Beğeni duygusu insanın elinde midir?

Evet şimdi benim için biraz karmaşık bir konuyu açmak istiyorum size.Özellikle erkeklerin fikrini merak ediyorum. Siz sokakta, yolda, tv de, nette ünlü ya da ünsüz tanıyorsun yada tanımıyorsun mesela otobüste gördüğünüz herhangi bir insanın veya bir kızın yüzüne bakıp düşünmeden beyniniz algılıyor ve güzel çirkin diye sınıflandırma yapıyor musunuz? Elinizde olmadan yani gördüğünüz an tekrar bakmasanız bile. Yani bu refleks gibi bir algı mı? yoksa normalde olmuyor mu garip yani merak ettim :)

Güncellemeler:
Benim sormak istediğim bu içgüdüsel midir normal midir ya aşık olmak hoşlanmak ilgi duymak demiyorum objektif olarak ayırt ediyor mu beyniniz güzel çirkin diye direk :)

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• öyle her gördüüme güzel çirkin demem.ayırt edici olmalı

ve evet bu refleks gibi bişey.kolay kontol edilmez.ama tek beğenii çeşidi bu değil ki.esasında daha önce görüp beğenmediğin fakan birini de kendini zorlayarak alıştırarak beğenebilir

1|0
    0|0
  • hemen hemen bütün erkekeler bakar görür ve birkaç saniye içinde puanını verir.. güzel yada çirkin.. şu yapacağım bilimsel açıklamadır biraz müstehçen gelebilir o yüzden şimdiden özür dilerim ama ASLINDA olay şu : yapılan araştırma göstertdiki ilk görüşte aşk dedikleri şey aslında ilk görüşte ''onunla yatmalıyım'' fikrinin kafanızda oluşmasından kaynaklanır. zamanla ya bir heves olup sönuyor yada saygı ile harmanlanınca adı sevgi oluyor ..kavuşamayınca da AŞK oluyor ;) ve inan bana bence beğeniler sadece zevklere ve o anki hormonel duruma bağlı ..:)

0|0
    0|0
  • Bilinç altında o kişi vardır zaten. Şöyle bir söz var ''Bir kıvılcım tüm bozkırı tutuşturur'' diye. En ufak detay bir bütünü incelememiz için ipucu verir. Tanıdık bir şeyler daha görmek istersin ama ne olduğunu bilmezsin. Beynin ''evet'' bunuda hatırlıyorum/anımsıyorum diyene kadar...

0|0
    0|0
  • Valla ben oyle herkeze bakıp güzel çırkın saf, iyi , kötü diyer ayırmıyorum :)) seni bilemem tabi İşin gücün olmayıp yolladakılerı kessen hade ne ıse .d Kadınlarda guzel gorunmek ıçın gıyınıyor şimdi sana bakınca ne kadar kotu gorunuyorsun deseler eve gidip aynaya bakıcan daha guzel olmak ıçın :D

0|0
    0|0
  • Bir kere bakarım yeter. Bir daha bakmam ve o baktığımda bırak güzeli çirkini ne halt karıştırdığını bile tahmin edebiliyorum(Medyum değilim ona göre! :|). :)

0|0
    0|0
  • Guzeligi icin net sekilde tek bakis yeterli hos bayan ise onunuzdeki bi engelle akraba cikmaniz olanaksiz :-)

0|0
    0|0
  • bence kişinin güzel çirkin kriterlerine göre ayırt ediliyor.. ve kesinlikle objektif değil..

0|0
    0|0
  • Elindedir tabi..

Ellemeden beğeni duygusu yaşanmaz..

0|0
    0|0
  • Tabiki bu bayanlar icinde gecerlidir galiba

0|0
    0|0
  • Bwnde bu var ve çokta kucvetli çalışıyr

0|0
    0|1