Sizce Futbol Günah Mıdır?

İslam dinine inanlara hitaben benim düşüncem şu;
Futbol ve futbol takımları, taraftarlarını birbirine düşürüyor. Bunu istemese bile bu ortamı ortaya çıkarıyor. Fitne ortamı diyebilirim.
Ayriyetten furbol taraftarlarının çoğu iddaa gibi birçok kumar/şans oyunu oynuyor. Ve yine buna futbol zemin hazırlıyor.
Futbol oynayanlar ve takım liderleri bunları bildikleri halde uyarı yapmıyorlar ve müsade ediyorlar.
Bu yüzden ben günah olarak görüyorum.
Spor olarak diğer işleri aksatmayacak şekilde yapılması normal fakat, üzerinde şans oyunları oynanan maçları izlemek bence günah ya da yanlış.
Kaynak Olarak;
Sportif oyunlar, meşruiyet sınırları dışına çıkmamalıdır. Kılık kıyafet yönünden uygun olmak, dürüstlükten ayrılmamak, gayr-i ahlaki davranışlarda bulunmamak, hiçbir surette kumar ve diğer çeşit menhiyatı oyuna sokmamak, onları yaparken dini vecibeleri ihmal etmemek, zaman öldürmemek gibi kayıtlar bu çeşit oyunların meşru olması için şarttır. (Kütüb-i Sitte)

Sizin düşünceleriniz neler?

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Gunahsa cehennemligim

0|0
    0|0
    • Spor olarak değil de, kumara zemin hazırlayıp normal gösteren büyük takımları kastediyorum ben sadece.
      Yoksa spor olarak günah olmadığı söyleniyor kaynaklarda da. :)

• soyle diyim aslinda futbol izlemek gunah degil ama faydasiz bir is oldugu icin izlememek daha iyi. ama sans oyun oynamak bu haramdir.

0|0
    0|0
  • bedeni yoruyorsun emanet cana zarar

0|0
    0|0
Yükleniyor...