasını ben veririm diyebilirsin.gerçi kaldırabilir mi bilemem ama yaşıtınsa işte sıkıntı maalesef.

ama dua edebilirsin.en azından onu yap.

0|0
    0|0
    • benden bir 7-8 yaş küçüktü

• yorum için teşekkürler

• soru içinde teşekkürler.

• hıc bırsey yapamazdın bı dahada denk gelmez umarım

0|0
    0|0
  • o durumda hiçbir şey yapamazsın. ters tepebilir.

0|0
    0|0
  • olayı duygusal değerlendirmişsin, ben kız arakdaşımla markete girerim, örneğin; elma aldım, armut aldım marketi gezdim başka birşey almadım sonra aldıklarımıda bırakır çıkarım :) herşeyi görmek istediğin gibi görme,

0|0
    0|0
  • Canım sıkıldı okuyunca.

0|0
    0|0
  • düşünceniz bile yeter :):) tebrik ederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Halam nerede diye okudum bu soruyu.

0|0
    0|0