Squat yaparken?

Günde 100 tane mesela hepsini tek seferde yapmak zorunda mıyım 😕 çok fazla olur bu yapamıyorum mesela 50 tane yapıp 50 sini de bir iki saat sonra yapsam olur mu?

Güncellemeler:
Neden kimse yazmıyo

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Spor yaparken belli aralıklar da ve setler halinde yapmalısın. Her hafta bunu sayı ve dakkia olarak arttırabilirsin. Ham vücüda fazla yüklenmek kas ve tendonlara zarar verir.
    kendine program yap ve zamanla fazlalaştır. yoksa sakatlanır ve hayatın boyunca çekersin.
    setler arasında 5-10 dk ara verebilirsin ama 1-2 saat olmaz.

1|0
    0|0
    • Tamam 5-10 dk olsun 10dkda dinlenirim zaten üst üste yapmamın imkanı yok şimdi 25 yaptım en fazla bu kadar nefesim kesildi yani 😄 30 days squat challenge var ya onu yapıyorum ama en son 250 oluyo çok fazla şimdi 100deyim

• Önemli olan yapılan sporun devamlılığıdır. düzenli ve sistematik yapman önemli yarışman değil. en fazla 250 yapabiliyorsan şimdilik o yeterli. Merak etme zamanla daha fazla da yapabilirsin. Bence sayıdan çok daha önemli olan bunu düzenli yapıyor olman. Kendini aşırı zorlama :)

• Ben de yarışmıyorum zorlamak istemiyorum ama programa göre yapıyım diye 😊

En İyi Kız Görüşü

• 100 ü bir seferde kimse yapamaz 50- 50 iyidir setlere böl işte hatta 25x4 bile olabilir

1|0
    0|0
    • 25x4 yaptım ama 30 days squat challenge biliyo musun? 30. günde 250 oluyo sence de fazla mı?

• fazla değil iyi

Erkekler Ne Diyor 3

• 100 tekrar tek seferde bir kasa fazla abanmak olur. Bir de tek seferde yapılması pek mantıklı bir iş değil.

100 kere yapacağına bir sırt çantasına su şişeleri olur, makarna pirinç falan olur bulabildiğin ağırlığı koy. (Taş bile olur) Mesela 10 kg. ağırlık koyduğun bu çantayı sırtına takıp 12 tekrar yapıp 40-50 saniye dinlen. Sonra 12 tekrar daha. Toplamda bu şekilde 5 set yapsan 60 tekrar eder ki boşa aralıksız yapacağın 100 tekrardan hem daha güvenli olur hem de daha iyi sonuç alırsın.

0|0
    0|0
  • Squat yapan kız candır. Gerisi patates tarlası.

1|0
    0|0
  • tabi olur

1|0
    0|0
    • Tamam 👍🏻 bir de 30 days squat challenge varya onu yapıyorum o 30 gün bitince ne yapcam 😂

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben her gün 5 tane yapacağım sayılır mı

0|0
    0|0
Yükleniyor...