Sevgili BESYO'cular ve kendini BESYO'cu zannedenler kilo verirken spor sorunsalı?

Kilo verirken sporun faydaları ile ilgili makaleler okurken bazı farklı seylerden bahsettiklerini gördüm. Hangisi doğru? Asıl yapılması gerekenler nedir?

1. Kilo verirken gunde 30dk hafif yuruyus yapan biri fazla spor yapan birinden daha cabuk kilo verir.
2. Fazla spor yapan kisi yapmayana kıyasla %70 daha hizli kilo verir.
3. Kilo vermek isterken kardiyo egzersizleri ile zaman kaybetmeyin ağırlık çalışarak kas kütlenizi arttırın daha iyi kilo verirsiniz.
4. Kilo verirken ağırlık yerine kardiyo egzersizleri yapın ve egzersizler ekleyin.
5. Aç karnına spor yapmayın.
6. Aç karnına spor yapın ki su kaybetmeyin.
7. Bacakları inceltmek için bol bol yürüyüş yapın, kalori yakın.
8. Incelmek icin pilates...

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

• Besyocu geldi hadi şanslısın :)
    1) 30 dakika yürüyüş çok bir şey katmaz onun yerine 30 dakika jogging koşusu daha iyidir fena kalori yaktırır.
    2) Beslenme şekli, metabolizma hızı gibi faktörlerde işin içine giriyor bu değişken bir durum.
    3) Doğru bir bilgi sayılır kas kütlesi arttıkça vücut yağ yakımını yaptığından doğrudur fakat arada kardiyoda yapılmalıdır.
    4) Haftada 3 gün spora gidiyorsan 2 gün ağırlık 1 gün kardiyo olmalıdır. Bu kilo vermek için iyidir.
    5) Aç karnına yapılan spor (özellikle karın bölgesi için) yağ yakıcı etkisi çok yüksektir ben oruçluyken hep yaparım bir sorun da çıkmaz çok iyi olur hatta.
    6) Evet doğru bilgi.
    7) Yürüyüş çok etki etmez bacak için: jogging koşusu, bisiklet, eliptik, ip atlama öneriyorum.
    8) Pilates sıkılaştırır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...