Öcalan'a niye imralı diyorlar?

yılmaz özdil güzel özetlemiş aslında. link

- bebek katiline mi danışıyoruz?

- asla.

- ya kime danışıyoruz?

- imralı’ya.

- ha o başka.

*

algı yönetimidir bu.

psikolojik harekâttır.

ahaliyi, hep duyduğu, tanıdığı, bildiği anlamından uzaklaştırır, uyutur. amerikan savunma bakanlığı tarafından kavramlaştırılmıştır. “seçili bilgiler yayarak, kitlelerin duygularını düşüncelerini mantığını etkileyip... hedeflenen istekler doğrultusunda, davranışlarını yönlendirmek” şeklinde özetlenir.

*

ikna edilmek istenen insanların...

bazen esed gibi ötekileştirerek, bazen imralı gibi nötrleştirerek, psikolojik olarak alıştırılmasıdır.

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• Biz demiyoruz %50 diyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• algı yönetimidir bu.

psikolojik harekâttır.

ahaliyi, hep duyduğu, tanıdığı, bildiği anlamından uzaklaştırır, uyutur. amerikan savunma bakanlığı tarafından kavramlaştırılmıştır. “seçili bilgiler yayarak, kitlelerin duygularını düşüncelerini mantığını etkileyip... hedeflenen istekler doğrultusunda, davranışlarını yönlendirmek” şeklinde özetlenir.

Burası özellikle çok manidar ancak şöyle de bir durum var bu konuyu halletmeye çalışan kaç hükümet oldu hangisi daha başarılı onu da yazmasını beklerim. Bir de imralı demeleri bana da kalırsa psikolojik bir yöntem gibi geliyor apoyla görüşmelere başlandı denmesi çok farklı imralı ile görüşmelere başlandı denmesi çok farklı, o.ç ile görüşmelere başlandı denmesi çok çok daha farklı;)

2|0
    0|1
  • 1|1
    1|0
    • nurı abı gazozla ısını bıtıtrır favorım nurı abı

• ahaha bende politik bir yazı çıkıcak diye bekliyorum sesli güldüm +5 :D

• iti köpeği muhatap alan bi meclisi kökten reddediyorum... o binanın içinde ülkücüyüz diye geçinenleri de...

• sosyolojik olarak algıyı etkiliyorlar ." haberi şöyle yazarsan . Devlet , terörist Abdullah Öcalan ile masaya pturarak anlaşmaya varmya çalışıyor " milletin parti gözetmeksizin vereceği tepki nasıl olur bu ! derler

karizmatik lider diye pohpohlanan tazik erdoğan ise karizmatik liderden hastır bumu lider konumuna düşer . akp savunucuları alın sizin karizmatik lideriniz . alın size bu halkı düşürdüü durum alın size yıllarca kendi halkına zülüm etmiş iki adam bana göre abdullah öcalan ile tazik erdoğan aynı konumdadır ...

Bu adamı Ecevit zamanında uçakla türkiyeye getirilişini hatırlıyorum yüz ifadesini il mahkemeye çıktığındaki yalvarmasını ve korkusunu .. adam şimdi sanki yazlıkta tatil yapıyormuş edasıyla pazarlık masasına konuşuyor akp liler bunun hesabını verecek.

eğer bu akp denen satılmışlar topluluğu bir kere daha seçilir ise buda Türk halkının ne kadar şerefsiz bir millet oldugunun kanıtı olarak tarihe yazılır .

0|1
    0|0
    • Sen gayet net açıklamışsın birader. Son lafın özellikle.

• hanımefendi tespit doğru ..ama mevzu kime ne dendiği değil bence. bence konu barışın herne şekilde olursa olsun her ortamda ve herkesle tartışılabilmesidir. doğuda doğmuş büyümüş biri olarak yaşanabilecek en kötü şeylere tanık oldum . lütfen bu kadar katı olmayın .. çözüm için her kapı aralanmalı.. belki hükümet oy için yapıyor bunları belki amerikan oyunu ..onu bunu bilmem arkadaş ben artık bu ülkede dağda kan ovada yalan kokusu duymak istemiyorum .yazıktır bize biraz hoşgörü karşılıklı iletişimle dünyanın en yaşanılır ülkesi olmamız işten bile değil. kardeşin kardeşi anlaması zor olmasa gerek.. adına ne derseniz deyin ister sayın deyin ister köpek deyin.. ama artık bu olayı bitirin .. geçen hergün ne yönetim ne imralı kaybetmiyor kaybeden biziz.

