Spor yapanlar bakabilir misiniz?

Arkadaşlar spora yeni başladım ham olduğum için bacaklarımda ağrı olması normal evet ama nefesimi nasıl açabilirim? Çok çabuk kesiliyorum. Şubat'ta askere gideceğim ve baya zor geçer bu çabuk kesilme ne yapsam neler yapsam nefesimi açabilirim?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• koştukça nefesin açılır ama doğru nefes almaya çalış

0|1
    0|0
    • Burundan alıp ağızdan vererek nefes alış verişi yapıyorum. Ağır tempoda koşsam yine de etkisi olur mu nefes açılmasına.

• Teşekkür ederim kardeşim dikkat edeceğim. ☺

• rica ederim eig için teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• nefesın acılana kadar yukseltme temponu ılk gunlerden yuklenırsen gozun kararır. zorlandıgın yerde nefes ver mutlaka rahat oldugunda nefes al bu sekıl nefes almazsan kısa surede yorgunluk da hıssedersın

0|1
    0|0
    • Hemen tempo yükseltmeyim. Nefes açılana kadar kaslar alışana kadar normal tempo da koşayım doğru mu anladım kardeşim

• Çok teşekkür ederim işin rast gelsin kardeşim.

• eyw kardesım

• Bol bol kosu yap kardesim

0|1
    0|0
    • Evet başka çarem yok. Askere gitmeden nefesi açmam lazım. Şubat'ta askerlik var perişan ederler vallahi orada.

• Korksa da korkmasa da şemsiye açılmıyor. 😃
      Canımız sağolsun elimizden ne geliyorsa yapacak. ☺

• Aynen oyle 😁

• Koşarken burnundan nefes alıp ağzından vermem gerekir bu sayede ciğer kafesin genişliyorlar ve kondisyonun uzun sürecek.

0|1
    0|0
  • sürekli koşu yap

0|1
    0|0
    • Ağır tempo ya da hızlı tempo fark eder mi? Devamlı ağır tempoda koşsam yine etkisi olur mu acaba kardeşim.

• Bende şubatta askere gidicem tesadüfe bakarmısın :D

0|1
    0|0
  • Açma germe sırasında diyaframa yüklen

0|1
    0|0
  • Sigarayi birak

0|1
    0|0
Yükleniyor...