"Beni sevmeyeni ben de sevmem" bu sözün mantıklı açıklamasını yapar mısınız lütfen?

arkadaşlar bir insanı sevmek için illa ki onun bizi sevmesi mi gerek? veya onu sevmememiz için illa onun mu bizi sevmemesi gerek...bu sözü bilhassa bu KS'da fazlasıyla duymaktayım.mantıklı açıklamasını anlamış değilim...yardımcı olur musunuz?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• beni sevmeyeni bende sevmem lafı insanın kendini kandırmasından başka bişi değil. düşünün birini deliş gibi seviyosunuz belkide birlikteydiniz ama ayrılık oldu. hadi bakim o lafı sölede mutlu ol. Kandır kandır kendini kandır deli gibi seviyosun işte unutamıyosun işte o lafı sölede rahatla. o lafın içeriği bundan ibarettir. SEvgi olmamışsa o lafı söleme gereği bile olmaz güle güle der işin çinden çıkarsın..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sevgi çıkar meselesi değildir ben severim ötesi ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Paşa paşa gene seversin seni sevmiyeni ama kendine yediremez sevmemis gibi yapmaya Başlarsın olay bundan ibaret işte...

0|0
    0|0
  • severken karşılık beklemezsin doğru, ama karşındaki kişinin seni sevmediğini biliyorsan bile bile ladeste dedirtmeninde bi anlamı yok:P

0|0
    0|0
  • Hiç... Pazarlık yapar gibi değil mi?

0|0
    0|0
  • mütekabiliyet diyorlar buna diplomaside

0|0
    0|0
  • mantıklı işte neyse ona göre davranırım diyo

0|0
    0|0
  • fizikteki etki-tepki kanunu uyguluyor elaman...

0|0
    0|0
  • etki tepki olayı

0|0
    0|0
  • bu dünyada sakın sevme

sevsen bile belli etme

çünkü seven sevilmez

sevilen kıymet bilmezz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Karşılığı,bedeli olmadıkça sevmeyen insan söyler bunu bence.

link

yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?

0|0
    0|0
    • bence sevgilerini nefrete dönüştürüp...aşk acısı çekeceklerini intikam acısı çekiyorlar.bir tür duyguların takası.aşk yerine intikamı tercih ederim vs.

• menfaatçilik söz konusu. yani bir nevi tüccarlık dyelim ne kadr seversen okadr severim hesabı. ama o sevgi değildir dediğim gbi tüccrlıktır. herkes sever kimileri sevdiği kadr kimileri sonsuz. biz sonsuzdan ynayız. bizi istedikleri kadr sevmesinler biz severiz ama onlar görmek istemezler olsun biz görmeden de severiz :)

0|0
    0|0
  • Sev beni seveyim seni demektir ya da ne kadar ekmek o kadar köfte ...

0|0
    0|0
  • Sen onu seviyorsun ama o seni sevmiyor düşün..kendini tüketmiş olacaksın boş bi sevgiye.

Bunu diyorlar,kendimi yıpratamam demek yani:)Umarım açıklayıcı olmuştur.

0|0
    0|0
    • bana saçma geliyor.çünkü.sevmek güzeldir.insanlar sevmeyi yıpranmak olarak anlıyor.o seni sevmese bile senin sevgini kendi içinde yüceltmen, kendini yüceltir.öyle o beni sevmiyor ben de onu sevmiyorum demek aşka hakerettir.

• karşılık yoksa yoktur.sevgi iyilik demektir ve iyilik karşılık beklemeden olmaldır.

• Aşksa bu aşkta mantık olmaz sevmem falan onlar boş yani elinde olan bişey değil seversin kalbe söz geçmez..

0|0
    0|0
Yükleniyor...