Bize ofsaytı anlatır mısınız?

Hep biz bayanların ofsaytı anlamadığını düşünen beyler, siz bize anlatmayı beceremediğiniz için olabilir mi? Hadi bize anlatın. Ofsayt nedir?

Bize ofsaytı anlatır mısınız?

0|0
9|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ofsaytı anlatmadan önce neden bu kural konulmuş onu bilmek gerekir.

Bir takımın golcüsü tek başına rakip takımın sahasında bekleyerek, kendisine atılan uzun bir pasla elini kolunu sallayarak gol atabilir.
    Yani top kendisine atıldığında kendisini savunacak rakip oyuncu yoktur. Böylece beleş ve kolay gol atmış olur.

Futbol kuralları diyorki, öyle beleş gol atmak yok, yanındaki rakip oyuncudan mücadele ederek, paslaşarak kurtulup öyle gol atacaksın.

Aksi halde iki takımdan da birer kişi kalenin önünde bekler, kendilerine gelen uzun pasla gol atar. Oyunda mücadele ve heyecan olmaz.

Ondan dolayı kendisine pas atılan futbolcunun hizasında veya önünde en az 1 tane rakip oyuncu olmalıdır.
    Aslında 2 kişi olması lazımdır. 2. kişi kalede bekleyen kalecidir.

En basit böyle anlatabildim.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Resimli anlattım. Kızların anlayacağı dilden

Linke tıkla

www.kizlarsoruyor.com/.../a30975-kizlarin-bilmesi-gereken-en-onemli-sey-ofsayt-pasif-ofsayt

1|0
    0|0
  • Kendi oyuncuna bir pas attiginda, top senin ayagindan ilk ciktigi anda, pasi alacak olan arkadasin ile rakip kale arasinda en az 2 rakip oyuncu yoksa ofsayt olur.

1|0
    0|0
  • Simdi top bende ilerde.. Yani orta saha cizgisinin otesindeki kendi takım arkadadima pas atiyorum.. Ofsayt olmasi icin pas verdigim kisi hem benim ön tarafimda olmalı. Hemde rakip oyuncuların önünde olmalı ( kaleciyi saymımıyoruz) bir cm önde olması bile yeterli.. ama ben pas verdigim oyuncunun önündeysem ofsayt olmaz.. Veya ben pas verdigimde bizim oyuncu kosarak diger takımdaki oyuncunn önüne gecerse ofsayt olmaz..

1|0
    0|0
  • Çok basit. mesala sen rakip ceza sahasinda iken diger rakip takim oyuncularinin önünde durupta arkadasindan pas alamazsin' ancak geriden gelip onlari gecebilirsin. eger bu kural olmasaydi oyuncu gidip kalecinin dibinde bekler arkadasida yuksekten top atarak arkadasinin cok kolay gol atmasini saglardi. ve maclarda 20 30 gol atilir.

1|0
    0|0
  • en net tanimi budur baska türlü anlayamazsiniz!
    alışveriş sırasında, kuyrukta sizin arkanızda ki kadın, aldıkları sizin önünüzdeki bir tanıdığa veriyor ki o geçirsin. o kadının ağzıyla burnunun yerini değiştirmek istediniz değil mi hanımlar? işte ofsayt budur.

2|0
    0|1
    • Yılların ofsayt anlatımını bulmuşsun helaaaal 😉😉 türkiyede artık tüm kadınlar ofsaytı biliyo

• Adam ne güzel anlatmış işte :)

0|0
    0|0
  • mesela kendini savunma oyuncusu düşün, eşini/sevgilini de rakip takım oyuncusu. kalede de kaleci var, onu da eşine/sevgiline karşı bir tehlike olarak düşün. eğer eşin o kaleciyle senin arana girerse, yani o kaleciye senden yakın olursa ofsayt. bunun da en yalın anlatımı bu bunu da anlamadık demeyin :/

1|0
    0|0
  • burak sen misin?

