YULAF EZMESİ KİLO VERDİRİR Mİİ?

ya ben fitness a gidiyorum squat falan bilirsiniz işte ;) orda yulaf ezmesi şçyle iyi böyle faydalı diye bir muhabbet geçti bende gidip marketten eti nin lifalif diye bir ürününü aldım içinde kuru üzüm falanda var ama eve gelince öğrendim ki bu kilo verdiriyomuş :( doğru mu gerçekten?

0|1
2|3

En İyi Kız Görüşü

• şu an yanımda yogurtlu yulaf ezmem vardı bu soruyu açtım bende sporcuyum :D lif oranı yüksektir kaslarını destekler bir yiyecektir bu kilo vermeye dolaylı olarak katkısı vardır fakat diğer öğünlerin bol proteinli olursa ağırlık çalışmaların fazla olursa o zaman kilo verdirmez eğer sen gidipte diyet gibi az yiyerek ara öğünde de sadece yulaf ezmesi tüketirsen o zaman kilo verdirir işte

0|0
    0|0
    • hmm anladım galiba , ya benim kilo vermeye hiç ihtiyacım yokda fotoğraftada göründüğü üzere :) o yüzden korktum bian

• kız fotoğrafı :d

• bunu iltifat olarak alabilirim :) ama hyr benim

En İyi Erkek Görüşü

• Yulaf ezmesi kalorisi ekmeğe göre düşük fakat besin kalitesi olarak yüksek bir besindir. Yulaf ezmesi insanı tok tutar gün içerisinde vücudun ihtiyacı olan lifin %12 sini karşılar. Yulafı tercih etme sebebimiz içerisinde komleks yani kaliteli karbonhidrat bulunması bu karbonhidrat bizim gün boyu enerji ihtiyacımızın bir bölümünü karşılaması ve içerisindeki yüksek protein miktarından dolayıdır kardeşim. Lif bağırsakları çalıştırır ve sindirimi hızlandırır bu yüzden yulaf öneriyorlar. Yulaf ezmesi yiyecekseniz sade öneririm çünkü meyveli olanın kalorisi çok yüksek.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Yulaflı besinlerin öğütülmesi kolay olduğundan verdirir

0|1
    0|0
  • kalorisi az olduğundan yağlanma yapmadan lif alımını sağlar kilo verdirmez ama kilo da aldırmaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...