Ölümü ne sıklıkla düşünürsünüz?

Kaçınılmaz son ölümü ne sıklıkla düşünürsünüz ? Düşünceleriniz nedir ?

Güncellemeler:
link Herşeyi anlatıyor ..

0|0
23|24

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamla ölüm iç içe. Ölüm korkulacak birşey değil, Yaşamın doğal yanlarından biri,ölümü korkunçlaştıran da, duygusallaştıran da egolar. link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

Erkekler Ne Diyor 23

• Kafamı bi allahın günü yastığa rahat koyamıyorum ki. Beynimde 50 tane tilki var. Bazı şeyleri kaldıramıyorum intihar düşünüyorum fakat kaçıp,gitmek korkak işi. Hem dinen affedilmez günah, Hemde bu dünyada bırakıcağın ağlatıcağın yüzlerce kişi...

0|0
    0|0
    • Dostum o en son ihtimal ki ihtimal olarak bile görmek istemiyorum. Kardeşim gibi sevdiğim insanı daha yeni kaybettim.. Hiç düşünme öyle şeyler herşey olacağına varır..

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Başın sağolsun kardeşim

• sağol kardeşim..

• başlangıcı olan herşeyin bitişide vardır, ölüm beni doğmadan önceki halime götürecek bunun için üzülmüyorum sonsuz zamandır ordaydım ve zaten sonsuz yaşam benim için katlanılmaz olurdu, ilk 1000 yıl belki mükemmel olabilir ama düşünsenize 10 milyon yıldır yaşıyorsunuz buna nasıl tahammül edeceksiniz? allah yok buna eminim ama hakkaten tanrı varsa ona üzülürüm düşünsenize intihar bile edemiyor lan ölemiyor yok olamıyor tanrı, ne acı! şayetki varsa umarım bu acıyı banada yaşatmaya kalkmaz.

0|0
    0|0
  • Her canlı ölümü tadacaktır ve insanlar onlar için herşey burda bitmiyor ölüm bizleri bulacaktır nerde ve nasıl şartta ölecegimiz bize baglıdır onun için şerefli ölümü aramak gerek.

Ne zaman öleceğimiz önemli değildir.Önemli olan nasıl öleceğimizdir,bize düşen şerefimizle ölmektir!

0|0
    0|0
  • Ölümü düşünmem ama öleceğimi bilerek yaşarım.Ölümü düşünürsem bugünden zevk alamam.

Aradaki fark ince ;

.Öleceğini sık sık düşünmek

.Öleceğini bilerek yaşamak.

1|0
    0|1
  • gelecekse gelir kardeş hayatı çok ciddiye almayın.

0|0
    0|0
    • Ciddiye almamak kolay bişe değil. Beni sonrası düşündürüyo ..

• Zaten aslolan odur sonrası gercekten muamma yani, ona göre yaşamak gerekli. Kimse hatasız degildir ancak elinden geldigince dogru biri olmaya gayret etmeli insan.

Bu dogruluk sadece ibadet degil, durust olmali insan hak yememli kalp kirmamali ve soz verdiyse tutmali. Cok derin girdim konuya :)

• Hiç bir şey araştırmadan söyleyim istanbulda yaşıyorsan zincirlikuyu mezarlığının kapısında söyle yazar ''Her Canlı Bir Gün Ölümü Tatatacaktır''

0|0
    0|0
  • Hergün işe başladığımda ölmek değilde ölüm aklıma geliyor. Bu benim işimin parçası. Bu sebeple işime hergün aynı disiplinle başlayıp bitiriyorum.

0|0
    0|0
  • Konsolosluğun önünden ''ingiliz'' eve yayan/yapıldak giderken zırtonun birisinin bomba pimini çekmesi düşüncesi bu aralar yandan/yandan yürümeme sebep olabilir.

0|0
    0|0
  • ölümü çok anmak iyidir, fazla düşünemiyorum ama dediğim gibi ölümü fazla anınca ahireti düşünürsün ve Allaha daha çok yönelirsin, bu yararlı bir şeydir

0|0
    0|0
  • nasıl öleceğimi çok düşünürüm, bilirsinizki herkes yatakta ölmüyor :S

0|0
    0|0
  • sıklıkla düşünürüm. Sıkıntıdayken, hastanedeyken, camideyken, haberleri izlerken...

0|0
    0|0
  • surekli dusunurm ama olumu degil ondan sonra olacaklari asil cekindigim kabir azabi ve hesap gunu Allah bizim gunahlarimizi bagislasin gun gelecek mezar kapanacak iste o an hersey yeniden baslayacak korkmamak elde mi?

0|0
    0|0
  • her an için öldüğümüz için neredeyse sürekli aklımda, günah işlerken bile..

0|0
    0|0
  • yatmadan öce hergün !

0|0
    0|0
  • her gün çünkü benim işimde her dakika ölüm riski var hedef biziz

0|0
    0|0
  • Korkmadığım hiç birşeyi düşünmem

0|0
    0|0
    • Ara sıra düşün yineede dostum ..

• Hadi düşünelim ? Ölünce ne olacak dersek sana binlerce varsayımda bulunabilirim hiç birinin gerçekliği kesin olmadığı için durduk yere endişelenmeye gerek yok

• hergün genelde 1 defa.

0|0
    0|0
  • Hiç Aklıma gelmiyor :)

0|0
    0|0
  • daha genciz ya dur bakam :D

0|0
    0|0
  • günde bi kaçkez düşünürüm

0|0
    0|0