Kapat

Demokrasinin tanımını yapar mısınız?

Demokrasinin tanımını yapar mısınız? Siyasi anlamda fikirlerinizi bekliyorum

Güncellemeler:
Demokrasi ile bölücülüğün sınırı nasıl bulunmalı?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir yönetim biçimini sevmiyorum...

Kendini yönetmek ve hayatına yön vermek o bireyin kendi iradesidir. Böyle olmayınca koyun sürüsünü andıran insan topluluğu, elektrik devrelerinden değilde et, kemik ve kandan oluşan robotlardan başka bir şey olmuyoruz...

Gerçi bunu savunmakta saçma... Paslanmış bir zincirin çelik kadar güçlü olmasını, dövüldüğü gün ki ateşiyle yanmasını kimse bekleyemez. Böyle bir düzende, insanlığın başından beri yaptığı eylemi bugün eleştirmem verdiğim örnekten farksız olacaktır.

0|1
    0|0
    • geldi sevimsiz sevimsiz yorumlarıyla, nedir lem bu aristokrat havalar...vadinin tepesindeki şatodan bildiriyor. tebası dinlesin diye.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• demokrasi bağımsız ve özgür olmaktır , düşüncelerini özgürce dile getirmektir. Anayasada demokrat ülke yazınca olmuor öyle .

0|0
    0|0
  • mesela demokrasi oy kullanmak değildir bu ülkede sadece demokrasinin o kısmı var o da işte ne oyunlarla

0|0
    0|0
  • Ulkede huzursuzluk yaratip duzeni bozanlarin bile ozgurce yasamasini, en sacma fikirlerin bile serbestce yayilmasini saglayan ideoloji(ideoloji denir herhalde)

0|0
    1|0
  • çoğunluğun memnun olduğu - azınlığın haklarının da savunulduğu fakat günümüzde layığıyla başarılamayan yönetim biçimi

0|0
    0|0
  • halkın seçimi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şimdi adamın biri çıkıyor köy meydanında, köy sandığından mezramıza iki eşek alıcaz diyor... kabul edenler, etmeyenler... kabul edilmiştir gibi... ama çok kalabalığız, 200-300 kişi olsak hadi bi nebze, gene kulisler falan olur. en güzel demokrasi 3tür arkadaş, 2 kişi evet 1 kişi hayır tamam... oda can sıkar.

1|0
    0|0
    • Ben artık serfin... ezilenin yanındayım. :(( Ezmeyi bırakalı uzun zaman oldu. :D

• Yunan medeniyetinde ortaya çıkan 'arhonlar'dan' biri olan 'klistenesin' sinif ayrimini ortadan kaldirarak halki yonetime katmasi olayi .

sada

0|0
    0|0
  • Çarelerin tükenmediği biyer

"alıntı : süleyman demirel"

0|0
    0|0
  • unuttum ama ortak karar diyeyim

0|0
    0|0
  • artık demokrasi yok ki

ileri demokrasi var..