0|1
    0|0
  • Ofsaytı bizim hakemler bilmiyor siz nası bilesiniz :D

0|0
    0|0
  • Anlatmak yerine gorsel attim😊
    encrypted-tbn3.gstatic.com/images

0|0
    0|0
  • ben yıllarımı verdim o ofsayta :)
    sadece tanımı bilmek yetmiyo maalesef ona yorum katmak da gerek aynı zamanda ;)

0|0
    0|0
  • Sen ilerde gol atmak isteyen arkadasina top attiginda o arkadasain takip kelciyle rakip oyincu arasinda ise ofsayt rakip oyuncuyla ayni cizgide ise degil ve kavgalarda bu sebeptendir
    Top ayaktan ciktigi anda hesap edilir

0|0
    0|0
    • Yani top ayaktan çıktıktan sonra harekete geçerse ofsayt değilmi, anlayamadım.

• Top ayaktan ciktiktan sonra arkadasin kaleci ile rakip defans oyuncusu arasinda ise ofsayt

• Benim için, futbolu seviyorum diyen kız binlerce adım #geridedir.

0|0
    0|0
  • Sendeki bu istek yeter
    hadi gel evleniyoruz :D

0|0
    0|0
  • Senin takımın hücum ederken, pas verdiğin anda, pası attığın adam, rakibin son oyuncusu ile kalecisi arasındaysa ofsayt olur.

0|0
    0|0
  • anlatsamda anlamayacaksınız o yzden çabalamaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Ofsayt anlatılmaz, görülür.

0|0
    0|0
  • bilme istersen kimse bilmiyor

0|0
    0|0
  • defansın arkasına sarkan, rakip takım oyuncusu ofsatta demektir. ^-^

0|0
    0|0
  • bu soruyu daha onceden sormamışmıydın? :)

0|0
    0|0
  • Başka konu kalmadı ofsaytı mı anlatalım ya :( gerek var mı

0|0
    0|0
  • ofsayt kaleye rakip oyuncudan daha yakın olmaktır evlilikte ofsayt sonu kötü bir haldir

0|0
    0|0
  • onu daha ben bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Ahahhaa :) Sen cozmussun işi anlatmaya gerek yok :))

0|0
    0|0
  • Yanimizdaki kiza anlatamıyoz sana nasil anlatalim yazarak:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ya abartıyorlar o kadar zor değil :) Valla bak çok kolay :) Belki anlatamazsınız ama emin olun kızlar görseniz tanırsınız :))) Yani izlerken bu ofsayt diyorsunuz :) Ama tanım olarak en net haliyle "Karşı takımın kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakip oyuncudan daha yakın olduğu durum" diye geçiyor :)

Daha uzun bir tanımla :)

"kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Topun ayaktan çıktığı anda top kaleye sondan ikinci rakipten daha yakınsa "Son adam" tabiri top için geçerli olur. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır."

Zor değil ya :)

0|1
    0|0
  • Sevgilime ofsaytı sordum çocukla 3 gün konuşmadık 😀😀😀ahahhahahhhhahahhahahahh 😂 😂

1|1
    0|0
  • gol pasını veren oyuncu ile pası veren takım arkadaşı arasında rakip takımın kalecisinden başka oyuncusunun olmaması ofsayt oluyor galiba veya onun gibi bir şey :D

0|0
    0|0
  • şimdi bir takım ataga geçiyor ya o takımın en az bir oyuncusunun top ayaktan çıktıgı zaman karşı takımın oyuncusundan kaleye daha yakın olma durumudur

0|0
    0|0
  • Biliyorum ama anlatamıyorum , ama biliyorum bak gerçekten afs

0|0
    0|0
  • Ofsayt'ı bilmediğim için, kendimi çok özel hissediyorum :D ıjlkkl

0|0
    0|0
  • Ofsayt ofsayttir. En iyi Allah bilir

0|0
    0|0
  • Hic anlamam :)