Sözünü tutar mısın?

sırf söz verdiniz diye hayat da bazı önemli eylemler yaptınız mı?

mesala sırf söz verdim diye sevgiliden ayrılmamak gibi ya da ne bileyim söz verdim diye iş yerinden ayrılmamak gibi...

kısacası sözünüzü tutar mısınız?

Güncellemeler:
link bu da benden gelsin cevaplarken dinleyin iyi gelir ...

0|0
2012

En İyi Kız Görüşü

• Tutamayacağımız sözü niye veriyoruz değil mi?

Eğer bir söz verdiysek şartlar uygun olduğu sürece sözümüzü tutmamız gerekir. Bazı sözler vardır anlık ruh hali içinde verilir. Mesela 'senden asla ayrılmam' gibi. Çünkü o ana kadar herşey çok güzeldir ve sen ayrılığı aklının ucundan bile geçirmezsin. Fakat dünya hali bu ne zaman ne olacağı belli olmaz.İleride öyle bir problem çıkar ki bakmışsın ayrılmak zorunda kalmışsın.

Ama bazı sözler de vardır minicik sözlerdir bunlar karşıdaki insanı mutlu etmek adına verilmiş sözlerdir. Mesela küçük bir çocuğa okumayı sök söz sana çikolata(bisiklet vs) alacağım gibi:) bu sözü tutmamak için bir sebep olacağını düşünmüyorum.

Aslında bence yapmamz gereken - sana şu konuda tamamıyle söz vermek isterdim ama dünya hali belli olmaz, şartlar uygun olduğu sürece bunu yapacağıma söz veriyorum- diyebilmek.ve bu dediğimizn arkasında durabilmek. öyle bol keseden sallamakla adam olunmuyor:)

Tutamayacağım sözü de vermem.

1|0
    0|0
    • bu biraz daha mantıklı ama şartlı söz de biraz yanlış olmuş

• yaşın 20 değil mi gizliye çevir mişin de göremedim

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• tutamayacagim sözleri vermem, ileriye dönük zaten herhangi bir söz vermem söz konusu degil.. sonucta ölümlü dünyada yasiyoruz, nezaman ne olucagi belli degil.. bu her konu icin gecerli..

0|0
    0|0
  • Ölmek var dönmek yok

0|0
    0|0
  • hay ağzını öpeyim ya..biz de az önce bundan konuştuk...

aşık olmadığı halde evlenicem senle diye söz veren erkekleri. söz verdim diye evlenilirmi yahu...

asıl söz içten söylenen sevgi sözcüğüdür...kötü bir ilişkiyi iyileştirmek için evlilik vaadi vermek değildir söz vermek...

0|0
    0|0
  • Olmadı.. böyle beni üzecek sözler vermem.

Ama sözumu tutmadığım oldu, imkansız olduğundan veya unuttuğumdan dolayı

0|0
    0|0
  • sorma sözümü tutmaktan hep ben kaybettim

rahat olan tipler kazandı:(((

ama yapı meselesi sözüm senettr vazgecmek istesem de olmuyo:((

0|0
    0|0
  • oyle boyumdan buyuk sozler vermem açıkçası cunku hayat bu hersey olabılır ama ufak tefek sozlerı kesınlıkle tutarım

0|0
    0|0
  • sözümü tutan biriyimdir ama böyle hayatımı olumsuz yönde değiştirecek şeyler için söz vermem bu 1.yapamayacağım şeyler içinde söz vermem bu da 2:)))

0|0
    0|0
  • ben hayatin donum noktasi olabilecek sozleri vermem ama yapabilme ihtimalim yuksek olan bir seye soz verdiysem mutlaka yaparim

0|0
    0|0
  • sözümü tutmaya çalışırım.ama karşımdakinden de aynı şeyi beklerim

0|0
    0|0
  • soz verdiysem sozumun arkasinda dururum ama karsi tarafada bagli bisey bu..

0|0
    0|0
  • Mutsuz isem 360 derece dönerim.

1|0
    0|0
  • verdigim söze degecek biriyse dururum ama degmeyecek se de hic tutmamm sözümüü

0|0
    0|0
  • Biz de söz verilmişse dönülmez...

