Hristıyan Dının'de bile Baş Örtüsü emrinin olduğunu bılıyormuydunuz?

İşte incilden alıntı ..

Kadın başını açarsa, saçını kestirsin. Ama kadının saçını kestirmesi ya da tıraş etmesi ayıpsa, başını örtsün. (1.korintliler 11:6 )

Güncellemeler:
Ne Bekliyorsunuz ki?

Bılgınız olsun dedim neden atarlanıyorsunuz =)

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• eee?

1|0
    0|0
  • Erkekler neden baş örtüsü takmıyor ? Ben çok tahrik oluyorum saçlarından (!)

1|0
    0|0
  • indirilen bütün kitaplar az çok değişmiştir. bu yüzyılda onları anlamak için okuman pat diye yorumlamadan inanman değil mantık suzgecinden geçirmen gerekli.. ~

~ mantığın olmadığı yerde Tanrı/Allah da yoktur.

0|0
    2|1
    • mantıksız olanlarda eksilemis tabi:)allahi ve kurallarini mantiksiz bir olgu olarak dusunupte eksilemisler:)

• Kuran'ı kerım değiştirilmemiştir. Bunu bilmen lazım

• o zaman bazıları bazı seyleri sallayip sallayip meale yaziyor:)

kuranda buna dair 2 sey gordum. ama incilde cok var sallamalar.

• Saçtan tahrik olanlara gelsin bu başlık.

1|0
    0|0
  • Hmm genelimize kültür kattın teşekkürler bizden.

0|0
    0|0
  • E napalım?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Aslında örtünmek ataerkil toplumlarda güneşe tapım kültünde, rahipler tarafından güneşten korunmak amaçlı bir ritüeldir. Daha sonra bu örtünme kadın rahipler tarafından da devam ettirilmiş olup toplumun geneline, özellikle de kadınlar arasında yayılmıştır. Sümer'lerde sadece tanrının gelini olarak ithaf edilen "tapınak fah*şeleri" örtünürken, Babil'ler de tam aksine fah*şiler dışındaki kızlar örtünmeye başlamıştır. Daha sonra tek tanrılı dinlerde de bu örtünme geleneği bazı değişikliklere uğrayarak devam etmiştir.

Misal islam öncesi anaerkil arap toplumu al-ilah'a (ki al-ilah, mezopotamya'nın dişi ay tanrıçası Sin'in arabistandaki değişikliğe uğramış halidir ) inanıyor olmalarına rağmen geleneği sürdürmüştür. Oysa ki örtünmek, ataerkil toplumlara özgüdür. Buda dini ritüellerin birbirlerinden etkilenmelerinin açık bir kanıtıdır.

1|0
    0|0
    • çıplaklık medeniyetise hayvanlar bizden medeni m.akif ersoy

• Doğrudur, ona bir dediğim yok :)

• =)

• sadece kilisede mi yoksa

0|0
    0|0
  • onlar o işi rahibelere havale etmiş uyanıklar:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...