0|0
    0|0
  • amerika kendi teröristlerini - düşmanlarını yok eder. (saddam-üsame) bizde idam edemeyip fikir alırız.

cezası kesinleşmiş mahkumun avukatla görüşeceği ne olabilir? öcalan her hafta avukatıyla görüştü, görüşmediği zaman olaylar çıktı.

gelinen durum budur arkadaşlar, gün gelecek ev hapsine çıkacak. yazın bunu bi kenara.

0|0
    0|0
  • helal sana kız...

1|0
    0|0
  • benbu ülkede olanalr aartık anlam veremiyorum ve ibretle seyrediyorum adama imral ıda diyorlar sayın öcalan da dye dye alıştırıyorlar vatandaş koyun sürüsü gibiyiz .

0|0
    0|0
  • Tesbit doğru .ama ne farkederki ..farzetki bebek katili diye danışılsın kimin sokaklara çıkacak hali var herkez borçlandırılmış susturulmuş durumda zaten :))

0|0
    0|0
  • Ablacım eğitim düzeyiniz nedir? Bu ne anlatım biçimidir diğer mevzuya girmiyorum ben ohalde özel harekat bölüğünde askerlik yaptım açtırma ağzımı anlamışsındır umarım derin sessizliğimi.

0|0
    0|0
  • imralı da yatıyor da ondan

0|0
    0|0
  • Yılmaz Özdil haklı.

Beşar Esad, Esed bilmem ne denmesi gibi. Bunlar tamamen ahalinin psikolojisine yönelik hareketlerdir. Suriye ile aramız iyiyken köşedeki tonton bakkal amcanın adı gibi Esad diye okunurken, ara bozulunca alienation adına Esed, Eset vb diye telaffuz edilmeye başlanması tesadüf değildir.

Kitleler çok farklı şekillerde yönlendirilebiliyor

0|0
    0|0
  • amerika emri desem ne emridiyorsa o oluyor

0|0
    0|0
  • İmralı türbe oldu zaten recep efendi sayesinde..

Bu arada şu ağzınıda kapat dere kenarına yanaşan ceylan gibi hissediyorum kendimi..

Ben hayatımda bu kadar büyük kız ağzı görmedim..

0|0
    0|1
  • aynen dogqu demis yarin bu adami teroristi kurtarici ilan ederler bizi de soykirimci bak gör bir ùlkede terörle mucadelede seriat kanunu olacak 10 kisi 1 kisiyi oldurse 1 kisiye karsilik 10 u da oldurulur

0|0
    0|0
  • Vatan haini pisliği aslında insanların gözünde yumuşatma harekatı yapıyorlar

şehitlerimizin kanının hesabı ALLAH soracak kime dersen

%50 devam edenlere

0|0
    0|1
  • ismiyle hitab etmen o gavada şereftir imralınıda eskıden şereflı adamlar yatardı

0|0
    0|0
  • güzel bi tespit

0|0
    0|0
  • cokmu merak ediyonuz?*

0|0
    0|0
  • kurbağaları zıplatmıyorlar diyelim kısaca... link

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bebek katili,terörist başı diyecek halimiz yok ya! koskoca imralı'nın sahibine! adam anayasamızı inceleyecek katkıda bulunacak daha ne istiyoruz Allah'dan belamızı mı?

ne diyeyim ki bu denli dalga geçecek hale gelindi artık,bize bunu yaşatanlara yazıklar olsun! kimse evladını ölsün diye askere de göndermesin...

0|0
    0|0
  • lan o o.çnun yatacak yeri yokta hala imralıda besliyoruz.. evet alıştırılıyoruz arkadaşım alıştırılıyoruz bazı şeylerin kötüyken iyi durumuna getiriliyor.. kahretsin.

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum kelimelerin psikolojide etkisine inanamazsınız

0|0
    0|0
  • Siyasetten anlamam fakat o katille nedne bu kadar masaya oturup sohbet ediyorlar hiç anlamış değilim.Aklım almıyor.

0|0
    0|0
  • haklısın ama bazılarının kafasında ki bebek katili damgasını asla silemezler unutmayacak okadar çok insan var ki ve fotodaki kız senmisin ? cünkü ciddi anlamda bi arkadaşıma feci derecede benziyor

0|0
    1|0
    • cevap verseydin keşke merak ettim resim okumuş olabilir misin ? ismini yazmıyım şimdi

• Foto çok net değil gözlükleri burnu saçları çok benziyor ama iki yıldır görmüyorum profili gizli başka fotosu varmı diye baktım. Belki sizin dediğiniz kişi olabilir benim dediğim kesinlikle değil sanırım. Vaktinizi aldım kusura bakmayın. Cevapladıgınız için teşekkür ederim. Iyi sabahlar.

• Yok o ben değilim

Yükleniyor...