0|0
    0|0
  • yok canım o kadar da değil. verilen sözün tutulması iyidir de, o kadarı da olmasın mümkünse...

0|0
    0|0
  • tutarım canımada mal olsa söz verdiysem tutarım

0|0
    0|0
  • Karsi taraf sozumu tutmami engelleyecek seyler yapiyorsa zorlanirim bu konuda.

0|0
    0|0
  • kimseye söz vermem.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Evet söz verdim mi sözümü mutlaka tutarım ne olursa olsun ama bu huyumu hiç sevmiyorum bu yüzden sevmediğim biriyle ilişki yaşıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir kere büyük konuşmamayı öğrenmek gerek.

Söz verince tutulur ama her söz, sen bir trafını yırtsan bile, tutulamaz. Bir yüzde vardır. Verdiğin sözlerin kaçını tutabildiğine dair. Bu oran %89 ise, sen bunu %90 a çıkarmak için bir tarafını parçalamana gerek yok. Şartlar bazı sözlerin yapılmasını engeller. Adama yemek ısmarlayacaksındır mesela, söz vermişsindir, adam öldü. Hadi git tut sözünü...

Yada ölüm döşeğinde, kalp krizi geçirmiş. Bi tepsi adanayı yatağının başına götürüp hadi ben sözümü tuttum benden çıktı mı diyeceksin?

Sevgiliden yada iş yerinden söz verdim diye ayrılmamak ne demek? 1000 lira maaşa çalışırken 5000 lira verildiğinde değil söz, yemin billah etsen de orada tutamaz kimse insanı. Zaten yeminin de kefareti var :)

Yada sevgilin sana boynuzlardan halka yapmışsa, yok söz verdim bırakmayacağım demek... bu işten zevk almaya girer...

Dediğim gibi, önemli olan tutuğunuz/verdiğiniz sözlerin oranıdır. Ne kadar büyükse o kadar iyi... Şahsen ben vediğim sözleri elimden geldiğince tutmaya çalışırım...

0|0
    0|0
  • tutamayacağım sözü asla vermem, çok az söz veririm insanlara, ama o sözümü tutarım. Söz vermek g*t vermeye benzemez diye güleriz biz.

0|0
    0|0
  • Verilen sözden dönülmez.

0|0
    0|0
  • Yani genelde tutarım ama sözleri, onuru falan fazla da önemseyen biri değilimdir. Söz verdim diye ayrılmamak, işten çıkmamak gibi şeyler yapmam sanıyorum ki... Biraz sorumsuzdur ama sevdiğim insana genelde verdiğim sözü tutarım. Biraz o anki ruh halima bağlı galiba.

0|0
    0|0
  • Tutamayacağım sözü vermem , verdiğim sözü tutarım .

0|0
    0|0
    • bence bu dava da davranış bu olmalı

• Söz benim için çok önemlidir , tutamadığım sözün altında ezilmektense , karşımdakini kaybetme ihtimalini göze alır o sözü vermem .

• ben görmedim valla ne yemin edipte çekip gideni biliyorum cennet üzerine yemin etmişti ama şimdi çekti gitti

0|0
    0|0
  • herzaman tutarim cok ekstrem durumlar haric :)))

0|0
    0|0
  • tutamayacgim sozleri vermekten kacinirim

yerine getirebilecegim sozlerini vermeye ozen gosteririim

0|0
    0|0
  • Çok zor söz veririrm. Başkalarına verdiğim sözden önce kendi kendime verdiğim sözler önem taşır.

Sözümü tutmaya çok dikkat ederim.

Sözden dönmekle emanete hıyanete etmek arasında fark olmadıgına inanıyorum

0|0
    0|0
  • sözümü tutarım, tutamayacağım sözler vermem kimseye de. bu arada hiçbir sevgilimi de birbirimizden hiç ayrılmayalım demedim.

0|0
    0|0
  • kolay kolay söz vermem. Söz verdiysem mutlaka tutarım.

0|0
    0|0
  • sözden söze değişir...stabil bi durum değil...

0|0
    0|0
Yükleniyor...