Yatma Şekline Uyuyormusunuz?

dinende ,bilimsel olarakta insanların sağa dönük ve ayaklarını içe çekerek uyumaları öneriliyor.

-Sırt üstü yatınca horlama ve dilin boğaza kaçma ihtimaline vb. karşı

-sola yatınca kalbin sıkışması ve çalışmasının bozulması,bazı organların (mide,bağırsak) çalışmasına bağlı ekşime,rahatsızlık vb. karşı

-yüzüstü yatınca cinsel uyarılma,yüz ve kaslarının bozulması,göze zarar vb. karşı

sağa yatılması öneriliyor.

ben sağa yatmayınca ve besmele çekmeyince kabuslar görüyorum.özellikle sola yatınca bir yerlerden düşüyorum.muhakkak besmele çekince raht uyuyabiliyorum.sizde bu konuya dikkat ediyormusunuz?

Güncellemeler:
yatış pozisyonu fizyolojik gerçekler.

link

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• ben buna dikkat ederim zaten denerseniz en rahat yatma şekli budur . zaten uykuya daldıktan sonra yer değiştiriyoruz . ama uykuya dalış aşamasında sağ taraf çok emin gelir bana .dediğin gibi yüksek bi yerden düşme hissiyle sıçrayarak uyanırım farklı yattıım zaman

0|1
    0|0
    • tutanda olmuyor ki :) çakılmıyorum ama uyanıyorum.

• bende çakılmıyorum ama o yaşadığım histen nefret ediyorum :D

• aslında uçmak güzel ama çakılma korkusu olduğu için kabus gibi :)

• tek bir şekil yok yatak büyük olsun yeter.

0|1
    0|0
  • Önceden yüzüstü yatmazsam uyuyamazdm.Şimdi ya sırt üstü ya yan yatıyorum.Ama senin açıkladıklarını dikkate aldığımı söyleyemem.

0|0
    0|0
  • sağa doğru yatarım uyamam yüzüstü uyurum sırtüstü kafa ve ayaklar yataktan sarkmış yorgan yerde şeklinde uyanırım doğru dediklerin ama sağa doğru yatsam bile uyuyamam

0|0
    0|0
  • ne kadar uğraşsam da sırt üstü uyuyamam ben

yastığımın üstünde ve sarılarak yüz üstü yatarım genelde evlenince yastığı atarım sanırım? :)

0|0
    0|0
  • anam ben genelde yüz üstü uyurum o.O

0|0
    0|0
  • belli olmyr her şeklde uyuyorum ben ya

0|0
    0|0
  • Evet genelde oyle dalarim uykuya. Sabah uyandigimda ben bile sasiyorum kendime. Yatagin burasina nasil grlmisim diye bir dusunce oluyor her sabah:D

0|0
    0|0
    • ya zaten uyuduktan sonra insan bişeyin farkında değil. normal öyle olması.

• Ucaktan dusmus gibi yatiyorum.

0|0
    0|0
  • Sekilden sekle giriyorumdur gece boyu .

Sabah yastık ,yorgan karısmıs halde uyanıyorum.

0|0
    0|0
  • yüzüstü uyurum genelde

0|0
    0|0
  • sünnete uygun olarak sağ tarafa doğru yatmak en sağlıklısıdır..

0|1
    0|0
  • Basurun varsa biraz zor yan yatarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben gece yatmadan duâ okurum ama iş yatmaya gelince genelde ayaklarım içeri doğru çekik yatış pozisyonu değişiyor

0|1
    0|0
    • fatiha, ihlas, nas felak okunur. ben genelde besmele çektikten sonra fatiha ve nas okuyup yatıyorum.

• 4 ihlas 1kevser 1rabbena kelime i şaadet 10 la hevla vela vela kuvvete lilahil billahil aziym 10 salavat biı serif

• fetüs yatma biçimi

0|1
    0|0
  • Valla çok deli yatıyorum ya :D nereye doğru dönüp yattığımla nerede uyandığım belli değil :P

0|1
    0|0
  • Hayatımda ilk defa duyuyorum böyle bir şeyi.

0|1
    0|0
  • bende sağa dönük şekilde besmele çekerek uyurum. bu tespitler kesinlikle doğrudur.

0|1
    0|0
  • evet elimden geldigince saga yatarim

0|1
    0|0
  • Dinen böyle bir şey olduğuna nasıl kanaat getirdin

0|0
    0|0
    • Misvaklanıp sağ yanı üzere kıbleye karşı yatmak sünnettir. Uyku, ibadetleri kuvvetle ve sağlam yapmak niyetiyle olursa ibadet olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

(�limlerin uykusu ibadettir.) [İ. Gazali]

• Hocam kusura bakma ama din,kimsenin ne şekilde yatacağına karışmaz.Dini bu kadar ele,ayağa düşürmemek gerek.Kimse bu yüzden sevap kazanmaz,günaha da girmez.Ayrıca sadece,Peygamberimizin sözleri hadis niteliği taşır.

• besmele çekmeden uyudu diye başına bi iş gelen ilk seni duyuyorum, seninki psikolojik bi durum arkadaşım

0|0
    0|0
    • başıma gelen bişey yok.sadece kabus gördüğüm oluyor.

• kardeşim çok başıma geldi, besmelesiz yatınca korkuyorum. bilinçaltı ile bir alakası yok çünkü o an uykudasın zaten.

• bilinç altı için uyku ya da uyanıklık fark etmez arkadaşım. besmelesiz uyuma ile ilgili korkuyu kafandan çıkarmaya çalış, çünkü gerçekten bir şey olduğu yok. kafandan çıkartabilirsen eğer ne kadar rahatladığını göreceksin...benden söylemesi

• yüzüstü yatıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...