Protein tozu hakkında bilgisi olanlar?

Ben vucut gelistirmeye gidiyorum. Vücut geliştirme de insanlar protein tozu kullanıyorlar. Ben de kullanmadan yapmaya çalışıyordum ama bedenen de çalışan birisi oldugum için besinlerden aldığım prot in yetmiyor. Toz kullanmaya başladım. Daha sonra kizilaya kan veriyordum doktora sordum protein tozu kullanıyorum sakıncası var mi diye kan vermeme yok ama uzun vadede böbreklere zararı varmış kullananlar ve ya kullanıp ta zararını görenler var mi

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• Herbalife ın bitkisel sporcu beslenme ürünlerini tavsiye ederim hem sağlıklı ve hiç bir zararı yok

0|0
    0|0
    • Peki sen kullandin mi bunları ;)

• Mm bunları kilo al alamayanlar için mi yoksa sporla uğraşanlar için mi :)

• Kilo alamayan veremeyen enerjisi düşük olan ya da spor yapan herkese hitap ediyor

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim kesinlikle doktor tecrübesi ve bilgisi olmadığı bir konuda böyle birşey söylemiş... Protein tozu ; spor yapan birinin kilosunun x2 katı alması gereken proteinin etten karşılamanın imkansız olduğu zamanlarda alınan protein takviyesidir. 75 Kilo birinin günlük protein ihtiyacı 150 Gramdır ve 100 Gr Tavuk göğüsünde 22 gr protein bulunur. Yani bu kişi 650 Gr Tavuk göğüsü ihtiyacı var günlük. Maddi olarak hesapladığında da protein tozu daha uyguna geliyor yaklaşık tavuk göğüsünün kilosu 8-10 Tl arası.

0|0
    0|0
    • Peki protein tozu kullandin mi sen
      Sen de bu sporla uğraşıyorsun galiba

• Mehmet öz mi kimdir ki bu

• ARaştır sayın abicim Dünyaca Ünlü Bir doktor ve amerikada en çok izlenen doktor programı yapıyor Türk kendisi amerikada yaşıyor araştırabilirsiniz.

Kızlar Ne Diyor 6

• ya benim bir tanidigimin arkadaslarida kullanmis zarari olmus sonra demisti bana zamanla kaslar cokuyormus et yigininami donuyormus ne :D valla zigzig onun yalancisiyim bende bilmiyorum ama sen yinede dikkatli ol kas yapacagim derken goz cikarma

0|0
    0|0
    • Tamam zaten pek kullanmayı düşünmüyorum ama tavsiyeni dikkate alacam :)

• al al benden sana kotu tavsiye olmaz bak :))

• Bunu biliyorum canım senden bana kötülük gelmeyeceğini ;) a şimdi iki hafta ara vermek zorunda kadim

• kullandım 8 ay kadar faydaları var vücudun protein eksiklerini tamamladığı için ama zararları daha da çok orantısız ve geçici bir büyüme yapıyor doğal yollardan alman daha faydalı olur

0|0
    0|0
    • Doğal yollardan almaya da çalışıyorum ama akşama kadar bedenen de çalıştığım için olmuyor

• Cok tuketmemelisin

0|0
    0|0
    • Çok tuketmiyordum sadece spordan sonra bir olcek alıyordum

• Aynen uzun vadede böbrek ya da karaciğer de sorunlara yol açabilir karaciğer fonksiyon testi yaptır bence

0|0
    0|0
    • Siz kullandınız mi peki

• Onları da elimizd n geldiği kadar somon balığını bilamam da tüketmeye çalışıyorum hatta nerdeyse her akşam evde varsa eğer köy yoğurdu yiyorum zaten
      Ben bedenen de çalışan bir insan olduğum için sadece antrenmandan sonra sonra o da iki günde bir alıyordum

• Hormonlu inek gibi şişiriyor ya

0|1
    0|1
  • Deneyim sahibi falan değilim ama zararlı olduğunu çoğu kişiden duydum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Böbreklere zararı olan şey protein tozu değil "proteindir". Bunun bir ölçeğinde yaklaşık 25 gram protein bulunuyor sen günde bunlardan 5-10 ölçek kullanırsan böbreklere zarar verirsin bunun protein tozuyla alakası yok 2 kilo et yesende sen proteinden ötürü böbreklerin zarar görür, ve protein tozun bittikten sonra 1 ay ara ver hemen yenisini alma vücudu şaşırtmaya bak

0|0
    0|0
    • Günde kullanmıyorum 2 günde bir gidiyorum spora ve spordan sonra bir olcek alıyorum

• En iyisi diye birşey yok önemli olan içindeki oranlar, bunun wheyi var kana hızlı karışan caseini var uzun sürede sindirilen

• Önerdiğini kullanmamıştır söylüyorsun tamam teşekkür

• protein tozunu kullanmana gerek yok, ben 2 ay kadar gelişimi hızlandırma için kullanıp sonrasında da bıraktım. her antremandan sonra 1 ölçek yani, 23 gr protein alıyordum aynısını, ton balığından da alabilirsin. pınarın 160 gr lık ton balığında 25 gr protein var, ya da süt içebilirsin, 1 litre sütte 30 gr protein var. böbreklere bir zararı olduğunu duymadım.

0|0
    0|0
    • Ton balığını yağından dolayı sevmiyorum ama ben elimden geldiğin ce bol miktar da ev yapımı yoğurt yiyorum evde bitmez se nerdeyse her akşam

• Aşırıya kaçmazsan sorun olmaz antrenmandan sonra 1 ölçek falan gibi kullanımını hocana sor veya kullanma klavuzuna bak

0|0
    0|0
    • Zaten antrenmandan sonra 1olcek alıyordum doktor öyle diyince bıraktım

• evet imkanın varsa toz kullan

• Tamam su an ara verdim de is ten dolayı ama tekrar basliyacam teşekkürler

• Kardeşim bende senin durumunla karşı karşıyaydım. Sakın kullanma ne olursa doğalından olsun sarkma yapıyor, bizim tanıdığın erkekliğine zarar verdi adam artık kısır çocuğu olmayacak böbreklere zararını fazla su içerek giderebilirsin de protein tozu zaten mantıken de saçma 1 öğünlük yemekten alınan protein tozunu sen bir kafaya dikişte alıyorsan zaten vardır bir gariplik

0|0
    0|0
  • Evet böbreklere zararı var ve karaciğerinde yağlanma yapar

0|0
    0|1
  • protein tozunu üstünde yazan ölçekten fazla kullanmazsan zararı olmaz zaten her ay kullancak değilsin mesela bir protein alıyorsun paket bitiyor 1 hafta ara veriyorsun ondan sonra yeniden proteine devam ediyorsun

0|0
    0|0
  • spor yaptigin surece sorun olmaz. ama bol bol su tuketmelisin ve belirlenen ölçekten az kullan her zaman.

0|0
    0|0
    • Antreandan sonra 2 günde bir olcek alıyorum ama su işini bilmiyordum

• Ben kullandim bir zarari yok düzenli sporunu antremanini yapmalisin ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...