Zorla evlilik olmaz evet ama ne yapmalı..?

arkadaşlar diyelim belli bir yaşın içersindesiniz aileniz biraz gelenekçi yaşadığı bölge dolayısıyla dede nine sözü geçerli büyükler sizin kuzeniniz ile evlendirmeye karar verdi siz istemiyorsunuz kuzeniniz için pek fark etmiyor lise mezunusunuz anne ve babanız sizi dinlemiyor ve hayır diyip o evde o şehirde kalma şansınız yok doğu tarafındasınız ve bir şekilde evden ayrıldınız nereye gidersiniz nereye başvurulur nerde kalınır iş nasıl bulunur güvenli neresi vardır cevaplarmısınız lütfen teşekkürler

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• burda hiç kimse sana bu konuda yardım edemez anca kötü yola düşmene yardım ederler kimseye özelden mesaj atma arkadaşın dediği gibi polise gidebilirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• simdi evden ayrilma karari biraz.. cesur bir karar.Sonucta evden ayrilinca ne yapabilir nerede kalabilirsin.?Bunlari düsündünmü.

Diyelim ki hersey oldu.Sen evden ayrilinca ailen bunu gülerek karsilamayacak herhalde bir yaptirim icinde olurmu?

Hadi her sorunu cözdün.Lise mezunu bir bayan yanliz basina bilmedigi bir yerde.. kendini nasil güvende hisseder..

0|0
    0|0
  • mor çatılara başvurabilirsin.. birçok kadın örgütü var hepsini bilmiyorum ancak link buraya üye olup bir danış bakalım mutlaka sana yardımcı olacak kişiler çıkacak.. dilerim her şey mutluluğun yönünde olur..

0|0
    0|0
  • Öncelikle bir erkek ve kızın yapacağı şeyler bir olmaz aynı zamanda insan ne derse desin o durumun içine düşmediği sürece en doğru kararı veremez yalnız öncelikle insanın kendisine ucuz bir ev kiralaması lazım sonra bir işe girip çalışacaksın, evine yerleştikten sonra zaten karnını doyuracak para bulursun Allah herkesin rızkını verir, daha sonra biraz zaman geçtikçe ihtiyaçlarına, yeteneklerine ve bilgine göre daha cazip bir iş bulmaya çalışacaksın böyle bir yer bulduktan sonra tabiri caizse kapağı atıyorsun ve öbür tarafla iyi bir şekilde iş bağını bitiriyorsun, sonrası zaten hayatın sana göstereceği şeylere göre değişir.

0|0
    0|0
  • Zorla olduğu için mi bu kadar moralin bozuk yoksa kuzenin evlenilecek yuva kurulacak biri mi değil. Oyunu doğru kuralları ile oynarsan istediğini elde edersin.

0|0
    0|0
    • aile gelenekçi benim baktığım gibi bakmıyorlar ben okumak istedim dede hayır dedi okuyamadım kimseye gidip soramıyorum ailem duyarsa salmaz beni ben kuzenime kardeş gözüyle bakarım onlar gibi değilim

• güneye giderim iş çok olur turizm dolasıyla polse gitsen ailene verir kızlar için daha zor Allah ardımcıları olsun

0|0
    0|0
  • zor bir durum bu. başka şehirde tanıdık&arkadaş varsa ondan yardım istenebilir. orada bir süre kaldıktan sonra çalışmaya başlanır. ya da yaş çok geç değilse ve biraz zekiyse kişi, üniversiteye girmeye çalışıp burslar yardımı ile ayakta kalabilir. üçüncü bir seçenek olarak aile ikna edilmeye çalışılır.

0|0
    0|0
  • istanbula gelme

0|0
    0|0
  • kuzeninle konuşmayı denesen daha iyi olur gibi.anlayışla karşılayacaktır büyük ihtimalle.derdini ona anlatmazsan oda sana istiyor gözüyle bakar.aile yapın içinde senin yapacağın birşey yok ama kuzenin yapabilir.

0|0
    0|0
    • evlilik kararı çıktı mı görüştürmezler kuzen dediğim 38 yaşında aile neyse o da o

• sağolasın kardeşim

• sende sağol.polise gitmekten korkma.seni korumaya alıp bir kadın sığınma evine naklederler.orda meslek kursları vardır illaki meslekte öğrenirsin.

• evden kacarsan senı kurtlar kapar soylyım

0|0
    0|0
  • Gel canım adana güvenli.. Özelden yaz yardımcı olayım :)

0|0
    2|0
    • sen ne terbiyesiz bir adamsın ben burda yardım arıyorum sen canım diyorsun kız kardeşin annende mi yok senin yazık

• aşağdaki arkadaşlar uyardı beni sağolsunlar şu konuşmalardan kusura kalma istemem arkadaşların dediği gibi polise gidicem sana allahım vicdan ihsan eylesin ona havale ederim seni

Kızlar Ne Diyor 5

• Lise mezunusun. Ve buyuk ihtimal bu yasina kadar baska bir sehire gitmedin, yasamadin. Daha once calismadin?

Zorla evlilik akil kari degil... Fakat evden kacmak da onun kadar riskli bence : ne yapacaksin hic bilmedigin yerlerde? Hem ailenle de bir omur konusmayacaksin o zaman. Hic mi ikna yolu yok? Aileni ikna edemiyorsan kuzeninde mi ikna olmaz?

0|0
    0|0
    • ailem çok gelenekçi bizde biraz farklı yaşam hemde çok birde zor büyük sözü namus sözü gibi buralarda senin benim sözüm geçmez kuzenim için farketmez hem konuşturmazlar şimdi evlilik kararı verildi yanyana getirmezler ancak düğün akşamı görürsün buralar çok farklı burada kadının sözü geçmez

• Gercekten aklima bir care gelmiyor. Yukari tukursen biyik, asagi tukursen sakal. Ama kacman da cok tehlikeli tek basina. İnsanlar o kadar pislik ki. Allah yardimcin olsun :(

• Çok zor bir durum :/ Kadın sığınma evleri,mor çatı ve polis ilk aklıma gelen seçenekler.Konuştun mu ısrarla hepsini karşına alıp.Ben kuzenimi kardeşim gibi görüyorum,evlenmek değil okumak istiyorum diye . Annenle bir kez daha konuş bakalım belki insafa gelirler :(

0|0
    0|0
    • çok itiraz edersen döverler eziyet ederler benim sözüm geçmez annem babamdan korkar babam dedemden

• ekledim seni bir zahmet ordan atrıver kardeşim çıkmam lazım çok sağolasın

• Canım attım mesaj.Dikkat et kendini üzme.Elbet bir yol bulunur.

• kadın sığınma evleri . link

0|0
    0|0
  • gidecegin ilk adres polis olmali.

0|0
    0|0
    • burdan sana mesaj atacak kimseye de inanma!

• ...bana yardım ederler mi şehir dışına çıkılması iş bulmak ailenin asla haberi olmamalı

• bu devirde kimse kimseye yardim etmez etsede bir menfaat vardir. zor bir durum anliyorum ama oturup dusun mantikli ol kiz basina ne yapacaksin yapayalniz? kurtlar kapar. polise git zorla evlendiriliyorum de.

• anladıgım kadarıyla henüz karsı cıkmamıssın. biraz disini göster. olmazsa polise git.

0|0
    0|0
Yükleniyor...