Benim bir minibüs var L300 çalışmıyor

Sayın kamil arkadaşar bi sorum olacak ??

benim bi münibüs var L300 çalışmıyor ya la niye acaba gardaşlarım benim

Güncellemeler:
havalar soğuk olduğundan olabilir mi

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bu araç dizel ve kara dizel tabir edilen turbosuz bir motora sahip kış aylarında olduğumuz için bulunduğunuz yer çokmu soğuk bilmiyorum ama zaten çalışma prensibi olarak kızdırmalı bir sisteme sahiptir kontağı açtığınızda gösterge panelinde şarj ve yağ lambası haricinde sol tarafta kızdırma lambası var o lamba yanıyormu eğer yanıyor ise kontağı açtıktan sonra sönmesini bekleyin o lamba sönerken aracinızın sağ on kapı ile sağ sürgülü kapı arasında bulunan kızdırma beyninin tık sesini duyacaksınız eğer bu sistem çalışıyorsa kontağı açtığınızda yanan bu lambanın sönmesini bekleyin söndüğü zaman marş yapın. Eğer kızdırma yaptığınız halde araç çalışmıyor ise mazot seviyesine dikkat edin mazot çok az ise mazot ilave edip yaklaşık 30 saniyelik 3 kez marşa basılı tutun 4'üncü marşta çalışır. Ayrıca kızdırma çalışıyor ve mazot seviyesi normal ise yani çeyrek depo kadar ve hala çalışmıyorsa sağ koltuğu yukarı kaldırın aracın motorunun asla kısmında mazot pompası vardır üzerinde bir vida ineceksiniz yatay olarak durur o vidayı biraz gevşetin ve marş yarın o vidanın olduğu yerden mazot gelene kadar marş yapmaya devam edin sonra vidayı skn böylece mazot deposu ile enjektörler arasındaki havayı almış olursunuz eğer çalışmama sebebi hava ise çalışır. Bunlarla sorunu çözemiyor iseniz aracı kaktırarak yada bir araçla çekerek çalıştırmaya çalışın yani vurdurarak. Yine çalışmıyor ise geriye kalan sorunlar ya conta yanık yada enjektörler temizlenecek. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur.

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler emek vermiş yazmışsınız deneyeceğm

• Rica ederim arkadaşım umarım sorunun çözülür.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bizlere yakıştırdığın bu Engin sıfat için sana minnettarız :S Soruna gelince benim hiç minibasım olmadiii :/

0|0
    0|0
    • ne demek kamil bacım her zaman gel sana satayım minibası hemde yok paraya gel götür götürmeye gel bedava vereceğim

• Eyvlh gözümsün ;)

• göz bebeğin olayım :)

Erkekler Ne Diyor 7

• önceden çalışıyormuydu

0|0
    0|0
  • Elektrik gelıyormu marş açınca?

0|0
    0|0
  • usta cagır baksın kamil abi ben kalfayım anlamıyorum

0|0
    0|0
  • taa burdan çözdüm motorda sorun var :))

0|0
    0|0
  • nasıl bi sorunu var motordamı tık yok yoksa aramadamı tık yok marştamı neresinde tık yok

0|0
    0|0
    • olabilir ama kaç gündür böyle

• servis mi götürsem kapıdan içeri almazlar alsaar bile minibası orada tamir parasına sayar veririm

• oto audiye sat internetten bul telefonunu onlar alır madem satcan

• çok zekisiniz

0|0
    0|0
  • 1-ısıtma bujileri patlaktır2-akü amperi düşüktür3-yakıt adidir4-araba beni artık değiş diyordur

sayın kamil kardeşim

0|0
    0|0
    • eyvallah ortağım 1 olabilir

Yükleniyor...