Spor kilo aldırır mı?

Benim metabolizma ve genetik yüzünden kilo alamamak gibi bir sorunum vardı bu aralar 3 kilo aldım ve kilo almaya devam edeceğime kendimi iyice inandırdım.. alıcam da ama kilo alırken de spor yapmazsam fit bir görünüm kazanacağımı düşünmüyorum. Kilo almaya yeni başladım ya zayıflarsam korkusu da var😕ne önerirsiniz ne yapmam lazım?

• Evet
    42% (5)71% (12)59% (17)Oy Ver
  • Hayır
    58% (7)29% (5)41% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Aldırır ama şöyle olur; vücut kaslanmaya gelişmeye başladığı için kütlede ağırlaşma olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Düzensiz beslenme aldırır

0|0
    0|0
  • ağırlaşmak önemli değil. vücudunda yer kaplayanların ne olduğu ve dağılımı önemlispor yaptıkça kas yaparsın. kas ağırlık yapabilir.
    doğru beslenmeyle görünümünü koruyabilirsin.
    kilo almak için bol bol muz ye mesela ve soslu yemeklere yönel. akdeniz mutfağı gibi değilde doğu mutfağı gibi tercihler yap.

0|0
    0|0
    • Yani kilo alırım ama kas gelişimi sayesinde. Peki yağ oranı azalmaz mı?

• çok teşekkür ederim. yaşlılığıma verin...

• Alırsın ama ilk başlardaki gibi hızlı kilo alacağını zannetme şimdi vücut su toplamışdır daha çok onun kilosudur , güzel bir fiziğede sahip olursun kilo da alırsın bırakma yeter ki.

0|0
    0|0
    • Niye su toplasın ki? Bir de kas ile değil yağ ile kilo almak istiyorum o nasıl olacak 😀😀

• sağlığını etkileyen bir durum değilse kilo almaman sorun olmamalı bence ama sağlığı etkileyecek düzeydeyse eğer doktora gitmen daha doğru olur

0|0
    0|0
  • Evet mümkün.

0|0
    0|0
  • evet yillarca alamadigim kiloyu duzenli proteyin tozu ve gyme giderek aldim.

0|0
    0|0
    • Erkek olsam bende öyle yaparım 😔

• erkek olmana gerek yok bayanlarda spor yapiyor kas icin degil vucut icin

• Ama yağlar gidiyor önce sonra vücut sıkılaşıyor sonra kas oluyor.. benim yağ oranı normal ve zor zar kilo alıyorum. protein tozu zaten kas gelişimini hizlandiriyor.

• alırsın git

0|0
    0|0
  • Alınma ama çok bilgisizce bir soru
    Spor sen ne yapmak istiyorsan sana onu verir 👌

0|0
    0|0
    • Bilgisizce olduğu doğru çünkü kafam karıştı 😀 Bir kısım arkadaşım alırsın diyor ama bazı zayıf arkadaşlarım kiloyu arttirmadigini sadece kas gelişimini sağladığını söylüyor. Mantıklı düşünürsek yaptığın sporà göre beslenmeni ayarlarsan kilo alabilirsin ama bende söyle bir sorun var zaten yiyebildigim kadar çok yiyorum.

• Bu konular kişiden kişiye farklılık gösterir bir diyetisyen ve spo antrenörü ile istediğin sonuca varabilirsiniz
      Ama araştır

• Araştırıyorum bakalım ☺

Kızlar Ne Diyor 3

• canim benim, tedbirini alabilmen adina ilk işin diyetisyen bir uzman doktor ile konuşmak olsun. sana kilo alabilmen için gerekli günlük listesini verecektir. o listenin içerisinde günlük alacağin kalori+vitamin+yağ değerlerin oranli düzeyde olacak.
    uzman yardimi ve desteği olmadan kendi kararliliğinla yapmamalisin, metabolizman hizli çalişip salgi bezlerin üretken olabilir.
    sarkma, vücud bozukluğunu baştan düşünmemelisin, beslenme tablonu al sonrasinda sporunu sadece 'sıkılaşmak' için yaparsin. 2'si bir yürümez, sağlik problemin varmiş.

0|0
    0|0
    • Sağlık problemim yok diyetisyene kaç kere gittim unuttum zaten 😀 mesele sadece kilo alırken fit görünmeye devam etmek ☺

• Kilo alamamanin birsürü nedeni var istersen araştır, benim nedenimi genetiğe bağladı hangi doktora gittiysem. Sağlıklıyım ondan eminim☺

• tamam kuzum. :))

• Hayır

0|0
    0|0
  • evet kiloda alınabiliyormuş

0|0
    0|0
    • Umarım alınabiliyor kısmına girerim ☺yorum için teşekkürler.

Yükleniyor...