Az alınan karbonhidrat sporcularda baş dönmesi yapar mı?

Düzenli spor yapan biriyim, bugün sabah ve öğle yemeğimde neredeyse hiç karbonhidrat alamadım, full protein ile beslendim. Sabah evde ekmek bitmişti, öğlen de sadece ızgara tavuk yiyebildim. Sonra akşama kadar başım dönmeye başladı, baya bitik bir haldeydim. Akşam eve gelince şekersiz damla çikolatalı kurabiye yapıp yedim 2 tane, akşamda taze fasülyenin yanında 1 tabak peynirli kepekli makarna yedim. Ancak o şekilde kendime geldim. Sorum bu şekilde karbonhidrat eksikliği gerçekten baş dönmesi yapar mı merak ettim?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Tabikini başını döndürebilir. İnsanın Temel Enerji kaynağı karbonhidratlardır. Önce Karbonhidratlar yakılır sonrada Yağlar yakılır En son ise proteinler yakılır yani karbonhidratlar yakıldığı zaman yağlara geçilir bu yüzden açlık hissi baş dönmesi gibi sorunlar ile karşılasabilirsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şekeri tamamen hayatından çıkarman demek spor yaparken ölmen demektir. şeker eksikligi yapar. kan şekerin düşüyor.

1|0
    0|0
    • ama herkes şekeri komple kesin diyor? ne yapacağımı şaşırdım ben de :(

• Rica ve teşekkür ederimm seninde başına gelmemesi için elimden geldiğince acıklamaya calıstım eksikligin riskini. bu konularda baya seruvenim oldu en sonunda dogruyu ve basarılı sonucu aldım cok şükür. dediğin gibi genç kızlarımız bilinclenmeli bu konuda ölümle sonuclanan cok basit görünen vakalar gördüm malesef.. hiç bir doktor hayatından şekeri çıkar demez. doğal yaratılmış meyvelerde bile şeker var. ihtiyactır çünküü.. kafana takılan bişey olursa mesaj atabilir veya görüş altına yazabilirsin.. Saglıklı günler dilerim fıstıkk :)

• ay evet Allah korusun ya bu zayıflama sevdasına ölen veya ciddi rahatsızlanan çok kız var... :/ umarım en kısa sürede bu tarz konularda bilinçlenme artar da daha fazla can kaybı olmaz... ben de sağlıklı günler dilerim tatlım, sağlık başımızdan eksik olmasın <3

Erkekler Ne Diyor 5

• Vücut yağları hemen yakamadığından enerji yetiştirememiş olabilir. Karbonhidratlar yakmanın en kolay olduğu besinler.

1|0
    0|0
  • Yapar enerji dusukligun vucudundaki hucrelere besin enerji oksijen alosverisini yapmakta gucluk ceker

1|0
    0|0
  • enerji verir karbonhidrat benzin koymadan gaza basmışsın sürekli sen

1|0
    0|0
  • Sabah uyaninca vucudun ilk ihtiyac duydugu sey karbonhidrad

1|0
    0|0
  • Ben çok uzun zamandır karbonhidratsız mümkünse düşük karbonhidrat ile besleniyorum hiçbir sıkıntı olmuyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tabi ki de yapar. Günlük karbonhidrat alman gerekiyor özelliklede spor yapıyorsan

0|0
    0|0
Yükleniyor...