Erkekler, Arkadaşlar Kalecilik için geç kalmışmıyım?

Merhabalar. Ben euro 2008 den beri kaleciliği seviyorum. O zamanlar başladım kaleciliğe önce mahallede. Daha sonraları futbol okullarında filan eğitim aldım birkaç yerde. En son bir seçmeye girdim. Orda seçildim fakat şanssızlık eseri ayak bileğimi burktum seçme maçında. Daha sonra omuzumdan sakatlandım.[2 ay sonra ama futbol oynarken değil]
Yaşım 17, bu sene ygs -lys ye hazırlanıyorum. sakatlanınca reflekslerimi kaybettim. Sizce benim için artık çokmu geç ve reflekslerimi nasıl geri kazanabilirim? Eskiden çok iyi kaleciydim.
ve yaşadıgım şehirde küp bakımından çok yoksun ben yüksek bir yerde oynamak istiyorum. Neyse yorumu sizlere bırakıyım. Hala benim için umut varmı?

0|0
4

En İyi Erkek Görüşü

• Eski bir kaleci olarak söylüyorum. Sakatlık bende geçirdim fakat kesinlikle acele etme. Hemen kendine gelemeyebilirsin. Ama sık sık kendi başına da olsa antreman yapmalısın. Ben 3 sene oldu birakali fakat geç kalmış sayilmazsin. Ben 13-14 yaşında başladım ve 6-7 sene yaptım kalecilik. Hatta bugün bir foto paylasmistim nasilim diye. Kırmızılı olan benom. Bulabilirsen bak derim.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler yorumun için. talihsizlik sonucu seçmelerde öküzün biri ayağıma girdi. :) sonrası işte mağlum. Reflekslerim iyiydi eskiden turnuvalarda. Ama kaybettim ama bu aralar yine bir umut başlıycam işte.

• Allah razı olsun. umut verdin bana çalışmalara başlıyorum o zaman yarından. uyku düzenim ve beslenmeye dikkat.! :D ve seçmelere girip tekrar deniycem şansımı. olmazsada dünyanın sonu değil.

• Aynen kardeşim azmetmek basarmanin yarisidir :) yanlız son tavsiyem acele etme yani kasma kendini, tempoyu yüksek tutma. Yavaş yavaş çalış. Zamanla tempoyu yükselt. Son söyleyeceğim de zamanında yaptığım mesleği elestirmek istemezdim ama kalecilik b*k bir meslek :) son dk ya kadar iyi olmak zorundasin. 89 dakika mükemmel kurtarislar yaparsin ama 90 da hatalı bir gol yersin. Sovmeyen kalmaz :) zamaninda maçın birinde 13 gol yedim, defanstan iki kişi kırmızı kart yemisti falan filan neyse sonra zaten 3 sifir iken kirmizilardan sonra 13 oldu :) sonra rakip takimin tribünü kaleciyo nerden bulduniz demişler, bizim tribünde moldovyadan getirttik demis :D çok üzüldüm ama hirsta yaptim. Ertesi hafta ayni sehrin başka bir takımı bizi yenseydi gruptan cikacakti. 2 penaltı cikarttim ve mukemmel kurtarislar yaptim 2-1 yendik. Hatta rakip forvey sovdu bana gecen hafta 13 yedin bizden gol yemiyorsun. ikeyim yapacagin isi diye :D bende hakeme sikayet ettim kirmizi yedi hic unutmam 15 numara huseyindi :D

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardeş anca amatör kümede daha ilerisi mucize olur. Yani bir Buffon ayarında kalecilik yapamayacaksan amatörden ileri gidemezsin. Modern futbolda artık klüplerin hepsi 7-8 yaşından itibaren eğitmeye başlıyor oyuncuları.

0|0
    0|0
    • Ama benimde temelim var aslında. Sadece bir sakatlık sürecim oldu :(

• Zor dediğim gibi kardeş benimde temelim vardı yıllarca çocuk yaştan itibaren oynardım okul takımları üniverste takımları amatör küme vs. bir şey olacağı yok yani.

• Sakatlık muhim meselelerden. Acele etme onun için. Sakatlık tekrar nuksederse bir daha hiç yapamayabilirsin. Mesela benim iki dirsegimde de sıkıntı var şu an . Ani üzerine yuklenmede sıkıntı çıkıyor. Sanırım kikirdak zedelenmesi oluştu. Sakatlığı da dizimden geçirdim 2,5 ay kipirdayamadan evde yattim. Fakat ayaga kalktigimda vazgecmedim. Kendi başıma saatlerce antreman yaptığımı bilirim ve şaka gibi gelecek ama bende sakatlığı 17 yaşımda geçirdim ve 6-7 ay içinde topladım kendimi. Onun için vazgeçme. Refleks kaybetme durumu sakatlik korkusuna bağlı bir duygu. Aynilarini yaşadım fakat o sana verilmiş bir özellik. Tekrar kazanabilirsin :)

• Senden buyuk abilerinle halisaha yapinca kaleye alirlar seni uzulme

0|0
    0|0
  • Sanırım geç bir yaş

0|0
    0|0
Yükleniyor...