Futbolda teknoloji kullanılmalı mı?

ne düşünüyorsunuz bu konuda? kullanılmalı haksızlığın önüne geçilmeli diyenlerden misiniz, yoksa futbolun zevki zaten orada kullanılırsa bir anlamı kalmaz, zevki kaçar diyenlerden mi? sanırım 2014 dünya kupasında kale çizgisi için kullanılacak.

• Evet, kullanılmalı.
    54% (71)78% (126)67% (197)Oy Ver
  • Hayır, kullanılmamalı.
    46% (60)22% (35)33% (95)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|25

En İyi Erkek Görüşü

• bunu ne ilk düşünen sensin ne de ilk dile getiren, ama olmuyor işte uygulanamıyor değil kasten uygulanmıyor. milyarlarca dolarlık vurgunların yapıldığı, şikelerin her an her saniye olduğu, kara para aklanan böylesi bir piyasada mümkün değil senin dediğin. mesele zevki kaçar meselesi değil. basketbolda kullanılıyor ama dünyanın en keyifli sporu bence. futbolda ne var ki? dünyada 2-3 tane takım var ( barça-real-bayern-ispanya milli ) başka futbol oynayan yok ki? ama küfür, kavga, entrika ( zaman geçirme ), yalakalık ( siyaset ), pislik, şiddet ne ararsan var. bir de futbolda can yanmadan çözüm gelmiyor. o kale çizgisinin bi esprisi yok. sadece canı yanan kulüplerin feveranı geçsin diye bir parmak bal çalıyorlar. haksızlıklar bitmez. en basitinden sana şunu söyliyim. neden taç çizgisi var? duvar koysana oraya. yok çizgiyi geçti mi geçmedi mi ne bu? duvara değince ( bunu anlarsın ) çıkmış demektir. ama yoo yapılmaz o zaman pislik olmaz tartışma biter. erman toroğlu , ahmet çakar gibi kravatlı krolar ne yapacak? nasıl prim yapılacak ne tartışılacak o zaman?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• kesinlikle kullanılmalı. adeletsizlik oluyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kullanılmalı,çok daha adil olur

0|1
    1|0
  • tabiki kullanılmalı inceledim o cihazı yani video olarak baktım çok beğendim haksızlığın önüne geçilmesi şike açısından çok zekice ve gerekli

0|0
    0|0
  • adaletsizlik önlernir , basketbol , tenis , vs. de kullanılıyor ..

0|0
    0|0
  • kullanılmalı en iyisi, haksızlıklar ortadan kalkar.hakem hataları olmaz.

0|0
    0|0
  • Evet kullanılmalı.

0|0
    0|0
  • geçmiş için yapılacak bişey yok bari geleceği kurtarsınlar :) cevabım A

0|0
    0|0
  • Futbolun zevkini hiç bi şey kaçıramaz bence..Kullanılmalı

0|2
    0|0

• senelerdir basketbolda kullanılıp, neden futbolda da kullanılmadığını merak ettiğim durum.

edit: 'ama futbolun keyfi..' falan deniyor. basketbolun keyfi kaçmıyor. gayet adaletli ve keyifli

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum.. Ama bütün bunlara rağmen basketbolda bile adaletsizlik olabiliyor ..

• Kesinlikle kullanılmalı..

0|0
    1|0
  • bence kullanılmamalı yakında futbolçularada çip takarlar bizler evden oynarız :D

0|0
    0|0
  • kullanılmalı

0|0
    0|0
  • Kullanılmalı.bu adaletli olur

0|1
    0|0
  • kurtaracaksa bu futbolu teknoloji kurtarır

0|0
    0|0
  • .ok saçma ve gereksiz gol goldür onu mu hesaplıcaz

0|0
    0|0
  • Haksiz yere kupa kaldirmak nekadar etik? Bence teknoloji kullanilmali.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• kullanılmalı haksızlıklara çare olur

0|0
    0|0
  • 100 maçta bir yaşanan bir olay için bu kadar masrafa girilmemeli bence. Haksızlık olayı sadece kale çizgisinde yaşanmıyor. Orayı düzelteceksen eğer, sahada yaşanan tüm olaylara el atman gerekir. Ofsayt gibi, foul gibi konularda daha çok hata yaşanıyor. Önce oraya el atsınlar madem.

0|1
    0|0
  • Evet kullanılmalı haksızlık olmamalı diye düşünüyorum sensör gibi birşey olması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Gerektiği kadar kullanılmalı.Futbol'un zevki kaçmaz, daha adil maçlar oynanır.Futbolun zevkini kaçıran şey hakem hatalarıdır.

1|2
    0|0
  • evet kullanılsın bence de mesela yan hakem kaldırılsın atletizimde pist kenarında sporcularla birlikte ilerleyen bi kamera var onun gibi alet olsun mesela harika olur :)) hem küfür etselerde sorun olmaz

0|0
    0|0
  • kullanılmalı ama kullanılsa bile yine bir tartışma ortamı oluışuyor adamlar inanmıyor ki teknolojilerin göstersiklerini bile

1|0
    0|0
  • Evet, kullanılmalı.**

0|0
    0|0
  • Kullanılmalı,

0|0
    0|0
  • Kullanılmamalı zevki orada diyenlerin sado-mazoya eğilimi var

0|0
    0|0
  • Mümkünse teknolojik hakemler gelsin :)

0|0
    0|0
  • Aslında futbol ruhunda teknoloji olmamalı ama bu hakem kararları sonuçlara net bir şekilde etki ettiği için kullanılsın diyorum...

0|0
    0|0
  • tüm dünya genelinde oynanan futbol sporunda her türlü gelişmiş teknolojinin kullanılması gerekmektedir.

0|0
    0|0
  • çok kötü olur ..izlemenin oynamanın hiç zevki anlamı kalmaz pesteki gibi oyuncuların kramponlarına faln hızlandırcı ne bileyim iyi yükselme gibi şeyler çıkar daha sonra

0|0
    0|0
  • kullanılmamalı ne kadar teknoloji girerse işin tadı o kadar kaçar bu biyonik yarı robotsu oyuncu kullanmaya kadar gider düsünsenize sabrinin sağ ayagını biyonik bi ayakla değistirdigini dakikada 800 isabetli orta falan. denge bozulur.

0|0
    0|0
  • çizgiyi geçip geçmemesi içinse eğer yok tadını kaçırır maçların

0|0
    1|1
  • hayır kullanılmamalı

0|0
    0|0
  • Evet, kullanılmalı.

0|0
    0|0
  • Hayır kullanılmamalı. Futbol en sade haliyle kalmalı..

0|0
    0|0
  • bence kullanılmalı ne haksızlıklar oluyor buna gerek var:)

0|0
    0|0
  • Kullanılması şimdiye kadar gecikmiş olan teknoloji..

0|0
    0|0
  • Çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışması biter bu sayede.. Kesinlikle kullanılmalı..

0|0
    0|0
  • tam anlamadım ama biraz anladığıma göre kullanılsın kavgalarda azalır hem

0|0
    0|0
  • Diyelim takımın kupa finali oynuyor dk 90 bir şut top çizgiyi geçiyor, buz gibi gol. Yan hakem golü vermiyor. Kısa kesiyorum, bugün bana yarın sana.

0|0
    0|0
  • Bütün hakemler bacımız olur o zaman.

0|1
    0|0
Yükleniyor...